Simulatorji letenja

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

hawkeye napisal/-a:A ima mogoče ta kabel, ki je priložen simulatorju Phoenix in je tu pripet na sliki, enako oz. podobno funkcijo kot tki. "Ernestov kabel" ?

To pomeni, da ta kabel vtaknem v komando, ki je zraven helija:
http://rc-modeli.net/4-kanalni/323-dalj ... 24ghz.html

drugi konec v računalnik in poženem simulator Phoenix in že lahko treniram ?
Kaj je to "Ernestov kabel"?

Ali si kupil originalni Phoenix ali nisi? Če si, potem si moral dobiti zraven tudi kabel s slike!
Če kabla nimaš, potem si verjetno kupil piratsko verzijo programa.

Kompatibilne komande so pa napisane tu: http://www.commonsenserc.com/product_in ... ts_id=1509
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Kupil sem original Phoenix (100€), zraven je bil tudi ta kabel s slike. Problem pa je, ker nobena komanda, ki jo imam ne dela s Phoenixom.
Eno mi je priporocil klemenmo, sem jo kupil , iz nje gleda Usb kabel in ko priklopim na Pc, jo Phoenix ne zazna.
Drugega vhoda komanda nima.

Drugo komando sem dobil zraven helija F45 pa tudi nima nobenega vhoda za kabel.

Torej kabla, ki sem ga dobil v skatli od Phoenixa ne morem uporabiti.

Vsega imam poln kufer. Prvo komando bom vrnil in narocil neko komando s katero Phoenix 4.0 preizkuseno dela. Pri tem prosim da mi nekdo svetuje iz lastnih izkusenj, da se ne zafrknem zopet.
Na linku kompatibilnih naprav jih vecina potrebuje se neki adapter.

Torej prosim, da mi nekdo objavi link, kaj moram kupiti, da bo ziher delalo s Phoenixom.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Morda se najde kakšen odgovor tukaj: http://www.phoenix-sim.com/support.asp
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

ja, saj to poznam ,
še več,
tu
http://www.phoenix-sim.com/support.asp
piše: (pod ***)

Nekateri morajo imeti še adapterje...

Skratka, a je kdo na forumu, ki uporablja simulator Phoenix in pa eno izmed spodnjih podprtih naprav?
Prosim, da mi naj nekdo svetuje iz lastnih izkušenj, nočem spet nekaj kupiti, kar potem ne bo delalo in bom izgubljal čas , še preden se lahko začnem učiti na simulatorju.

Sploh pa mi je težko gledati že kupljen heli F-45, ki čaka v sobi zapakiran , da se jaz prej naučim vožnje v simulatorju

***
Phoenix is supplied with its own USB interface which must be connected to the training port of a compatible radio/transmitter in order to successfully control the simulated models. Some makes/models of radio may require an extra adaptor. A full list of compatible radios can be found below:

• All JR MC/MX (no adaptor required) - ** MC-series requires "DSC Interface" Accessory **

• Spektrum DX6 / DX6i / DX7 / DX7S / DX8 / DSX9 / DSX10 / DX10t / DX18 (no adaptor required)*

* Please note that the DX7 Special Edition "SE" version is not compatible with Phoenix

• Spektrum DX5e older-style with SIDE training port ("DX5e adaptor" required)

• Spektrum DX5e new-style with REAR training port (no adaptor required)

• All Futaba ("Futaba/Hitec round" or "Futaba square" adaptor required)

• Futaba FX-18 with 2.5mm stereo training port ("Futaba FX-18" adaptor required)

• Hitec Aurora (no adaptor required)

• All Hitec except "Aurora" ("Futaba/Hitec adaptor" required - "Aurora" requires no adaptor)

• All Multiplex ("Multiplex" adaptor required)

• All Sanwa RD and RDS series ("Sanwa adaptor" required)

• E-sky ETB41 2.4 ghz (no adaptor required)

• Other E-sky ("Mini-DIN adaptor" required)

• Co-Pilot ("Mini-DIN adaptor" required)

• Blade CX, CP, CP+, CP Pro - ("RTMAMINIDIN - PHOENIX MINI-DIN (ESKY) adapter" is required)

• Blade CX2, CX3, CP Pro 2, Blade SR - no adapter is needed

• Parkzone Transmitters with training jack ("DX5e adaptor" required)

• Art-tech 100B (no adaptor required)

• Art-tech 100C ("Art-tech 100C adaptor" required)

• Walkera 2401, 2601 (Using "MINI-DIN adaptor" supplied with transmitter)

• Walkera 2402, 2602 ("Walkera 2801 adaptor" required)

• Walkera 2801 ("Walkera 2801 adaptor" required)

Please note that the following transmitters are not supported:

• USB controller devices and joysticks
• Spektrum DX7 "SE" version (This radio has no training output for R/C simulators)
• Hobbyzone transmitters and any transmitter included with ParkZone or E-Flite Ultra Micro products
• All Walkera except 2401, 2601, 2402, 2602 and 2801 (see above)
• Any other transmitter without a compatible training port
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Kolikor je meni poznano, bo originalni Phoenix delal samo v primeru, ko boš signal s komande pripeljal na tisti "audio" priključek, ki je na drugi strani tega USB ključa (lahko tudi preko adapterja, če komanda ni Spektrum).

Če so živci bolj pomembni od denarja, potem kupi Spektrum DX5 - samo potem boš to komando uporabljal samo za ta simulator, ker to zelo osnovna komanda. Pa delala bo samo s Spektrum sprejemniki, če jo boš imel namen uporabljati tudi za modele. Pazi na mode!!! Na linkih je M2, gas na levi ročici:
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=90075
http://www.der-schweighofer.at/artikel/89266

Pri komandah je tako... sicer si dobil s helikopterjem tudi komando, vendar bo ta po vsej verjetnosti uporabna samo za ta helikopter in nič drugega.
Preden se zaletiš, dobro premisli, če ne bi bilo bolj smiselno kupiti eno dobro komando priznane firme... sicer si potem vezan samo na to firmo oz. moraš kupovati kompatibilne kitajske sprejemnike (če ti obstajajo). Ni vsak sprejemnik dober za vsako komando!!! Tukaj ni enotnega standarda!
Le glej, da ne boš z vsakim modelom kupoval tudi svojo komando.

Jaz ti za Spektrum lahko zagotovim, da bo delal s Phoenix-om brez adapterjev (razen za starejši DX5 in DX7 SE, kar je pa že v opombi pri kompatibilnosti navedeno). Z drugimi komandami in posledično adapterji nimam izkušenj, tudi poznam ne nikogar, ki bi ti lahko pomagal.

Obstaja še ena varianta, kjer menda tip komande ni pomemben... potrebuješ samo kompatibilni sprejemnik, ki ga priklopiš na ta SimStick. Kabel od Phoenix simulatorja pa priklopiš na ta SimStick: http://www.simstick.co.uk/
Okoli slednjega me ne spraševat, ker nimam izkušenj... na drugih forumih pravijo, da zadeva deluje.
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Najprej hvala za odgovor.

1. Se pravi, če kupim Spektrum DX5, bo sigurno delala s simulatorjem Phoenix?
Slabost pa je, da jo bom lahko imel samo za to, z mojim obstoječim helijem F-45 ali kakšnim kasneje kupljenim ne bo delala.

2. Tvoj stavek "..če ne bi bilo bolj smiselno kupiti eno dobro komando priznane firme .."
Če bi kupil boljšo komando:
a- ali bi jo lahko uporabljal v tem trenutku za Simulator Phoenix in za moj heli F-45 ?
b- če bi v prihodnosti kupil nov heli, bi tudi lahko uporabljal to boljšo komando?

Kaj si mislil z "..sicer si potem vezan samo na to firmo .." ? To, da bi pri izbiranju novega helija moral paziti, da bi bil kompatibieln z komando, ker vsi niso ?

Mogoče bi se v tem trenutku odločil za to "boljšo komando", če bi podpirala Phoenix in moj heli F-45 oz. vsaj Phoenix.
Mi lahko predlagaš kakšno tako komando pa ne predrago ?
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Vmes ko razglabljaš kaj bi,zaženi tisto kar ti dela in treniraj.Konec koncev veljajo samo ure na simulatorji ne pa ozadja in izbira modelov...........
Sem pa zvečer namestil še EasyFly 4, ki je prišel zraven konzole. Ta kombinacija pa deluje. Samo je okrnjena zadeva (malo vozil in malo scen)
Slika
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Sem danes vrnil EasyFly 4 in komando, ker niser kupil Phoenix za 100 EUR, da mi bo zdaj prah nabiral...
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

A bi kupil to komando :
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=6978

Očitno jo bom lahko uporabljal za simulator Phoenix.

Kako pa je s podporo za moj heli F-45 in za morebitne naslednje helije?
A bom moral dokupiti še sprejemnik?
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Kaj pomeni, če kupim samo oddajnik (sender), brez sprejemnika?

Ta DX6i
http://www.amazon.de/Spektrum-DX6i-DSM- ... d_cp_toy_0
je 50 EUR cenejši
od
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=6978

ki ima tudi sprejemnik.

Predvidevam, da če kupim komando brez sprejemnika, ne morem z njo voziti katerega drugega helija. A se da naknadno kupiti sprejemnik ?


Verjetno sprašujem neumnosti, a tako pač je na začetku.

Pogrešam na forumu neko temo, kjer so na nekaj straneh opisane osnove ...
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a miharix »

Čer želiš z komando A, firme A1 vozit model M1 rabiš za ta model sprejemnik, ki je komantibilen z komando A.
Za 2,4GHz modele si zaradi enkripcije in različnega sistema zagotavljanja kvalitete signala, dan danes ponavadi pečen da kupuješ sprejemnike od firme A1.

Sedaj če želiš z isto komando A vozit model M2 rabiš
a) kupit še en sprejemnik, v komandi nastavit naslenje programsko mesto, ga "zbindat" s komando, nastavit nujne/žejene parametre v komandi za pravilno/željeno delovanje modela M2
b) demontirat sprejemnik iz modela M1, ga montirat v M2, če je model M1 še operativen(nisi naredil totalke) zapisat na varno vse nastavitve komande, (vsaj delno)zbrisat programsko mesto, vnest parametre za pravilno/željeno delovanje modela M2

V tvojem primeru, če kupiš komando brez sprejemnika, svojega helija še ne boš mogel vozit, saj nimaš ustreznega sprejemnika.
Odkrito rečeno niti ne vem če boš lahko zelo preprosto priklopil sprejemnik na tvoj model, saj iz slik ne vidim kako so priklopljene(če ne celo prispajkane) na trenutni sprejemnik.

V tvoji situaciji mislim, da imaš dve opciji:
a) Kupiš resno(in drago) komando in jo mučiš na simulatorju, kasneje ko prerasteš ta heli pa jo vgradiš v novi model.
b) Nekje (npr forum) "zvohaš" poceni komando(ne nujno, da 2,4GHz), ki ima izhod za trenerja in le to uporabljaš za simulator, dokler ne prerasteš modela in boš tudi že bolje vedel kaj želiš/rabiš (3D,scale...)
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

hawkeye napisal/-a: 1. Se pravi, če kupim Spektrum DX5, bo sigurno delala s simulatorjem Phoenix?
Slabost pa je, da jo bom lahko imel samo za to, z mojim obstoječim helijem F-45 ali kakšnim kasneje kupljenim ne bo delala.
DX5 bo preverjeno delovala s Phoenix simulatorjem... vendar če boš kupil novejši tip in ne starejši... pri slednji boš potreboval nekakšen adapter. Ne sprašuj me kakšen.
DX5 ne bo delala s tem helikopterjem. Trenutno bo izključno samo za simulator. Če se misliš vezat k Spektrumu in boš kupoval sprejemnike, ki so kompatibilni s Spektrumom (DSM2 oz. DSMX), jo boš lahko uporabil še kje.
hawkeye napisal/-a: 2. Tvoj stavek "..če ne bi bilo bolj smiselno kupiti eno dobro komando priznane firme .."
Če bi kupil boljšo komando:
a- ali bi jo lahko uporabljal v tem trenutku za Simulator Phoenix in za moj heli F-45 ?
b- če bi v prihodnosti kupil nov heli, bi tudi lahko uporabljal to boljšo komando?
To sem ti pač dal samo predlog! Samo v tem primeru se boš moral nehati ozirati za "igračkami", ki imajo v kompletu svojo komando, ker ta je namenjena izključno samo temu modelu.
a- če bo kompatibilna s Phoenix-om, potem jo boš lahko uporabljal tudi za simulator. Pozabi pa na vodenje tvojega helikopterja.
b- lahko, vendar naj bo tak brez sprejemnika in ne igračke, ki imajo že komando v kompletu
hawkeye napisal/-a:Kaj si mislil z "..sicer si potem vezan samo na to firmo .." ? To, da bi pri izbiranju novega helija moral paziti, da bi bil kompatibieln z komando, ker vsi niso ?
To je ena stvar, drugače pa se modele kupuje brez sprejemnika in ga sam vgradiš in sicer tistega, ki je kompatibilen s tvojo komando. Ta helikopter ima sprejemnik že vgrajen in ga mogoče niti ni možno zamenjati, ker je vse na eni plošči, tako da ga po vsej verjetnosti ne boš mogel upravljati s katero drugo komando (če bi lahko zamenjal samo sprejemnik). Sicer pa ta poseg za začetnika ni priporočljiv, tako da se s tem niti ne obremenjuj. Za ta helikopter imaš delujočo komando in drugega niti ne potrebuješ.
hawkeye napisal/-a:Mogoče bi se v tem trenutku odločil za to "boljšo komando", če bi podpirala Phoenix in moj heli F-45 oz. vsaj Phoenix.
Mi lahko predlagaš kakšno tako komando pa ne predrago ?
Trenutni heli bo (verjetno) delal samo s priloženo komando.
Vsakemu začetniku je nehvaležno priporočati "boljše" komande... problem je v tem, da ti bo vsak predlagal drugo firmo. Kot drugo pa je vse odvisno od tebe, koliko te bo modelarstvo pritegnilo. Če bo to muha enodnevnica, potem ne razmetavaj z denarjem, če se misliš pa resno ukvarjat, potem je pa komanda prva stvar v katero investiraš. Jaz sem ti pač predlagal eno komando, ki preverjeno deluje, vendar je v nižjem cenovnem razredu. Če boš uspel dobit kje cenejšo in rabljeno, še toliko bolje. Lahko pa se seveda odločiš za kakšen boljši oddajnik in naj ti bo tisti spisek kompatibilnih oddajnikov kot vodilo.
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Sem se odločil kupiti Spectrum DX6i tukaj:
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=6978

Zakaj še nisem naročil? Ker ne vem, če je Mode 1 ali Mode 2. Jaz bi rad imel M2, gas na levi ročici.
Kako naj vem ali je M1 ali M2 ?

Na drugih straneh oz. trgovinah za DX6i piše ali je M1 ali M2.
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Mode bi moral biti napisan na prvem mestu... ne da ga sploh ni. Tudi tale podatek me je zmotil "Kompatibilnost z kateremkoli DSM and DSM2 sprejemnikom" namesto "DSM2 in DSMX". Toliko o naših trgovcih.

Najbolje, da jih pokličeš in povprašaš.
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Sem jih klical 2x, pa se ne odzivajo,
zato sem jim še pisal, čakam.
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

So odgovorili, da nimajo na zalogi, je pa Mode 2, drugih tako ne prodajajo.
Dobijo drugi teden in takrat naročim.

*****************************
Glede na to , da bom imel Spectrum Dx6i s sprejemnikom,
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=6978

razmišljam, da bi mogoče heli F-45, ki ga imam še v original škatli, prodal
in kupil začetniški heli, v katerega lahko dam sprejemnik in ga vozim z Spectrum Dx6i .

Tako bi na simulatorju in potem s pravim helijem vozil z Spectrum Dx6i .

Kateri začetniški heli bi mi priporočili ?
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

razmišljam, da bi mogoče heli F-45, ki ga imam še v original škatli, prodal
in kupil začetniški heli, v katerega lahko dam sprejemnik in ga vozim z Spectrum Dx6i .

Tako bi na simulatorju in potem s pravim helijem vozil z Spectrum Dx6i .

Kateri začetniški heli bi mi priporočili ?
Kar se mene tiče in če se res hočeš odločiti za ta hobi,je to pravilno razmišljanje.Moraš pa vedeti,da neglede na to kaj ti nekdo govori,je to dolgotrajen proces,ne obvladaš to čez noč.Pobere ti obilo prostega časa in seveda denarja.Verjetno bodo sledile ideje kateri heli je najboljši,ampak v to se ne bom špuščal.Predno se dokončno odločiš.Poišči nekoga ki leti.In da boš videl,da to obvlada.Pogovori se in si vzemi čas za razmislek.Napotki in izkušnje s terena nekaj veljajo.Drugače pa ko zapadem v pesimizem vsakemu rečem,leta uporabnika krat deset je enako številu ur na simulatorju,potem pa na poligon.......
Slika
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

hawkeye napisal/-a:Kateri začetniški heli bi mi priporočili ?
V to se ne bom spuščal, ker (še) ne vozim helikopterjev.

Je pa dobra lastnost Spektruma to, da sestrska firma (mogoče je celo ista) izdeluje en kup igračk, ki so kompatibilne s Spektrumovimi oddajniki:
http://shop.lindinger.at/complexSearchR ... word=blade

Mogoče bi pa bilo bolje kupiti kar komplet (model + oddajnik Spektrum)!?
letat
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 14 Maj 2011, 12:41

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a letat »

Za začetek seveda simulator. Nato pa si nabaviš kakšenga 450 ali 500 iz hkja ter ga sestaviš. Večji ko je heli lažje je letati saj je bolj stabilen. Vsak Manever najprej zvadi na simulatorju nato pa ga poiuzkusi izvesti na heliju. Brez simulatorja so samo padci sem preizkusil sam. :D :D
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Za začetek seveda simulator. Nato pa si nabaviš kakšenga 450 ali 500 iz hkja ter ga sestaviš. Večji ko je heli lažje je letati saj je bolj stabilen.
Jaz sem začel kar brez simulatorja in ga še vedno nimam. Sem pa v trgovini najprej vprašal za nasvet in kupil začetniški 4-kanalni heli (LRP 380) in šele potem heli 450 klase (LRP 440). Simulator morda res rabiš šele, ko začneš z akrobatskimi helikopterji.

Poleg tega, večji kot je heli, večji so tudi stroški popravila pri padcu. Mikro heli sem butnil v travo že vsaj 30-krat, pa sem do zdaj menjal samo en rep (14$). Letenje, letenje in spet letenje, da dobiš občutek v prstih.
letat
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 14 Maj 2011, 12:41

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a letat »

Ja ali pa se naučis letenja na simulatorju
z uporabo pitcha ne pa z neko 4 kanalno igračko. Sem imel tudi sam pa je velika razlika pilotirati enega ter drugega. Pri 4 kanalnem ne dobiš občutka za letenje skoraj nič razen za smer. Če pogledaš so hkjevi heli kiti okoli 40dolarjev. Za naučiti letenja so odlični saj brez padcev pri helijih negre.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Ja ali pa se naučis letenja na simulatorju z uporabo pitcha ne pa z neko 4 kanalno igračko.
Začetniku ne ponujaj pitcha, ker še ne ve kaj je to. Najprej naj se nauči voziti heli naprej, nazaj, levo, desno, pa potem kvadrat, pa osmico ... no potem enkrat bo pa že mogoče rabil zahtevnejši heli + simulator.

Pa heli naj kupi tam, kjer je dovolj rezervnih delov, da ne bo heli dvignil dvakrat v zrak, čakal tri tedne, dvignil v zrak, čakal tri tedne, čakal, čakal HK pošto. Zato vedno pravim, naj začetnik kupi v najbližji trgovini, izkušen modelar pa kupuje prek interneta, ker ve kaj kupuje.
letat
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 14 Maj 2011, 12:41

Re: Simulatorji letenja

Odgovor Napisal/-a letat »

Saj ravno simulator nadomesti te igračke ker se na njih naučiš bore malo ter tudi cena ni ravno majhna. Primer tvoj lrpa stane 130€ rtf. Za kasneje je poponoma vrženih 130€stran saj nemoreš nič uporabiti za naprej. Če pa si nabavi že v začetku dobro komando lahko lepo natrenira letenje na simulatorju nato pa ,ko ima naletenih 50ur lahko nabavi kakšnega rabljenega t-rexa za 200€ ter uporablja svojo komando kot za simulator. Prav tako se tudi navadiš popravljati helikopter saj je velika razlika v popravljanu ter nastavljanju nekega plastičenga 4kanalca ali pa trexa. Sam sem zacel z blade msr pa sem se naucil bore malo o helikopterjih nato je sledil trex 450 brez simulatorja ter je kaj hitro prišlo do prvega padca. Ko pa enkrat zvadiš letenje na simulatorju potem pa letenje gre neglede ali si si prej delal strošek z drugimi 4 kanalnimi heli ali ne. Ampak večina se nas nauči to po dražji poti. :D
RC-biginer
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Avg 2013, 11:21
Kraj: Maribor
Kontakt:

Vprasanje o simulatorju letenja

Odgovor Napisal/-a RC-biginer »

Pozdravljeni,

Mene zanima če ve gdo kak dober simulator letenja ki zgleda tak malo bolj realističen
imam nek fms flight simulator ampak je ful nerealističen in čuden
tak da lepo prosim za ime kakega dobrega simulatorja

hvala
LP RC-biginer
letat
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 14 Maj 2011, 12:41

Re: Vprasanje o simulatorju letenja

Odgovor Napisal/-a letat »

Drugače je o simulatorju že kr nekaj različnih tem. Priporočal bi ti phoenix simulator ali real flight simulator oba sta odlična. Meni osebno se je bolj dopadel phoenix.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike