Easystar gre med ptice

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
opt
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Avg 2005, 12:26
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a opt »

No tudi jaz sem danes spravil easystar-ja v zrak, no ja na tla. #-o Kako se je začelo. Pridem na travnik, avto pustim cca 100 m vstran, prižgem in akcija. Vzleti navzgor, sem ga hotel potrimati, pa sem bil preštorast, in sem mu kljun skrajšal za par mm. Ok še enkrat v zrak, grem manjši krog, in namesto da bi pristal zravn sebe pristanem cca 100m stran. Ok ponovimo vajo letimo opa smreka. Skušam se jo izogniti vendar hrsk v smreko. Kaj sedaj? Malo prižigam motor in pade cca 2m nižje in se dokončno zatakne. hm. Grem v avto, nekaj je traba najdet za dol ga sklatit. Najdem pol flaše vitreksa, parkrat vržem v smreko in flaša obtiči med vejami. Gram po drugo flašo v kateri je voda, mečem toliko časa da flaša poči. oooh. Zopet do avta. kaj sedaj? Ni več drugega za obmetavat easya, zato vzamem torbico s cd-ji, mečem in mečem nakar obstane tudi ona na smreki. Pa pismo rosno kaj je to??? Grem do avta. Prvo pomoč ne bom gor metal. Aha. čistilo za platišča. Vsak normalen bi pomislil da če ima flaša ročko za raspršit, se bo le ta zataknila. In se je. najdem en kos palice, jo začnem metat in tudi ta ostane na smreki. (easy, vitrex, čistilo za platišča, torbica s 25 cd-ji in palica) To je bilo na drevesu :o :o Sej vem. nemogoče pa je. No potem polomim eno grmovje, vržem naslednjo palico gor in pade dol vse razen čistila in easya. Dokončno grem domov, vzamem vrv in en kos polena, vržem na smreko potresem veje in easj pade dol. Čistilo še sedaj visi na smreki. Grem malo stran od smreke, poletim, en krog, nakar nekaj zbluzim in easyi leti proti avtu. Odklon višina kaj jaz vem, in easy zapne s krilom po havbi od avta in naredi ris cca 70cm. Na srečo je camo prah pobrisal dol. Zopet sestavim baterije in kabino in v zrak. Letim probam malo gor, o pa še malo aja sej res luping, pa 5min v zraku. Grem v lupin, pridem na hrbtni let, sej res ni zakrlc, da bi ga obrnil, spodaj preblizu zemlja, in v istam momentu se odpre kabina, in akuji padejo na tla. Easy pade naravnost dol obrnjen na glavo. Vendar tako na lahko, da še pristal nisem tako nežno z njim. Zopet sestavim(celice bodo naslednjič v oranžni barvi, da jih lažje najdem v travi), ponovno poletim, strem spust proti tlem in namesto da bi ga dvignil, ga še bolj pikeram proti tlem in mu odprem kljun.


Eto toliko o mojih prvih parih minutah letenja, ki so se zavlekle v 2,5 uri od tega je 1,5 uri kriva smreka.
Škoda ker ni bilo kamere :cry:
**************
LP Vajdo
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Včasih se mi zdi, da bi izistar precej lepše letel brez pilota.
mirkatmir
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 22 Nov 2004, 10:25
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a mirkatmir »

Škoda, ker me ni bilo zraven. Bi se vsaj smejal že popoldan in ne zvečer, ko sem o zadevi slišal :lol:
lp, Miran
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

jernejk napisal/-a:Včasih se mi zdi, da bi izistar precej lepše letel brez pilota.
Temu bi pa jaz rekel: " Misel tega poletja!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

jernejk napisal/-a:Včasih se mi zdi, da bi izistar precej lepše letel brez pilota.
Temu bi pa jaz rekel: " Izjava tega tedna! (v pozitivnem smislu)
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

@ Opt,take komedije pa še nisem prebral tuki gor :lol: :lol: :lol:
Da ti vse to rata z Izzyjem k se ga da tako lepo letet :roll: #-o
Daj še kako sliko prlimej da vidmo kakšen kaj zgleda še, po vseh teh dogodkih #-o :lol:
opt
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Avg 2005, 12:26
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a opt »

Zdej je že poliman s aero salotejpom. Slika pride popoldne. :lol:
**************
LP Vajdo
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ali kaj letate na Jamniku pod Jelovico?Sprašujem predvsem Gorenjce :lol:
Danes sem bil gor 4 ure,od tega 2,30h v zraku z easystarjem :o :lol:
Takoj po šihtu sem šel namreč gor ker je blo lepo vreme in sem pričakoval tudi dobro termiko ,katero lahko rečem da kar časa je sonce sijalo je kar bila.Ko sem Izzyja spravil v zrak na višino cca. 5-10m sem ga po eni uri in 15min. komaj prizemljil,ker je samo nabiral višino tko da sem ga na oko imel na cca.200 -tih metrih.Nato je šlo že sonce za hrib in sem na brzino še enkrat napolnil akuje ter ponovno poletel proti vetru ki je bil tudi zelo ugoden.Termike takrat ni blo več,zelo hitro se je na travo nabrala rosa ,pošteno me je že zeblo tako da sem do konca ponucal veter ter moje boge Kan-ke in lepo pristal že skoraj v mraku.
Mislim Jamnik.....sploh nevem kaj bi rekel.............to mi deli =D> :lol:
V nedeljo bom sigurno spet šel ,vendar bolj zgodaj da ujamem več sonca,če bo dobro vreme :D
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Pa še 2 fotki prelepega Izzyja :D
Priponke
luxtom2.jpg
luxtom2.jpg (51.99 KiB) Pogledano 4409 krat
luxtom1.jpg
luxtom1.jpg (56.04 KiB) Pogledano 4409 krat
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

Klemen,lepo si ga pobarvau =D>

lp.gregor
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Po letošnji maniji Easy Starjev sem se odločil, da tudi sam preizkusim kako to izgleda.

V roke mi je prišel poškodovan trup, Tone je stopil v akcijo in ratalo je tole.

Že v takem stanju kot je vidno na sliki leti (brez vsega!) iz roke super - težišče je na zadnjem robu krila!!

Tone, kapo dol!

Easy Star se skrije - tole je Easy TT 03 hibrid.


Vprašanje: Koliko mislite, da so stara krila in rep (v letih)?

V kratkem pričakujte video -> met iz roke. ;)


EDIT: Na začetku ga mislim naresti samo na smer in višino brez motorja.

Potrebno bo počakat dan in trenutek in imeti pri sebi nekoga ki bo snemal -> met iz roke in pobiranje z "višine marjetic" v stratosfero :-)

Kasneje pa z motorjem.... do aerofotografije ;)
Priponke
hehe ;-)
hehe ;-)
vrvica.jpg (79.14 KiB) Pogledano 4325 krat
hibrid.jpg
hibrid.jpg (97.72 KiB) Pogledano 4325 krat
www.lipo.si
Luftar
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 09 Maj 2005, 10:39
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Luftar »

@ Offshore

Res je prečudovit!
Vse to je zakuhal Newton
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Opa,da ne bo pomote!
Moj je še vedno modro-beli,tale je pa z nemškega fan page-a.
Samo nevem s katerimi barvami ga je barval ker spray na nitro osnovi menda topi elapor,bi ga pa takoj takega poštrihal če bi vedel s kakimi barvami ker tale je zame res-prečudovit 8)
Priponke
pics 001.jpg
pics 001.jpg (112.61 KiB) Pogledano 4230 krat
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Sprej barva za stiropor :o bi nabrž da bila prava stvar???

Prometej na mali ulici v LJ ima spreje za poslikavo raznih stiropor okraskov barva nič ne tehta :D in je dobro pokrivna :o
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Najlepša ti hvala,bom ob priliki ko bom v LJ šel pogledat =D> 8)
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

sySta Ear


Krstni let bo danes, držite pesti! [-o<

RTF masa: okrog 400 g, gram gor ali dol.
Predelava in fina obdelava grbe zgoraj, izdelava kabince: MULEX
Krila in repne površine, cevka in modificiranje: TIPLEX


Če pogoji ne bodo zadostno dobri, je tu na razpolago od 0 do 90 g potiska
(EDF 40 na 2 Lipo)

:D

Težišče je pa samo 1.5 cm od zadnjega roba krila. =P~

Poročam(o)! Smeh zagotovljen ;)
Priponke
IMGP5837.JPG
IMGP5837.JPG (94.48 KiB) Pogledano 4996 krat
IMGP5838.JPG
IMGP5838.JPG (97.09 KiB) Pogledano 4996 krat
IMGP5834.JPG
IMGP5834.JPG (87.98 KiB) Pogledano 4996 krat
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Min mašin!
Priponke
IMGP5841.JPG
IMGP5841.JPG (92.8 KiB) Pogledano 4994 krat
www.lipo.si
mbmav
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 10 Avg 2005, 20:00
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a mbmav »

Živjo!

Mihah, rad bi te vprašal kako se penja model s tem pogonom.

Pa še, kako se lahko uporabi tak pogon, če ima letalo 400g, pogon pa največ 90g potiska?


LP. Milan
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Evo včeraj sem svojega Izzyja mal po-paintal,nalepke dol zmetal ker pridejo v prihodnosti druge,pa močnejše akuje sem še nabavil in sicer 1400 mah,ker tiste kanke 650 so bile res že zlo uboge :wink:
Priponke
DSCN 041.jpg
DSCN 041.jpg (90.06 KiB) Pogledano 4701 krat
DSCN 035.jpg
DSCN 035.jpg (92.24 KiB) Pogledano 4701 krat
DSCN 047.jpg
DSCN 047.jpg (37.55 KiB) Pogledano 4412 krat
Zadnjič spremenil Offshore, dne 22 Okt 2006, 10:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

super! s čem si to barval?

Lp
J
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Kar z navadnim akrilnim sprejem...sem šel reskirat,pa ni nič razžrlo :lol:
Seveda sem prej neki na RCgroups bral okol štrihanja in pravijo da akril ne razžira elaporja,stiropor pa :wink:
Isto mi je Nebec rekel
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Kere pa so primerne akrilne barve za airbrush? Pa pomožnosti, da se da dobit tudi fluo.
Bi se dalo uporabiti revellove barve?

Lp
J
opt
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Avg 2005, 12:26
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a opt »

No jaz sem z mojim bil preveč korajžen in sem odlomil zgornji del trupa, ki drži krio k trupu, pa kabina je malo odlomljena, pa kljun... V glavnem počasi za v pogoj oz za neumnosti izvajat. Je pa dejansko easy in vse kar je poškodovanega, so moje napake oz. sem hotel kar nekaj prehitevati. V glavnem, da sem se rešil straha, in ga kadarkoli vržem iz roke in že letim. Sedaj pa ne vem ali naj grem na easygliderja ali pa guppy-a? Nekaj od tega bo, pa veliko discipline in resnosti.
**************
LP Vajdo
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

opt napisal/-a:No jaz sem z mojim bil preveč korajžen in sem odlomil zgornji del trupa, ki drži krio k trupu, pa kabina je malo odlomljena, pa kljun... V glavnem počasi za v pogoj oz za neumnosti izvajat. Je pa dejansko easy in vse kar je poškodovanega, so moje napake oz. sem hotel kar nekaj prehitevati. V glavnem, da sem se rešil straha, in ga kadarkoli vržem iz roke in že letim. Sedaj pa ne vem ali naj grem na easygliderja ali pa guppy-a? Nekaj od tega bo, pa veliko discipline in resnosti.
Poglej si še malo tukaj, sekcija jadralna letala - elektro. Moj naslednji bo gotovo kašen Swish ali pa kaj podobnega.

Lp,
Matic
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

jernejk napisal/-a:Kere pa so primerne akrilne barve za airbrush? Pa pomožnosti, da se da dobit tudi fluo.
Bi se dalo uporabiti revellove barve?

Lp
J
Evo, trenutno preizkušam "Marabu do it" spreje, ki so primerni tudi za stiropor. Na testni površini zgleda ok. Ni videti, da bi sprej škodil elaporu, pa tudi prijel se je dobro.

LP
J
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike