pomoc totalnemu zacetniku

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
westsilver
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 10 Jun 2010, 09:25

pomoc totalnemu zacetniku

Odgovor Napisal/-a westsilver »

pozdravljeni!
kot zacetnika me zanima iz katerega materijala bi blo najbolj pametno zgraditi letalo(les,"stiropol".....)

doma imam neki dalinec 27.143 hz..tega sem dobu ko sem prek rc nabavilletalo ki je ze fuc...
dalinec je dvokanalni ima 300m dosega.zanima me kaj bi moral vse poslihtat da bi ga uporabil na mojem bodocem letalu. meu bi 2 servoja pa motor,pa ce bi mi to malo razlozili glede elektronike :D :D :D
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: pomoc totalnemu zacetniku

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

westsilver napisal/-a:doma imam neki dalinec 27.143 hz..tega sem dobu ko sem prek rc nabavilletalo ki je ze fuc...
dalinec je dvokanalni ima 300m dosega....
Daj več podatkov od "daljinca" ali kakšno sliko. Lahko da je še za kaj uporabno, če gre pa za kako namensko igračko, pa ne moreš več uporabiti za drug-boljši model.

Na forumu je bilo par poizkusov predelav ampak se mi zdi, da še nobena ni bila toliko uspešna, da bi upravičila porabljen trud, čas in živce. :lol:
kolesar007
Razpravljalec
Prispevkov: 169
Pridružen: 09 Nov 2009, 13:57
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kolesar007 »

Jaz ti definitivno priporočam "penasto" letalo, ker ča si začetnik bo vsaj prvih nekaj letov bolj tragičnih za njega :), in pri teh ni tak problem za popravilo tudi prelomljenih delov.

Glede daljinca pa tako kot je napisal Ultralajt. Če je od ti. igrače potem bi moral celoten sistem prestaviti v nov model vključno s servoti in ostalim. Če pa so bili notri običajni servoti pa si že na dobri poti.
Edino kar me še moti sta dva kanala. To pomeni da bi moral imeti motor stalno prižgan če hočeš na letalu imeti komande smeri in višine.
LP
Sandi
westsilver
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 10 Jun 2010, 09:25

Odgovor Napisal/-a westsilver »

gor pise amevi...in pomojem mas prav to je bolj igracka,v bistvu je to od rc svet-bomber b 52

slik pa za enkat ne morem dat gor ker morem prvu na laptoku kamero usposobt..
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Žal ne boš mogel uporabiti nič od RV opreme tega letala na kakem boljšem modelu.

Upravljanje tega tvojega B-29 se vrši z diferencialnim pogonom motorjev. vač ko imajo vrtljajev bolj se letalo vzpenja (in obratno), ter boljk ko se vrtijo na enem krilu (in na nasprotnem manj), bolj letalo zavija v eno steran (in obratno)

Za vsak "resen" model potrebuješ servomotorje, ki upravljajo z aerodinamičnimi krmili. Teh ta model žal nima.

Ta model je igrača.

Glej review na rcgroups:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=284067

Je pa bilo nekaju uspešnih izboljšav tega modela, ko so vanj modelarji vgradili rugo RV opremo. To pa je edino, kar je izvedljivo...torej izboljšati model z normalno opremo (sprejemnik, servomotorji za smer višino in nagib, ter krmilnik vrtljajev).

Obratno pa ne gre (uporaba obstojelčih komponent na boljšem modelu)..vsaj začetniki tega zagotovo ne zmorejo uspešno izpeljati.

westsilver napisal/-a:... ko sem prek rc nabavilletalo ki je ze fuc....
Če si prepričan, da je letalo fuč, jim ga nesi nazaj v trgovino.
westsilver
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 10 Jun 2010, 09:25

Odgovor Napisal/-a westsilver »

lol narobe sem napisal..letalo je blo dobro pa sem ga imel eno leto in je sedaj fuc...se opravicujem

glede pene. ki bi pa jest tu lohka nabavu pa koliko pride..moras met kako posebno orodje za obdelavo ali je olaf noz pa tako dobro
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

ja, LOL tudi jaz.

viewtopic.php?t=47235
westsilver
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 10 Jun 2010, 09:25

Odgovor Napisal/-a westsilver »

te strani sploh nisem opazil...hvala
westsilver
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 10 Jun 2010, 09:25

Odgovor Napisal/-a westsilver »

edino ena stvar

sem gledal za mursko soboto pa nisem nasel nobne trgovine za depron

kdo kaj ve??
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

Kaj Obi ali pa Merkur nimata? Ne sprašuj prodajalce če imajo depron. raje vprašaj kje imajo izolacijske plošče.
MB vem da imajo v Bauhausu žal kolikor se spomnim so najtanjše debeline ~10mm
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
david5570
Tekmovalec
Prispevkov: 383
Pridružen: 01 Sep 2005, 07:19
Kraj: Šentjernej

Odgovor Napisal/-a david5570 »

westsilver napisal/-a:edino ena stvar

sem gledal za mursko soboto pa nisem nasel nobne trgovine za depron

kdo kaj ve??
viewtopic.php?p=188865#188865

lp, David
"Kdor leti ne zboli!"
Uporabniški avatar
Matez96
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Apr 2010, 12:38
Kraj: Šmartno pri Litiji

Odgovor Napisal/-a Matez96 »

Če si res totaln začetnik si kupi easy-star, sam sem se na njem učil leteti in leti res odlično. Pogoj pa je da nisi preveč finančno omejen
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike