izbira komponent za arrow

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
guncl
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 30 Okt 2011, 09:35

izbira komponent za arrow

Odgovor Napisal/-a guncl »

Iz navadnega stiroporja sem si izrezal arrow-a (original velikost), ki pa bi ga rad opremil z motorjem, ker na hrib niti nimam namena hodit.
Zatakne se mi pri izbri komponent, ki jih še potrebujem:
-motor (moč?)
-propeler (velkost in hod)
-servoti
(zaželjeni linki na hobbyking :) )

Sem iskal po spletnih trgovinah, pa je enostavno preveč izbire, da bi se lahko odločil.

Motor imam namen montirati odzadaj, propeler pa nek zložljiv model.
Ali so zložljivi propelerji različni, glede na to a se zloži naprej ali nazaj, ali se samo kraka odvijači in okoli obrne?

Kje se dobi lepilne trakove, ki jih rabim:
-Barvi trak
-trak z steklenimi vlakni
- lepilni trak za pante
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Sam imam nekaj podobnega gor :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html

Regler 40A za vsak primer, baterija 2200 3s in navaden 10* propeler. Sem poskusil tudi z zložljivim, obrneš prope ja, drugače pa če boš žgal po zraku je brezveze zložljiv, ker moraš glavo malo popravit da se ne zloži do konca. Tako se bo razprl in krilo ne bo zavibriralo v zraku. Drugače pa imaš dosti napisanega že v tem postu : viewtopic.php?t=66408
guncl
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 30 Okt 2011, 09:35

Odgovor Napisal/-a guncl »

Ampak a nimaš problemov pri pristajanju, zaradi propelerja?
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Po pravici povedano ne, ker ugasnem motor preden pristanem in potem malo povlečem krilo nase da izgubi vzgon in enostavno pade kot hlod z parih cm na tla.
guncl
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 30 Okt 2011, 09:35

Odgovor Napisal/-a guncl »

Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Odgovor Napisal/-a janček »

Za ta motor so 9 gramski servo-ti definitivno premalo.Bojo šli zobniki takoj.Pa

še premalo močni so.

Razmišljaj o čem takem http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 14sec.html

Lp
What goes up usually comes down.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Servote vzem kake konjske, so zlo vredu za to krilo, sploh če boš počenjal vse sorte traparije po zraku. sam sem dal 2x 6001hb od PowerHD pa je bomba. Baterijo daj 3000-4000 de boš malo dlje žgal, pa še svinca ti ne bo treba v nos dodajat. Raje kak amper več kot svinc.
guncl
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 30 Okt 2011, 09:35

Odgovor Napisal/-a guncl »

No saj z pogonskim motorjem sem verjetno malo pretiral. Nekoliko me je zaneslo, ko sem videl da ni praktično nič dražji, kot pa slabotnejši modelčki.
Bom vzel nekaj okoli 300W ali pa še malo manj... Ker mam krilo namen ojačat samo s selotejpom(brez karbona)
-Kje se dobi lepilni trak za pante? Ali bi šlo mogoče kar z navadnim barvnim?

- kakšno debelino balse uporabljate za krilca da je še dovolj trdno vse skup?

-Zanima pa me še to kako ste montirali motorčke na arrowa? predvidevam da mora biti povsem poravnan(vzporeden) z spodnjim delom profila krila.

-Kaj pa višina montaže motorja? Predvidevam da je pri letečem krilu zelo kritična ker je zelo kratek in bi z montažo višje nanj deloval navor in ga usmeril navzdol.
Al ga pač motiraš kakor grata pa potem skompenziraš z zakrilci?

Zaenkrat imam namen iz 3mm vezane plate naredit nosilec kot sem načečkal na slikci. Siva je vezana plata črna pa predstavlja luknje za motor.
Kakšen komentar?
Priponke
IMAG0409.jpg
IMAG0409.jpg (166.44 KiB) Pogledano 2058 krat
guncl
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 30 Okt 2011, 09:35

Odgovor Napisal/-a guncl »

Nobene pripombe/nasveta?
Mora že bit tako vredu/narobe :lol:
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Za pante ne rabiš nobenega posebnega selotejpa.

Balzo daš recimo kakšne 4mm in jo zbrusiš v trikotnik. Če hočeš močnejšo zadevo vzemi tršo (težjo) balzo.

Motorček glej da bo lepo poravnan in da bo šla os čez CG letala. Najbolj učinkovito je da ga daš lepo na sredino in kot naglihaš ravno čez nos. :)

Tistle nosilec kar si narisal ni nič. Naredi nekaj kar bo imelo veliko površino stika s stiroporjem, drugače ti bo vse potrgalo ali pa boš imel pri vsakem letu drug kot motorja. (naprimer nalepiš tanko šper plato zgoraj, spodaj, vmes povežeš zadaj in na tisto lahko potem kaj obesiš. :)


Sam bi raje vzel malo hitrejši motor, ker ne rabiš 10" propelerja na tako lahkem letalu. :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 899
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Menim, da so za Arrowa oba predlagana motorčka prevelika.
Sam sem si izdelal krilo podobno Arrow-u le da je imelo cca 20 cm večji razpon in nekaj večjo globino krila. Uporabil sem motorček TowerPro 2409 (teža cca 50g) in LiPo 3S 2200mAh. Motorček "požere" cca 30A in vleče čisto normalno - recimo temu pod kotom cca 50° v zrak merjeno z GPS logerjem, ki sem ga pritrdil na krilo.

LP,
Andreo
guncl
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 30 Okt 2011, 09:35

Odgovor Napisal/-a guncl »

Slučajno kdo ve kakšne so dimenzije tistega kovinskega nosilčka v obliki črke X. Zanimajo me seveda luknje, da lahko že izdelam nosilec medtem ko čakam robo s kitajske.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike