ali je letalo primerno za začetnika

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

ali je letalo primerno za začetnika

Odgovor Napisal/-a lenart »

Mini EP model letala Cessna

Cenovno ugoden vstop v čudoviti svet malih daljinsko upravljanih letal. Sestavni deli letala so pripravljeni tako, da jih bodo celo začetniki hitro sestavili. Po vzletu pa majhna teža in dobre letalne lastnosti poskrbijo za obilo zabave. Priložena 2-kanalna naprava za daljinsko upravljanje vedno zagotavlja nadzor nad višino in smerjo letenja kot tudi nad motorjem vašega letala.


Lastnosti:

* Pripravljen za letenje Vključno z 2-kanalno napravo za daljinsko vodenje Priložen 12 V polnilnik z mehanskim časomerom

Tehnični podatki:
Mere -
Dolžina 410 mm
Model Cessna
Krmiljenje Krmiljenje smeri Motor
Različica modela RtF
Širina vpenjanja 550 mm
Teža 97 g

Vključeno v dostavo:

* Letalski model s sestavljenim trupom, krili in repno površino Vgrajena naprava za daljinsko vodenje pripravljena za delovanje Trdno vgrajen akumulator za letalo 12 V polnilnik z vtičem za cigaretni vžigalnik in mehanskim časomerom (sl. podobno) Navodila.
Priponke
230451_LB_00_FB.EPS.jpg
230451_LB_00_FB.EPS.jpg (6.55 KiB) Pogledano 4928 krat
230451_ZB_00_FB.EPS.jpg
230451_ZB_00_FB.EPS.jpg (15.71 KiB) Pogledano 4928 krat
Uporabniški avatar
Štuki-5
Tekmovalec
Prispevkov: 373
Pridružen: 17 Mar 2009, 09:39
Kraj: Loče - SENOŽET

Odgovor Napisal/-a Štuki-5 »

...po mojem mnenju ne, ker to je v bistvu igračka...Nabavi rajši Easy starja.
Lp, Dani
Uporabniški avatar
benjaminsmrdelj
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 15 Maj 2008, 06:50
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a benjaminsmrdelj »

Tudi jaz je ne svetujem, predvsem zato, ker naj bi imela le dva kanala(motor in smer). Kupi si raje kaj bolj kakovostnega.
Slika
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Pa ko boš prvič grdo pristal, bodo sigurno kolesa šla.

Eesy star je rešitev teh problemov. Sej ni treba novega, vsake toliko časa kdo prodaja rabljenega, pa tudi ni drago.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

1. Taki majceni modeli ponavadi letijo preveč porazno, da bi jih bil začetnik sposoben normalno voditi... razen če so tako stabilni, da se jih ne da več normalno kontrolirat.

2. Komande pri takih modelih so ponavadi čiiiistooo drugačno razporejene, ko bi naj bile komande pri resnejših modelih (Mode 2...). In sicer, ZADAJ komande je gas, na levi višina, na desni smer... = krneki. Če se navadiš tega, se moraš pred začetkom resnega modelarstva najprej odvadit in šele potem naučiti pravilne razporeditve komand.

3. To je za otroke in tiste, ki vedo da bodo igračo vrgli v kot po kakšni uri uporabe (ČE bo tako dolgo cela).

PS.: Glej male oglase za Easy Starjem ali podobnim začetniškim modelom in začni tam, kjer se začne.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Modlar
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jun 2005, 19:50
Kraj: Koroška

Odgovor Napisal/-a Modlar »

Najbolje da se oglasiš v najbližjem modelarskem klubu ,tam ti bodo najbolje svetovali .

LP Mare
Kdor visoko leta - daleč vidi.
skymaster
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 20 Feb 2009, 19:19

Odgovor Napisal/-a skymaster »

igrača.Kupi res Izija =D>
leongros16
Razpravljalec
Prispevkov: 150
Pridružen: 03 Jul 2008, 19:28
Kraj: Mislinja

Odgovor Napisal/-a leongros16 »

nabavi easystar ko ga boš osvojil se boš lahko lotil predelave na brezkrtačni motor in dodal elerone.... u glavnem fajn stvarca
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

ta ima bol močno konstrukcijo...
Priponke
230185_LB_00_FB.EPS.jpg
230185_LB_00_FB.EPS.jpg (3.69 KiB) Pogledano 4560 krat
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

...in štiri kanalni oddajnik
Priponke
230185_ZB_00_FB.EPS.jpg
230185_ZB_00_FB.EPS.jpg (8.25 KiB) Pogledano 4558 krat
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

lenart napisal/-a:ta ima bol močno konstrukcijo...
Kakšnih dimenzij pa je?

Če je ca. 1600mm razpon, potem zna biti dober model. Je pa res, da so 4-je kanali preveč za začetnika, če ne začenja z inštruktorjem.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

leongros16 napisal/-a:nabavi easystar ko ga boš osvojil se boš lahko lotil predelave na brezkrtačni motor in dodal elerone.... u glavnem fajn stvarca
Vse to + 2.4 ghz napravo Futaba UGIB prodaja za 250 EUR.
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

To letalo, ki si ga omenil je igrača in se z njim ne boš naučil leteti pravih modelarskih modelov, tako da ti tudi jaz priporočam easystar-ja.

Lp
Thomi77
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 22 Jun 2009, 12:07
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a Thomi77 »

...hja sej model je res luškan... kupi si ga če ga že hočeš met.. sam to kar ti drugi govorijo..je pa res .. če se hočeš učit letenja .. kupi easy star ja .. al pa kak drug depronček .. kje drugje .
lp
t.
Uporabniški avatar
benjaminsmrdelj
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 15 Maj 2008, 06:50
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a benjaminsmrdelj »

Ta model sem si jaz nabavil za prvo letalo, ko sploh še nisem imel pojma o modelarstvu. Seveda sem ga v nekaj dneh polomil, zato ti res svetujem easystarja in malo boljšo komando.
Cessna ima tudi slabo podvozje, s katerim je težko vzletati ali pristajati na travi, ker je prednje kolo zelo šibko. Prav tako pa tudi ne dobiš nevem kako dobre opreme, ker se je meni prvi dan pokvaril krmilnik.
Slika
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

Thomi77 napisal/-a:...hja sej model je res luškan... kupi si ga če ga že hočeš met.. sam to kar ti drugi govorijo..je pa res .. če se hočeš učit letenja .. kupi easy star ja .. al pa kak drug depronček .. kje drugje .
lp
t.


nimam tok denarja, ker easy star ni ravno cenovno ugoden
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

JKSniper napisal/-a:
lenart napisal/-a:ta ima bol močno konstrukcijo...
Kakšnih dimenzij pa je?

Če je ca. 1600mm razpon, potem zna biti dober model. Je pa res, da so 4-je kanali preveč za začetnika, če ne začenja z inštruktorjem.

LP!
Jure
meter ma čez krila pa 85 cm je dolg
Thomi77
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 22 Jun 2009, 12:07
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a Thomi77 »

nimaš tolk dnarja ??
hja .. potem pa ne kupuj takih jajc k je ta ..cesna .. evo ti nasvet kaj kupi

http://www.modelar.si/zac_hawksky.php + še kako baterijo in si zmagal.. jaz ga mam .. čist tko k nimam dosti časa .. pa tole letim.. k za tavelike.. mi vzame preveč časa.. pa prostora..

evo..po želi
lp
t.
lenart napisal/-a:
Thomi77 napisal/-a:...hja sej model je res luškan... kupi si ga če ga že hočeš met.. sam to kar ti drugi govorijo..je pa res .. če se hočeš učit letenja .. kupi easy star ja .. al pa kak drug depronček .. kje drugje .
lp
t.


nimam tok denarja, ker easy star ni ravno cenovno ugoden
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Če ti je easystar cenovno "neugoden", potem si moreš priznati, da modelarstvo zate pač ni cenovno sprejemljiv hobi. Če se želiš s tem ukvarjati, boš pač morel nekaj denarja temu namenit.

Res pa je, da nisi omenil, kaj sploh želiš...postati pravi modelar (pilot modelov), ali pa si poiskal zgolj igračko, ki jo boš nekajkrat peljal na travnik in potem pozabil na njo.

Še ne tako dolgo nazaj se je začetnikom svetovalo, naj se lotijo izdelave kakega preprostega jadralnega modela na 2 kanala, nato pa pod okriljem mentojra oz. inštruktorja začnejo z letenjem. Ko osvojijo to, se počasi preide na motronega trainerja itd....

lp
Boštjan
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

Thomi77 napisal/-a:nimaš tolk dnarja ??
hja .. potem pa ne kupuj takih jajc k je ta ..cesna .. evo ti nasvet kaj kupi

http://www.modelar.si/zac_hawksky.php + še kako baterijo in si zmagal.. jaz ga mam .. čist tko k nimam dosti časa .. pa tole letim.. k za tavelike.. mi vzame preveč časa.. pa prostora..

evo..po želi
lp
t.
lenart napisal/-a:
Thomi77 napisal/-a:...hja sej model je res luškan... kupi si ga če ga že hočeš met.. sam to kar ti drugi govorijo..je pa res .. če se hočeš učit letenja .. kupi easy star ja .. al pa kak drug depronček .. kje drugje .
lp
t.


nimam tok denarja, ker easy star ni ravno cenovno ugoden
takega skj hawka imajo pri konradu za 79.95 € z 3 kanalno napravo in motor ima spredaj
http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zco ... results=20
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Vem katerega Sky Hawka misliš - takšnega je prodajal in ga mislim da še Top Modeltehnik.

Naj ti povem... ne leti, oz. tako slabo da ni za nikamor. S tem ne moreš začeti, nikakor.

Kako vem? ker smo ga imeli pri naši hiši na začetku... pa preden sem nabavil Telstarja in dobro komando in dobre komponente nisem videl letenja. Sem pa dal za vse skupaj sigurno 450€.

Modelarstvo je nažalost drag šport.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

JKSniper napisal/-a:Vem katerega Sky Hawka misliš - takšnega je prodajal in ga mislim da še Top Modeltehnik.

Naj ti povem... ne leti, oz. tako slabo da ni za nikamor. S tem ne moreš začeti, nikakor.

Kako vem? ker smo ga imeli pri naši hiši na začetku... pa preden sem nabavil Telstarja in dobro komando in dobre komponente nisem videl letenja. Sem pa dal za vse skupaj sigurno 450€.

Modelarstvo je nažalost drag šport.

LP!
Jure
saj je isti kot ste ga mi predlagali
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Po imenu mogoče.

Motor mora imeti začetniško letalo zadaj, na hrbtu, ali pa če začneš z inštruktorjem za kakšno urico ali dve, lahko ima pogojno motor spredaj ala. Telstar. In to je to.

Sky Hawk, ki bi znal biti dovolj dober mora izgledati tako:
http://www.modelar.si/zac_hawksky.php

Druga letala z istim imenom niso OK.

Pa še to... glej da boš vzel dovolj dobro komando da boš z njo lahko imel še kakšen model, če ne te bo v končni fazi prišlo feeeeeejjjsssttt predrago. Torej glej kaj v rangu MX-12.

Ena taka PRAVA opcija za začetnika je po mojem mnenju:
- Easy star in original oprema zanj
- MX-12 s sprejemnikom
- En Ultramat 12 (14 ali 15).

Če kaj dobiš rabljenega in v dobrem stanju, toliko ceneje.

Vse ostalo kar boš kupoval, ti bo ČE boš resen žal v manj kot enem mesecu. Če ne boš resen, že zdaj razmišljaj raje o čem drugem, ker je tako stran vržen denar.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

JKSniper napisal/-a:Po imenu mogoče.

Motor mora imeti začetniško letalo zadaj, na hrbtu, ali pa če začneš z inštruktorjem za kakšno urico ali dve, lahko ima pogojno motor spredaj ala. Telstar. In to je to.

Sky Hawk, ki bi znal biti dovolj dober mora izgledati tako:
http://www.modelar.si/zac_hawksky.php

Druga letala z istim imenom niso OK.

Pa še to... glej da boš vzel dovolj dobro komando da boš z njo lahko imel še kakšen model, če ne te bo v končni fazi prišlo feeeeeejjjsssttt predrago. Torej glej kaj v rangu MX-12.

Ena taka PRAVA opcija za začetnika je po mojem mnenju:
- Easy star in original oprema zanj
- MX-12 s sprejemnikom
- En Ultramat 12 (14 ali 15).

Če kaj dobiš rabljenega in v dobrem stanju, toliko ceneje.

Vse ostalo kar boš kupoval, ti bo ČE boš resen žal v manj kot enem mesecu. Če ne boš resen, že zdaj razmišljaj raje o čem drugem, ker je tako stran vržen denar.

LP!
Jure


jaz sem že imel eno letalo , tako da osnove letenja že poznam
A bi bil takšno letalo kot je cessna oz sky hawk pol dobr za ''začetnika z izkušnjami''?
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Jaz sem imel ( še imam ) tisto ''taveliko'' Cessno s podvozjem, ki je prikazana na sliki. Zraven sem dobil komando in vse kar je za zraven. Preden sem jo spravil do take mere, da je vsaj 5min letela sem jo ene 30-krat sklestil in potem zlepil :D Tako da nikakor ni za začetnika!


Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike