Dynam Hawk Sky - letalokleparstvo

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Ker se vsi strinjate vsaj v enem - slaba komanda oz. slab domet, malo pa tudi zaradi mojega sprejemnika (druga tema), razmišljam o 2.4GHz različici. Najdem jo v slovenski trgovini, kjer stane 188€.
http://www.modelar.si/zac_hawksky24.php
Za hec sem še gledal malo po internetu in sem naletel na nemško spletno trgovina Hobbyfly. Pogledam na ceno in me skoraj s stola vrže. Tukaj stane samo 159€! :o :o :o
http://hobbyfly.de/rc-flugzeuge-1/rc-fl ... -2168.html
Kako je to mogoče? Čudno je tudi, da je t.i. prejšnja cena bila 199€, kar je več kot pri nas. Je že kdo kaj naročil iz te nemške trgovine, ali je to po domače povedano nat**?
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
blaz62
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 05 Jul 2010, 09:15
Kraj: Mežica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a blaz62 »

Jaz sem pred nekaj dnevi gledal to letalo pa sem videl po prispevkah njegovo ˇtrdotoˇ. Me pa zanima kateri model je trdnejši ta ali easystar?
@ klima49
Ja ta je cenejši samo boš za poštnino dal toliko da boš kar na istem. Pa ta ki je cenejši mogoče nima istih delov, kot pa ta za 188 eur.
Res pa je da trgovine dajo večjo ceno da zaslužijo!
Lp Blaž
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Jst nisem imel težav z dometom, je pa trzalo vse skupaj. Sprejemnik malo, potem pa čedalje bolj dokler ni ponciometer čisto zamlel na komandi... Kar sem sicer delno popravil.

Sicer pa 2.4G še ne pomeni da je kaj vredna. Kakorkoli obrneš boš manj zajebal če si kupiš eno pametno komando.

Kar se tiče hawka in easystarja sta kar nekje izenačena kolikor gledam. Za manjše trke ni pri nobenem panike, ko sesuješ pa grejo stvari pri enem in pri drugem. Ena stvar ki mi je pri hawku všeč je to, da ma nosilec za motor zunaj, tako da je enostavno nadgradit tudi s kakšnim hujšim outrunner motorčkom.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
blaz62
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 05 Jul 2010, 09:15
Kraj: Mežica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a blaz62 »

No hvala, ker zdaj si nameravam enega od teh dveh kupiti, prej pa še nikoli nisem imel katerege drugega. Zato kateregakoli si bom kupi verjetno stovkel, zato sem oprašal. :razpaljot:
Edino, kar že zdaj vem da moram dokupiti je lepilni trak, za krpanje! #-o
Lp Blaž
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Hmm za poštnino moram pogledati, koliko je, saj sem si že naročeval stvari iz nemškega Conrada pa poštnina ni bila tako huda. Vendar ima ta podružnico v Sloveniji.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

blaz62 napisal/-a:Jaz sem pred nekaj dnevi gledal to letalo pa sem videl po prispevkah njegovo ˇtrdotoˇ. Me pa zanima kateri model je trdnejši ta ali easystar?
@ klima49
Ja ta je cenejši samo boš za poštnino dal toliko da boš kar na istem. Pa ta ki je cenejši mogoče nima istih delov, kot pa ta za 188 eur.
Res pa je da trgovine dajo večjo ceno da zaslužijo!
Po trdoti sta oba približno enaka, je pa prednost pri hawk, ker ima že izdelane in vgrajene servote za elerone, pa tudi motor je učinkovitejši, ker je višji in ohišje ne ovira pretok zraka, medtem ko je pri easystar nižje in 1/4 pretoka izgubi zaradi ohišja. kjer je motor. Moj prijatelj ga je imel in ga je zamenjal za hawkeja, ko je sprobal kako moj leti...
nabaviš ga pa lahko pri modelar.si . http://www.modelar.si/zac_hawksky.php
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Poštnina je 15€ za države znotraj EU.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
blaz62
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 05 Jul 2010, 09:15
Kraj: Mežica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a blaz62 »

Ja saj tu sem tudi gledal, samo z 2.4G napravo. Prvo sicer nisem verjel da je to letalo tako zmoglivo ker povsod kjer sem bral je bil omenjen easystar tega pa nisem nikjer zasledil!

@klima49 Ja 15 eur, potem pa prihraniš samo 15eur, pa še sigurno bo bolj dolgo trajalo da boš ga dobil kot pa tega. :wink:
Tako je moje mnenje.
Lp Blaž
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

blaz62 napisal/-a:Ja saj tu sem tudi gledal, samo z 2.4G napravo. Prvo sicer nisem verjel da je to letalo tako zmoglivo ker povsod kjer sem bral je bil omenjen easystar tega pa nisem nikjer zasledil!

@klima49 Ja 15 eur, potem pa prihraniš samo 15eur, pa še sigurno bo bolj dolgo trajalo da boš ga dobil kot pa tega. :wink:
Tako je moje mnenje.
Sam imam Hitec aurora 9 pa Hawka še vedno na staro komando furam..se mi kar škoda zdi dati sprejemnik v model, k je tko že ves poflikan skrivljen in poliman, a leti pa še vedno doobro.
Uporabniški avatar
blaz62
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 05 Jul 2010, 09:15
Kraj: Mežica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a blaz62 »

Ja jaz pa tudi za vnaprej potrebujem eno Rv napravo, zato. Če ne bi tako tistega vzel. :wink:
Lp Blaž
zerom
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Avg 2010, 08:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a zerom »

Pozdravljeni,

jaz sem se tudi odločil za prav ta model, predvsem tako, "na slepo", tako da sem ta post postavil sem (saj bom tudi kasneje javljal sem moje izkušnje, upam da manj boleče kot TORN4DO).

Videl sem ga na rcpowers.com (youtube) ter takoj brez razmišljanja ( ](*,) ) naročil 2 modela ( http://www.graysonhobby.com/catalog/dyn ... p-865.html), zraven še en USB simulator pri isti firmi ter še 2 kameri ( http://www.graysonhobby.com/catalog/aerial-p-922.html).

Ker ne pošiljajo v Slo, sem jo naročil preko kolega iz Avstrije (20.07), plačal preko Paypala ter čakal,... Kolega je dobil pošto od carine Dunaj, naj pošlje račun. Včeraj (03.08 ) dopoldan pošljem fax z potrebnim izpiskom Paypala ter vsemi dopisi, ki so prišli iz carine.

Da ne zakompliciram preveč: ker nisem pazil preveč na CE certifikate in te reči (nisem niti vedel, da jih rabim), me zanima, ali se lahko kaj zakomplicira pri tej zadevi?

hvala vnaprej!
hpi.baja.5b.ss
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 21 Jan 2010, 18:41

Odgovor Napisal/-a hpi.baja.5b.ss »

se že vnaprej opravičejum če je že kdo to omenjal pa sem spregledal,
zanima me če bi lahko trakove široke 1 cm in dolge 15 cm iz steklene tkanine polepil na nos; ali bi ga smola razžrla imam pa isto letalo sepravi hawk sky :D :D
bob the builder :-)
Uporabniški avatar
ute74
Razpravljalec
Prispevkov: 152
Pridružen: 10 Jun 2010, 16:48
Kraj: Loče

Odgovor Napisal/-a ute74 »

smola oz. epoxi ga nebo razžrla
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Odgovor Napisal/-a Grmek »

Zdravo!

Evo moj prvi in upam ne zadnji post na tem forumu. Modelarstvo me je vedno zanimalo predvsem v luči sestavljanja modela, tako sem sestavil 2 modela iz balze, vendar ju nisem dokončal (opremil z elektroniko). Sedaj pa sem se odločil da se vendarle naučim leteti in bil sem pred prvo dilemo ali easy star ali hawk. Ker nimam komande sem se odločil za Hawka z 2.4 komando. Kupil letalo, lepilo, aktivator, vse skupaj malo pod 200€.
Moja prva graja letalu gre, da je bil trup rahlo ukrivljen v desno že v škatli, zato priporočam da pred nakupom preverite letalo. Prodajalec je z mano sicer šel skozi vsebino kompleta mi vse pokazal in razložil (nimam nobene kritike) tudi odgovoril na vsa moja vprašanja, vendar na to enostavno nisem bil pozoren.
Zadevo sem takoj sestavil polepil z nalepkami in čakal na sončen brezveteren dan. Med čakanjem in nastavljanjem modela v hiši sem opazil da je žica ki povezuje servo in krmilno površino smernega in višinskega krmila na slednji privijačena, karj ji onemogoča vrtenje, zato se pri zavijanju žica usloči ali izboči, servo pa se matra. Stvar sem rešil tako, da sem se oglasil v modelarski trgovini, kupil 1,5m žice in izdelal novi povezavi med krmilom in servom, zadeva se obnese super in priporočam vsem (tudi easy star, prijatelj ima enako težavo). Letalo leti tudi brez tega posega ampak servo motorček je pri meni v skrajni legi krmila neprestano brnel, se matral. Sedaj tega ni več.
Dočakal sem sončen in veteren dan in šel spuščat letalo. To ni bila najboljša ideja saj je letalo zelo občutljivo na veter in moj polet se je končal z 3 urnim iskanjem letala v koruzi. Letalo jo je odneslo brez poškodb.
Pred prvim poletom sem izklopil funkcijo eleronov iz sprejemnika in smerno krmilo prestavil isto ročico kot višinsko na komandi. Eleroni so se mi nekako zdeli nekaj za kar bi bilo dobro letalo vsaj malo obvladati.
Po enem tednu uporabe, (kadar je le možno, tudi večkrat na dan) so moje izkušnje sledeče: Letalo je super, sicer sem trup zlomil na pol v predelu kabine, vendar je že popravljeno in leti kot novo. Domet 2.4 komande je za moje potrebe dober, nisem še izgubil stika z modelom, po občutku bi rekel da lovi vsaj 400m, dlje nisem nikoli poizkusil (to so vse ocene dolžine (višina nekje za 3 drevesa 90m in daljava tam nekje 200 do 300m)).
Zaradi mnogih grdih pristankov sem moral pokrov kabine malo prilagoditi ker se je nos trupa skrivil in kabina ni več natančno sedla noter. Poleg tega sem med krila nalepil malo ježkov, da krila lepo drži skupaj, ob padcu pa ni pretrdo da ne bi šlo narazen.

Končna ocena: z nakupom sem zaenkrat zelo zadovoljen, tehnika me zaenkrat še ni izdala, kriviti gre pilota :D
Edina graja gre skrivljenemu trupu kar pa sem popravil z armiranim selotejpom (tak ki se ne raztegne).

Trup sem zlomil tako, ko se po uspešnem lupingu navzgor poskusil luping navzdol [-X [-X

Trenutno pa razmišljam kako bi pritrdil smerno krmilo, ker mi je pri zadnjem trdem pristanku odpadlo.

Imam pa tudi vprašanje kako izkušenejši piloti upravljate smerno krmilo če ga imate na isti ročici kot motor, brez da bi spreminjali hitrost motorja (zaradi te težave sem ga prestavil na mesto eleronov, sedaj pa že razmišljam da bi jih uporabil in moram nekako rešiti to).

Na pomoč s predlogi :) (tudi za pritrditev smernega krmila)
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Karkoli odpade, prilepiš nazaj. Če se ti zdi da slabo drži, daj zraven še kakšno armaturo. :)

Kar se tiče eleronov, le priklopi jih, niso noben bavbav. Ko boš priklopil elerone, boš smerno krmilo najbrž tako bolj malo uporabljal, da pa ne premikaš obeh ročic je pa pač trening. Je pa najbrž malo lažje, če imaš pult, tako da lahko nasoniš roke in upravljaš ročice z dvema prstoma, ne le s palci.

Če se ti letalo kje preveč deformiraj, ga daj malo v vrelo vodo, se bo nazaj napihnil.
Fly it like you stole it!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Premikaj bolj na nežno,ne vlečt ročk na polno v vse smeri..

Če je model primerno striman leti sam brez drmanja ročk,in ko delaš ovinek ročico lepo premiki manjši odklon, ne pa na polno zabijat..Boš videl..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Odgovor Napisal/-a Grmek »

Danes je za mano uspešen letalski dan, prvič sem končal polet zaradi izpraznjene baterije in ne zaradi kakšne druge nevšečnosti :)

Eleronov sicer še nisem uporabil ker sem nastavljal na novo pritrjeno krmilo.

Hvala za vse nasvete.
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

oj

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

Ja nam začetnikom se vedno kaj pripeti. Kot sem že omenil sem že limal in limal ta model, lepil, ojačeval kabino, no pred dvema dnevoma sem zamenjal trup. ler mi je priletel v nabrežje v skale in je bilo prehudo. Model je perfekten, le znanje je salbo, ne upoštevam še dovolj zakonitosti zračnih tokov in spregledam kako objekt in nisem priravljen na naglo spremembo zračnih tokov. Če sem dovolj visoko model lepo jadra, še kadiš lahko zraven, ko je pa treba pristati in ker letim v glavnem za hišo, kjer ni ravno ne vem koliko prostora, se pa tudi naredi kak štrbunk..a jih je vse manj in manj. Samo praksa, praksa in praksa. Zadnjič sem stolkel piperja in sedaj zopet na hawku nabiram ure, čeprav sem piperja šže popravil enostavno nimam prave korajže da ga sprobam, čakam na prijatelja, ki je izkušen v letenju, da ga sproba. Hawk pa prenese vse.
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: Dynam Hawk Sky - letalokleparstvo

Odgovor Napisal/-a Grmek »

Moj neuničljivi Hawk je življenje končal v narasli Ljubljanici. Je bil pa res krasen prvi model.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike