Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
gza123
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Nov 2014, 18:31

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a gza123 »

Super začetniški model AXN Floater Jet, vsa navodila kaj kupiti imate v opisu prvega videa, gre za varianto brez motorja, hitrost preko 110km/h, čas letenja do 25 min. Predlagam, da kupite vsaj dve bateriji :).

http://www.youtube.com/watch?v=nRXvUkrYzkM

In še video, ki prikazuje kako sestaviti letalo:
http://www.youtube.com/watch?v=pU_IEdTDOq0

Če koga zanima sem pripravljen prodat svojo letalo zaradi pomanjkanje časa. Zainteresirani pišite na email: [email protected]
memberx
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Apr 2014, 12:01

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a memberx »

Pozdravljeni,

imam Easystarja, kateri je že dodobra "polepljen". Zamenjati bi želel motor,ker je v njem še stari 400. Nabavil sem https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=36400.

Ugotavljam, da to ni bila najboljša izbira, ker je nemalo problemov z namestitvijo outrunnerja (do danes sploh nisem vedel da obstaja inrunner in outrunner) na easystarja. Sem čisti laik, ampak mislim, da mi ne pomaga niti če to nabavim http://smallpartscnc.com/index.php?rout ... duct_id=50, ker se vrti pri tem motorju zadnji del in je sprednji del fiksen.

Prosim za nasvet, če je sploh mogoče kako ta motor namestiti na easystarja. Preveč stroškov ne bi rad imel, ker bom v kratkem nabavil verjetno bixlerja 2 (ali kaj podobnega), da se naučim še komando z eleroni.

hvala
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

S tistim nosilcem bi šlo :wink: Gred na motorju lahko obrneš (da bo na drugi strani gledala ven) ali pa uporabiš priložen nastavek za propeler kateri se privijači na vrteči del motorja :wink: Edino propeler bo za motor malenkost premajhen (največkrat uporabljen 9x6"), ker nosilec omogoča do 8" propeler... bo za za izija še zmeraj dovolj :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
memberx
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Apr 2014, 12:01

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a memberx »

kako pa lahko gred obrnem? rabim kakšno posebno opremo?
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

V "zvoncu" je en majhen vijak (vsaj ponavadi je), ki drži os na drugi strani pa neke vrste varovlke. To dvoje snameš oz. losaš in gred z malo sile na drugo stran porineš (včasih je treba tudi nove utore za vijak in varovalko naredit). Sicer si pa zraven motorja dobil nastavek, ki se privijači na motor oz. "zvonec" in obračanje ni nujno potrebno.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Kupil sem si bixlerja 2 in 2 bateriji. Imam en problem.

eno baterijo sem imel za nastavljanje modela in je bila na 3.85v, drugo baterijo sem pa napolnil na 4.2v in sem imel z njo namen leteti. Ko sem jo vključil, mi je zabilo vse servo motorje do endpointov in vmes so se obračali za kako sekundo. Z drugo baterijo na 3.85 je deloval normalno. Bateriji sta novi in enaki.

Mogoče ve kdo razlog ?
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a pidalc »

LP
Pred priklopom baterije moraš vklopiti oddajnik!!! [-X Če ta ni vklopljen sprejemnik včasih da čuden signal na servomotorje in ti skočijo v skrajni položaj.
Napetost baterije s tem nima nobene zveze.
Če ti postaja to omogoča nastavi falseif. Ko boš letel in če ti zmanjka signala lahko servomotorji podobno reagirajo. Posledice bodo nekontroliran padec letala, lahko pa se tudi komu kaj zgodi. ](*,)
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Preveri, če ti vsi servomotorji delajo ok. Lahko je kateri skurjen ali pa ima polomljene zobnike.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

komanda je vklopljena preden vključim letalo. Komanda se ne poveže na sprejemnik oziroma se letalo ne odziva. Točneje nisem gledal, saj se je slišalo brnenje servov ker so bili na endpointih. Failsafe bom nastavil ko bom utegnil
Aljaž555
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2015, 13:08

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Pozdravljeni ,v kratkem mislim svojega nadgraditi na brezkrtačni pogon ,v mislih sem imel tale motorček http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html v kombinaciji z 40A regulatorjem in 6x4 propelerjem kakšna se vam zdi ta kombinacija ? Seveda se bo izdelal tudi nosilec ker je outrunner.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

če boš kupoval, mi sporoči in si deliva poštnino. Vzel bom isti motorček, saj bixler na originalu ni zmožen kakega večjega plezanja :-?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

N0t0ri0us napisal/-a:če boš kupoval, mi sporoči in si deliva poštnino. Vzel bom isti motorček, saj bixler na originalu ni zmožen kakega večjega plezanja :-?
Če vzameš samo motor je poštnina 1.5€... Ni kaj deliti ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Aljaž555
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2015, 13:08

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Ma škoda ker nisem prej pogledal stvar sem že naročil ,ampak res mislim da je na zalogu v EU skladišču poštnina je res samo par eur ,kakšen se vam pa setup zdi na 3s mislim da bi moglo kar it :D na izistarju (že mal polepljen zato tudi težji) se z originalom komaj ,da še vzpenja ojačal sem tudi krila da se mi nebi vse skup prepognilo oz. staknilo.
Zadnjič spremenil Aljaž555, dne 17 Avg 2015, 21:14, skupaj popravljeno 1 krat.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

#-o

Jaz pa gledam kako je možno, da je tako draga poštnina, ker je bila včasih skoraj zastonj. Sedaj sem šel gledat in sem opazil, da je bila avtomatska izbira "tracking" in 8.9€

Hvala. Bom naročil sam :P

bo ESC zdržal ali moram naročit novega ? :D

Specification:
Output: Continuous 30A, burst 35A up to 10 seconds.
Aljaž555
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2015, 13:08

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mislim da bi moglo zdržat s tem da neboš mel gor kak 7x5 propeler in 3s baterijo drugače ti bi pa priporočil da raje vzameš kak 40a esc bo veliko bolj ziher :D
Aljaž555
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2015, 13:08

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Tisti escji od hobby kinga so res poceni pa po mnenjih ok ,nwm pa kako da imaš poštnino 8,9 jaz sem naročil iz ZDA pa je tracking do 200g 5eur
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

saj imam tudi 1.58€ potšnino ampak brez sledenja. Avtomatsko mi je pa izbralo s sledenjem za 8.9€ :D Kolikor sem gledal po yt-ju rabi na 7x4.5 28amp na maksimumu

vozil bom na 3s, ker imam ravno nove baterije
Aljaž555
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2015, 13:08

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Lahko probaš ,saj če ti ga ne prekuri ko pristaneš boš videl če bo pasje vroč nebo ok [-X
Aljaž555
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2015, 13:08

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Pa .če kdo kaj ve koliko časa potrebuje paket ,da pride čez lužo z standardnim (registriranim) air mailom ?
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

po mojih izkušnjah 14 dni. enkrat sem en servo naročil
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Aljaž555 napisal/-a:Pa .če kdo kaj ve koliko časa potrebuje paket ,da pride čez lužo z standardnim (registriranim) air mailom ?
Kake 10 do 14 dni...
LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Aljaž555
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2015, 13:08

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Ok, hvala sepravi nič psebnega :D
Aljaž555
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Avg 2015, 13:08

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Danaredim malo up-dejta pred nekaj dnevi je prišel motorček ter vse kar z njim potegne in sem stvar sestavil izdelal nosilec iz ALU ,ki paše v vtor org. motorja ,ojačana so bila seveda tudi krila.Opravljen je bil prvi testni let ,ki se je izkazal za uspešnega easy ima občutno več moči in je tudi dokaj hiter seveda je bilo vse stestirano z 2S baterijo tako ,da v kratkem dobim še 3S pa bo stvar res raketa. Prilagam še nekaj slik :D
rsz_1rsz_img_20150916_190221.jpg
rsz_1rsz_img_20150916_190221.jpg (99.07 KiB) Pogledano 12746 krat
rsz_1rsz_img_20150916_190158.jpg
rsz_1rsz_img_20150916_190158.jpg (73.95 KiB) Pogledano 12746 krat
rsz_1rsz_img_20150916_190228.jpg
rsz_1rsz_img_20150916_190228.jpg (96.45 KiB) Pogledano 12746 krat
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a pampi »

Kaki posnetek mogoče z tem novim motorjem?
sistem
Freak
Prispevkov: 567
Pridružen: 08 Jul 2014, 18:12
Kraj: Okolica Pernice

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a sistem »

Pozdravljeni,

Kupil sem novo Beta 1400 ARF.

Težava je v tem, da se motor vrti v napačno smer? Se da to spremenit programsko na ESC-ju? Ali moram zamenjat fizično kable. Težava je v tem, da je zaleplej trup skupaj.

--------- rešeno---------

Na sreči je bil pokrov motorja zalepljen z dvostranskim lepilnim trakom. In takoj spodaj so bili konektorji. Tako, da sem lahko zamenjal rdeču in črno žico. Sedaj se vrti v pravo smer.
Nič bat, samo žgat.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike