Nasveti pri nakupu letala ;)

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
c0dehunter
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 16 Feb 2009, 10:08
Kraj: Laško

Nasveti pri nakupu letala ;)

Odgovor Napisal/-a c0dehunter »

Lep pozdrav,
včeraj me je prijatelj navdušil za RC letala, in sem se odločil, da ga bom kupil. Moja slabost je neučakanost, zato se včasih tudi "naserjem" pri nakupu, ker se mi mudi in kupim kar pač pride pod roke.

Zato bi vas malo poprosil za nasvete pri nakupu. Sem malo pregledal sekcijo Mali oglasi in bom poklical par oseb, da vidim malo cene. Če ne bom našel nič primernega, bom šel kar v Conrada in kupil letalo za 50€, kjer dobiš cel komplet, čeprav vem, da je to ena izmed slabših izbir. Rad bi danes že letel :)

Za cel komplet bi dal do 100€ - torej, letalo, z vgrajenimi motorji in baterijami ter RC upravljalnik.

Kaj pravite glede tistih v Conradu?
freewind
Tekmovalec
Prispevkov: 336
Pridružen: 20 Okt 2008, 16:56

Odgovor Napisal/-a freewind »

tisti v conradu so bolj igračke...kupi rajše eh fajni model pa bo :wink:
lp blaž
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a Fido »

Ne najbolša izbira... Tisto je bolj podobno igračam kot modelarstvo, tko da...
Mal razmisli, če boš zdaj dal 50€(v Conradu) pa recimo razbil, boš potem spet nekaj novega hotel ti ne bo prišlo v poštev. Mal še počak, dobr forum poglej, male oglase preštudiraj, pa boš našel kaj pametnega.. :Dž



EDIT: ups me je že freewind prehitel
c0dehunter
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 16 Feb 2009, 10:08
Kraj: Laško

Odgovor Napisal/-a c0dehunter »

Sem našel en oglas, klical gospoda in bi ga že danes prevzel :D :D Lol.

Strah me je samo, ker še nisem nikoli letel z nikakršnim letalom in me je strah da ga ne bi takoj uničil. Veste kaj, če je ta material odporen?

Pa kako se da z njim v rahlem vetrcu letet? Kako pa v burji? heheh, hecam se :P
Zadnjič spremenil c0dehunter, dne 16 Feb 2009, 11:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a Fido »

Easystar je perfekten za začetnike, sam ga imam in morem reč, da je pretrpel toliko da še sam nemorem verjet. Pikiral je 20m pod pravim kotom v matero zemljo, pristajal hrbtno, pristajal v hosti...
Samo ne obupat, počasi bo že šlo:D

Srečno!!
Uporabniški avatar
scenic
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 22 Sep 2008, 10:23
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a scenic »

Easy je zelo dober model za začetnika,sam ga tudi imam in moram rečt da je letalo skoraj neuničljivo,pa še nadgradiš ga lahko z eleroni,tako da se z njim lahko res dobro naučiš leteti!!! :D
Ne ubupaj če strmoglaviš,vsi smo tako začel #-o !!!
Malo si oglej tole stran;
http://www.mpx-easystar.de/index.php?id=2

Lp Andrej
Servo lovers
35 K64
c0dehunter
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 16 Feb 2009, 10:08
Kraj: Laško

Odgovor Napisal/-a c0dehunter »

Sem malo iskal po forumu, pa ne najdem nobene teme, kjer bi bile opisane neke osnove letenja, ko dobiš letalo prvič v roko.
Vi, ki ste že bolj izkušeni na tem froumu, se mogoče spomnite kake take teme? Lahko tudi kakšen link podate :wink:
Uporabniški avatar
scenic
Tekmovalec
Prispevkov: 208
Pridružen: 22 Sep 2008, 10:23
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a scenic »

Najbolje je če poznaš kakšnega izkušenega pilota,da te malo nauči in pokaže kako in kaj,na kaj moraš pazit,preverit...,drugače bo kr težka #-o !!!

Lp Andrej
Servo lovers
35 K64
runo18
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 22 Mar 2006, 20:57
Kraj: vrhnika

Odgovor Napisal/-a runo18 »

Predlagam ti ,da se ob nakupu opreme posvetuješ z nekom ki te stvari pozna. Kot začetnik se boš drugače samo opekel in bos kupoval stvari za katere še nisi pripravljen. Ob mojih zečetki smo mi fantje tukaj svetovali inštruktorja. Verjmi to je pametna varijanta. V dveh urah ti bo povedal toliko svari, da jih boš cel teden mlev v glavi. Sam sem začel z Telstarjem in z njim mi je še danes užitek leteti. V enem popoldnevu sva z inštruktorjem naredila okoli 10 poletov krajših od 10 minut. Po tem sem nadaljeval sam.So poškodbe in so kletvice so pa tudi široki nasmehi ko se vse lepo izteče in se naučiš kaj novega.
Omenjeno letalo je zate vrhunsko, vseeno pa bi se jaz na tvojem mestu odločil se za pomoč.
Pa obilo sreče! :D
master_wood
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 15 Dec 2003, 20:39
Kraj: blizu Kopra

Odgovor Napisal/-a master_wood »

Na tem naslovu je zelo dobra knjiga za začetnike in tiste malo manj. KLIKNI

lp
c0dehunter
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 16 Feb 2009, 10:08
Kraj: Laško

Odgovor Napisal/-a c0dehunter »

Vem, da je inštruktor najboljša ideja, ampak se mi ne da čakat en teden, da sploh najdem koga, ki bo pripravljen pomagat. Problem je tudi, ker nisem doma, ampak sem trenutno na počitnicah, in tukaj okoli verjetno ni nobenega modelarja (okolica Sl. Konjic).

master_wood, hvala za .pdf, žal imam tukaj počasno dial-up povezavo in mi bo tole dol vleklo okol 9 ur :D
Se še priporočam za kakšne .html linke.
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a dreja »

Vzemi si cas za premislek, da ne bos prehitro razocaran. Ne mores bit preprican, da ti bo privatni prodajalec svetoval pravilno, ker se mu lahko gre, da bo cimprej prodal svoj model...

Na zacetku je dobro da imas instruktorja, pa tudi glede izbire modela ti bo znal svetovat. Sicer ponavadi svojih ur ne zaracunajo - delajo po principu posreduj znanje naprej. Tudi ce mu par ur placas je ceneje, kot napacno kupljen ali razbit model.

Meni je instruktor svetoval, da naj raje kupim letalo z eleroni, kot pa samo s smerjo. Sem ga pa rabil poleg mene ene 5 ur, da sem se naucil samostojno pristat (vsaj za silo :P )

Ce instruktorja nimas, se obrni na najbljizjo modelarsko trgovino (seznam trgovin je na forumu).

Drugace pa Easy Star, ali kaksen njegov "klon", npr.:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... To_Fly_EPO

https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=4024

Jaz sem pred cca 1/2 leta zacel z Robbe Arcus.
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a dreja »

c0dehunter napisal/-a:Vem, da je inštruktor najboljša ideja, ampak se mi ne da čakat en teden, da sploh najdem koga, ki bo pripravljen pomagat. Problem je tudi, ker nisem doma, ampak sem trenutno na počitnicah, in tukaj okoli verjetno ni nobenega modelarja (okolica Sl. Konjic).
Saj ne mislim nic slabega, ampak jaz sem potreboval precej potrpljenja, da sem se naucil letet. Ce si neucakan ni dobro...
Uporabniški avatar
Nemo1978
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 13 Feb 2008, 08:15
Kraj: Rogatec

Odgovor Napisal/-a Nemo1978 »

Pa tudi simulatorji pomagajo!!!!
L.P. Roko
40Mhz K50, K55, K57 in K90
freewind
Tekmovalec
Prispevkov: 336
Pridružen: 20 Okt 2008, 16:56

Odgovor Napisal/-a freewind »

drugače pa malo poglej po spletnih trgovinah....jih pom malo naštel :D ....mibo modeli....lindinger...mantua model....graupner...pa še kej se najde
lp blaž
c0dehunter
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 16 Feb 2009, 10:08
Kraj: Laško

Odgovor Napisal/-a c0dehunter »

No, letalo je že doma :D
Jutri bom poskušal z njim začet delati prve korake, oz. bolje rečeno prve zračne korake.
Danes grem pa izbrskat čimveč gradiva v zvezi z letenjem.

Nisem si mogel kaj, da ga že danes ne bi malo sprobal, in sem naredil dva leta - prvi je bil presenetljivo uspešen. Nisem sicer načrtno pristal, sem pa izvedel manever, da sem kolikor tolikor dobro pristal.

A je kdo tukaj iz kakšnega modelarskega društva Levec (Celje) ali pa Slovenske konjice?
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

c0dehunter napisal/-a:No, letalo je že doma :D
Jutri bom poskušal z njim začet delati prve korake, oz. bolje rečeno prve zračne korake.
Danes grem pa izbrskat čimveč gradiva v zvezi z letenjem.

Nisem si mogel kaj, da ga že danes ne bi malo sprobal, in sem naredil dva leta - prvi je bil presenetljivo uspešen. Nisem sicer načrtno pristal, sem pa izvedel manever, da sem kolikor tolikor dobro pristal.

A je kdo tukaj iz kakšnega modelarskega društva Levec (Celje) ali pa Slovenske konjice?
Glej ZS.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
freewind
Tekmovalec
Prispevkov: 336
Pridružen: 20 Okt 2008, 16:56

Odgovor Napisal/-a freewind »

c0dehunter napisal/-a:No, letalo je že doma :D
Jutri bom poskušal z njim začet delati prve korake, oz. bolje rečeno prve zračne korake.
Danes grem pa izbrskat čimveč gradiva v zvezi z letenjem.

Nisem si mogel kaj, da ga že danes ne bi malo sprobal, in sem naredil dva leta - prvi je bil presenetljivo uspešen. Nisem sicer načrtno pristal, sem pa izvedel manever, da sem kolikor tolikor dobro pristal.

A je kdo tukaj iz kakšnega modelarskega društva Levec (Celje) ali pa Slovenske konjice?

Katero letalo si pa kupil??
c0dehunter
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 16 Feb 2009, 10:08
Kraj: Laško

Odgovor Napisal/-a c0dehunter »

EasyStar-ja, z dodatno vgrajenimi eleroni :D

P.s.: Ma kdo doma simulator, ki bi ga lahko posodil za par dni? Sej veste, dijak, pa mi denar ravno ne leti z neba, sploh ker starši nočejo nič prispevat zraven. Dam pa vam kakšnih 5€, za obrabnino, pa da si še vi malo stroške pokrijete, ni problema :P
Christian
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 07 Jan 2009, 20:22
Kraj: Miklavž na dravskem Polju
Kontakt:

Zdravo

Odgovor Napisal/-a Christian »

Komande dobiš za 29 € program je od FMS brezplačen zraven. Lahko pa si brezplačno download narediš preko hompage od FMS in preko tipkovnice preizkusiš kako reagira model.
Sem iz mb lahko se tudi našim klubu pridružiš.Imamo kar nekaj izkušenih pilotov ko bi ti pomagali.
lp :D
Lep pozdrav
Christian
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

8) :wink:
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike