3D letenje

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
bambus67
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 11 Maj 2005, 08:55
Kraj: Ptuj

3D letenje

Odgovor Napisal/-a bambus67 »

Mene zanima , ce ima kateri od MODE1, MODE2, MODE3 ali MODE4 prednost pri 3D letenju? Ali je to stvar navade? Jaz letim namrec z MODE4 z jadralnimi modeli. Vse bolj pa me mikajo tudi akrobatski in 3D modeli. Zato sprasujem izkusene modelarje, ce se splaca pri 3D letenju navajati na kaksen "ugodnejsi" MODE ?
Hvala
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Čisto odvisno kako se navadiš in kaj ti bolj paše, verjetno boš hitreje se navadil na sedajšnih komandah kot pa če jih boš zamenjal.

Jaz se sicer šele učim 3D (nekako že ratuje), uporabljam pa MODE2 najbrž zato ker sem se na tem naučil tudi easystarja vozit :)

Zanimiv je verjeten tudi MODE (ne vem številk na pamet) kjer imaš na desni roki višino in smer namesto višine in nagiba, stvar izpade bolj kot heli.

Pa velik uspeha :D 8)
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

stvar moda je čist kako se navadš. Sam imam gas na levi torej mode2... tako kot je omenil nitrometan uporabljajo nekateri piloti to funkcijo da ima višino in smer na eni ročki ter na drugi gas in nagib. Sam sem se navadil na mode2 gas in smer levo ter višina in nagim na desnem.
L.P.
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Določene figure so "lažje", če imaš gas in smer na eni ročici višino in nagib na drugi, določene pa so lažje, če imaš gas in nagib na eni, višino in smer na drugi. Saj so figure "izumili" modelarji, ki so uporabljali različne MODE, tako, da se sedaj odloči in leti, kasnejše spreminjanje nima smisla.

Pri enih načinih sta višina in nagib ločena, tako lahko bolj natančno pelješ, saj ob premiku višine ne premakneš pomotoma še nagib... ampak enako velja tudi za smer, tako da boljšega ali slabšega ni.

Ponavadi se izbere tak način kot ga ima večina tvojih prijateljev v klubu, tako lažje pomagajo začetniku. Mogoče lahko samo razmisliš, če si levičar in voziš mode 3 ali 1, desničarji pa ponavadi mode 2 ali 4.

http://www.rc-airplane-world.com/rc-tra ... modes.html

p.s. na srečo sedaj večina oddajnikov ponuja nastavitev načina letenja, prej si bil omejen z izbiro.

Če že nastavljaš, ti predlagam, da na ročici na gasu nastaviš gladek premik, ne pa premik po zobkih, dobiš veliko bolj natančen gas, če lepo linearno drsi.

Pomembno je tudi, da spreminjaš nastavitve vzmeti na ročicah, dokler ne najdeš pravih (ne pretrdo, ne pa premehko, da se ti ne premika samodejno tudi po tisti osi, ki je ne premikaš).
Pomembna je tudi dolžina ročic (daljše so bolj natančne, ponavadi rabiš tudi pult, krajše voziš s palci brez pulta, so pa "hitrejše", večinoma za helije).
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike