Pichler Domino

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Pichler Domino

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

To da se servomehanizem ne vrne vedno v isto nevtralno lego ni niti slučajno normalno za katerikoli servomehanizem(nima veze digitalni ali analogni)-pač slaba kvaliteta servomehanizma ali pa je defekten(se dogaja tudi najboljšim)...Če imaš možnost zamenjaj saj je tak model teško strimat ker so krmila vsakič malo drugače odklonjena...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Pichler Domino

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

mihec87 napisal/-a:To da se servomehanizem ne vrne vedno v isto nevtralno lego ni niti slučajno normalno za katerikoli servomehanizem(nima veze digitalni ali analogni)-pač slaba kvaliteta servomehanizma ali pa je defekten(se dogaja tudi najboljšim)...Če imaš možnost zamenjaj saj je tak model teško strimat ker so krmila vsakič malo drugače odklonjena...
Hvala za odgovor bom menjal oba servota v krilu domino in tistega v doma narejenem krilu za drugi model. :)
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Pichler Domino

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

mihec87 napisal/-a:To da se servomehanizem ne vrne vedno v isto nevtralno lego ni niti slučajno normalno za katerikoli servomehanizem(nima veze digitalni ali analogni)-pač slaba kvaliteta servomehanizma ali pa je defekten(se dogaja tudi najboljšim)...Če imaš možnost zamenjaj saj je tak model teško strimat ker so krmila vsakič malo drugače odklonjena...
Hvala za odgovor bom menjal oba servota v krilu domino in tistega v doma narejenem krilu za drugi model. :)
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Pichler Domino

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

mihec87 napisal/-a:To da se servomehanizem ne vrne vedno v isto nevtralno lego ni niti slučajno normalno za katerikoli servomehanizem(nima veze digitalni ali analogni)-pač slaba kvaliteta servomehanizma ali pa je defekten(se dogaja tudi najboljšim)...Če imaš možnost zamenjaj saj je tak model teško strimat ker so krmila vsakič malo drugače odklonjena...
Analogni servi se nikoli ne vračajo vedno v isto pozicijo!!! Ne vem kje tebi informacija, da bi se morali. Pri tem opravilu so digitalni precej bolj natančni.

Če pa ima servo še malo lufta (jaz še nisem videl serva, ki ga ne bi imel), pa povezave do krmil tudi, je pa rezultat takšen kot je. Bojim se, da se s samo menjavo servov ne bo izboljšalo kaj dosti (razen, če je že res tako "zgonjen" oz. defekten).
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Pichler Domino

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Živjo
Danes sem šel letet z Domino in sem doživel novo izkušnjo začel sem se dvigati in na viši 40-50m sem ugasnil motor malo sem pojadral in kar naenkrat se je letalo obrnilo na kljun in začelo prosto padati letalo ni samo padal ampak se je še zraven vrtel v desno stran na enkrat sem vse spustil in takoj potegnil višinca na sebe. Prižgal sem tudi motorček ampak se nisem mogel rešiti letalo je strmoglavilo kakšnih 150m od mene na srečo je šel samo višinec na pol ob trdem pristanku sklepam da ko sem vlekel ročico za višino na sebe da mi ga je malo nad tlemi uspelo poravnati tako da je padel na trup in ne na kljun, višinec je pa očitno zapel le za travo in ga je zlomilo.
Ali bi mi kdo znal pojasniti ta primer? Videa žal nimam slike pa tudi ne. Upam da veste kaj sem hotel povedat.
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Pichler Domino

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Kovit oz zvrt.Zracna brzina modela pade pod minimalno brzino, potrebno da model let.Zgubi vzgon in konec veselja :D
Sicer se da letalo izvleci iz kovita ampak je potrebno nekaj znanja.
Upam da sem bil dovolj razumljiv.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Pichler Domino

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Riot88 napisal/-a:Kovit oz zvrt.Zracna brzina modela pade pod minimalno brzino, potrebno da model let.Zgubi vzgon in konec veselja :D
Sicer se da letalo izvleci iz kovita ampak je potrebno nekaj znanja.
Upam da sem bil dovolj razumljiv.
Razumem
Hvala za odgovor
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike