Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a sihu »

Te antene ni v kompletu. Za kaj bi jo pa potreboval?
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Andrej86
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2013, 13:48
Kraj: Logatec

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Andrej86 »

No saj to me čudi; anteno mora sprejemnik/oddajnik pač imeti...ni mi pa povsem jasno zakaj bi jo prodajali posebej...
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a sihu »

V kompletu, ki ga imaš namen kupiti je oddajnik z anteno in sprejemnik z anteno. Antena, za katero sprašuješ, pa je rezervna antena za sprejemnik, če se ti originalna poškuduje. Torej je ne rabiš.
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Andrej86
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2013, 13:48
Kraj: Logatec

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Andrej86 »

:D hvala
Uporabniški avatar
Anzetk
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 07 Jan 2007, 17:13

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Anzetk »

Kupil sem skoraj novo napravo MX-12 35mHz. Sedaj pa bi rad napravo nadgradil z 2.4GHz in me zanima na kakšen način je to mogoče narediti s čim manj stroški ter, da je zadeva zanesljiva. Ne potrebujem teh frsky, telemetrije zadev, samo napravo bi rad spremenil v 2.4GHz, z enim in edinim namenom in sicer povečati sam domet ter preprečiti motenje signala (35mHz).

Prosim za čimprejšnji odgovor!

Hvala
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Anzetk napisal/-a:Kupil sem skoraj novo napravo MX-12 35mHz. Sedaj pa bi rad napravo nadgradil z 2.4GHz in me zanima na kakšen način je to mogoče narediti s čim manj stroški ter, da je zadeva zanesljiva. Ne potrebujem teh frsky, telemetrije zadev, samo napravo bi rad spremenil v 2.4GHz, z enim in edinim namenom in sicer povečati sam domet ter preprečiti motenje signala (35mHz).

Prosim za čimprejšnji odgovor!

Hvala
Samo zaradi tega ne rabiš 2.4. S pametno gradnjo in smiselno postavitvijo antene ne bo nobenih motenj. Saj je 2R skoraj tvoj sosed, pa se pri njemu oglasi, da ti razloži osnove ;)
Uporabniški avatar
Anzetk
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 07 Jan 2007, 17:13

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Anzetk »

Super, hvala za odgovor. Jutri se oglasim pri njem, vendar ne morem vseh vprašanj pri njem obdelat, ker verjetno nima ves dan časa :lol:
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a gusar »

Anzetk napisal/-a:Kupil sem skoraj novo napravo MX-12 35mHz. Sedaj pa bi rad napravo nadgradil z 2.4GHz in me zanima na kakšen način je to mogoče narediti s čim manj stroški ter, da je zadeva zanesljiva. Ne potrebujem teh frsky, telemetrije zadev, samo napravo bi rad spremenil v 2.4GHz, z enim in edinim namenom in sicer povečati sam domet ter preprečiti motenje signala (35mHz).

Prosim za čimprejšnji odgovor!

Hvala
Verjetno si dobil odgovore, ampak kaj pa je narobe s sitemom Frsky....vgradiš modul, ki je res samo telemetrijski in kupiš navadni sprejemnik Hv sicer pa ni bistvene razlike v ceni med telemetrijskim in navadnim ne šparaj tam kjer je najmanj smiselno....(s pametno postavitvijo antene, se seveda ne izognemu motnjam..vse je odvisno če so prisotni viri) če pa ti Frsky ni všeč pa lahko daš Jeti ali kakšno drugo Diy zadevo....bom pa rekel tako,če si zadevo kupil zelo poceni še je smiselno, drugače si brcnil v meglo.
MKM
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a sihu »

Ko boš na koncu predelave seštel vse stroške, boš ugotovil, da bi za ta denar že v osnovi lahko kupil kvalitetno 2,4 Gh postajo.
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Uporabniški avatar
Anzetk
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 07 Jan 2007, 17:13

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Anzetk »

Kupil sem MX-12, rabljeno tam nekje 2 uri, stari 3 leta, dejanko nova zadeva za 70€, s polnilcem in sprejemnikom.

Vse kar želim je, da bom lahko brezskrbno VISOKO jadral in da bom brez skrbi, da bi mi letalo ušlo, to je to :)

Mogoče se res lotim predelave ampak kakor gledam, bi me to dosti stalo :(

zanimala me je namreč le okvirna cena te predelave, ki pa je verjetno višja od zneska, ki sem ga namenil za nakup celotne RV naprave, ne?
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Anzetk napisal/-a: Vse kar želim je, da bom lahko brezskrbno VISOKO jadral in da bom brez skrbi, da bi mi letalo ušlo, to je to :)
Ne poznam primera, da bi komu na 35 ali 40Mhz letalo ušlo izven dometa naprave. :wink:
Domet 35Mhz je med 1.5km - 2km.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Anzetk
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 07 Jan 2007, 17:13

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Anzetk »

Pa saj to ni res. Če je to resnično, za kar sem prepričan, da tudi je, potem nevem zakaj mi je zadnjič prodajalec lipo baterij v LJ, govoril, da mi je lahko žal, da nisem šel na 2.4GHz, da bodo motnje, da mi bo avijon ušel izpod nadzora, da bo vse trzalo itd. Hkrati pa še "svetoval", da napravo nadgradim še z frsky...

Očitno sem res ogromno pozabil v teh 7 letih, ko sem bil še mulc sem izgleda imel več znanja :D

Zdaj čakam še polnilec in pa lep sončen dan, potem pa gremo :)

Hvala in lp
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Motnje je verjetno mislil da ,če se pojavi na polju še eden z 35mhz in enakim kristalom potem pride do motenj.Vendar jih pa večina že leti na 2.4tam ni kristalov in je zadeva bolj zanesljiva.Če boš predeloval te bo od oka stalo cca 50 eur kar je skoraj toliko kot je stala komanda.Je pa komanda zanesljiva in dobra v kolikor ti število kanalov zadustuje pač nabaviš diy modul kupiš še sprejemnik in gas.Glasujem za frsky,odločil se boš pa tako sam.
LPR
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a gusar »

ludwe napisal/-a:Motnje je verjetno mislil da ,če se pojavi na polju še eden z 35mhz in enakim kristalom potem pride do motenj.Vendar jih pa večina že leti na 2.4tam ni kristalov in je zadeva bolj zanesljiva.Če boš predeloval te bo od oka stalo cca 50 eur kar je skoraj toliko kot je stala komanda.Je pa komanda zanesljiva in dobra v kolikor ti število kanalov zadustuje pač nabaviš diy modul kupiš še sprejemnik in gas.Glasujem za frsky,odločil se boš pa tako sam.
LPR
kot vemo iz preteklosti so vzroki za motnje na FM tudi drugi zunanji dejavniki(cb postaje, oddajniki, GSM itd) ne samo dupliranje kanala, zato so se posledično pojavili sistemi scan, PCM itd dojemljivi so tudi na motnje, ki jih povzročajo elementi v modelu regulator, motor itd da smo zmanjšali ta učinek smo uporabljali feritne obročke. Z uvedbo 2,4Ghz se je tveganje zelo zmanjšalo, vendar še vedno ni 100%
Naj zadevo stestira in če bo bo :D :whistle:
MKM
koyotee
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 21 Jul 2014, 09:17

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a koyotee »

klemen spes
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 04 Okt 2008, 11:14
Kraj: Celje

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a klemen spes »

Pozdravljen,

Tega proizvajalca nepoznam. Ti pa svetujem, da si kupiš kaj od znane firme Graupner, Robbe, Multiplex,... Bolje dati par evro več in imaš zanesljivo komando in še pomoč drugih modelarjev pri nastavitvah, kateri uporabljajo to komando.

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=90399

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=90200

Lp, Klemen
koyotee
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 21 Jul 2014, 09:17

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a koyotee »

Oddajnik je zraven obeh?
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

koyotee napisal/-a:Oddajnik je zraven obeh?
Verjetno misliš sprejemnik :) . Pri prvem ni sprejemnika, pri drugem pa je. Zelo dober je tudi ta: http://shop.lindinger.at/product_info.p ... id=9710805 Je cenovno ugoden in preizkušeno dela odlično in ima dolg doseg. Za 130€ je res kvalitetno narejen in ima ogromno funkcij. Druga malo cenejša verzija pa je kak Turnigy 9R ali 9XR iz Hobby kinga.
koyotee
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 21 Jul 2014, 09:17

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a koyotee »

Gledam pri nas, skor 190€ v conradu...
Kok pa pride poštnina iz avstrije?
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Iz lindingerja si lahko naročiš preko slovenske modelarske trgovine PrimusR preko obrazca za naročanje. Potem pa samo plačaš poštnino od PrimusR do tebe in to je okoli 5€. http://www.primusr.com/narocanje
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Mipo »

peromen123 napisal/-a:Iz lindingerja si lahko naročiš preko slovenske modelarske trgovine PrimusR preko obrazca za naročanje. Potem pa samo plačaš poštnino od PrimusR do tebe in to je okoli 5€. http://www.primusr.com/narocanje
Verjetno je potrebno obračunati se še razliko v ddv (20% Avstrija, 22% Slovenija).
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

Ja seveda, še +2%. Ampak to je vseeno samo 2,6€ in je zanemarljivo proti temu, da bi kupil oddajnik v Sloveniji za 190€.
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a Mipo »

peromen123 napisal/-a:Ja seveda, še +2%. Ampak to je vseeno samo 2,6€ in je zanemarljivo proti temu, da bi kupil oddajnik v Sloveniji za 190€.
Če sva natančna: 2,17€.
peromen123
Razpravljalec
Prispevkov: 133
Pridružen: 07 Jan 2011, 17:28

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a peromen123 »

:-& :oops:
Zadnjič spremenil peromen123, dne 30 Jul 2014, 08:57, skupaj popravljeno 1 krat.
klemen spes
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 04 Okt 2008, 11:14
Kraj: Celje

Re: Kupujem svojo prvo RV napravo in prosim za nasvet?

Odgovor Napisal/-a klemen spes »

Prijavi se na lindingerjevo stran in naročiš direkto, ter plačaš vnaprej z master kart. Mislim, da je poštnina 7,5 euro. Roba pa pride v 4 delovnih dneh.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike