Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

tezisce je ok, malo ima tezak rep.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

anda napisal/-a:Tale je pa res pošteno obdelan 8) . Bratranec ima podoben model in je klun Oblepil z nevtralno barvo selotepa, da preveč ne izstopa. Kako to, da nimaš pravega težišča? Bratranec pri podobnem problemu ni imel tega problema.
To da je barvno polepljen me prav nič ne moti kajti ko je v zraku nič ne vidiš, važno je to da leti :)

To je moj prvi model, mogoče bo kakšen kasneje malo manj polepljen, ko bomo obvladali pristanke, itd.. :)
perkele
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Mar 2013, 14:40
Kraj: domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a perkele »

tako, da se še jaz malo pohvalim skoraj uspešno sem prebarval mojega easy stara. tema bo pilatus b4 :). to bo moj prvi in zadnji model iz izolacije. vseeno upam, da ga ne bom razbil, ker ga mislim imeti za spomin. zdaj čakam še regulator in baterije potem pa bo šel kmalu pod oblake.
še slika.
Priponke
spodaj so krila rdeča
spodaj so krila rdeča
easy star b4-002.jpg (36.17 KiB) Pogledano 13228 krat
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

Ali lahko malo več poveš s čim si ga prebarval?

LP
perkele
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Mar 2013, 14:40
Kraj: domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a perkele »

S tem.
Priponke
barva-1.jpg
barva-1.jpg (24.1 KiB) Pogledano 13203 krat
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

Kje si nabavu to??
perkele
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Mar 2013, 14:40
Kraj: domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a perkele »

V mavrici ali pa v merkurju ne spomnim se točno. Važno da je akrilna barva. Prej sem sprobal na notranji strani pokrova kabine.
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

perkele napisal/-a:V mavrici ali pa v merkurju ne spomnim se točno. Važno da je akrilna barva. Prej sem sprobal na notranji strani pokrova kabine.
Hvala ti za info. A to je tvoj prvi model, si že kaj letel??

LP
perkele
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Mar 2013, 14:40
Kraj: domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a perkele »

malo pozno ampak vseeno. to je moj prvi model po približno dvajsetih letih pavze. ko sem bil najstnik sem delal predvsem čolne in rakete.
ta vikend sem končal svojega easy stara b4. včeraj sem šel gledat tekmo air combat v krtino, kar mi je dalo še dodatni zagon.

končan model čaka še na nastavljanje. :D

imam še probleme s težiščem. lipo je prelahka in bom moral obtežiti nos. nimh pa je pretežka in sem moral podaljšati odprtino v trupu proti repu.
Priponke
končan easy star
končan easy star
IMAG1011.jpg (87.05 KiB) Pogledano 13125 krat
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

Moram priznati, da mi je model zelo všeč :) Katero lipo si pa mislil dat noter? Jaz imam v bixlerju 2200 3s in še dodatno obtežen nos. Ražmišljam da bi vzel 3000-3500 s3 misli da bi bilo bolje.


LP
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a anda »

Pozdravljen,
izdredno dobra kombinacija barv. Jaz imam Multiplexovega. Imam baterijo 3s 2200 mah. odlično se obnese v zraku in še dolgo je lahko v zraku.

lp, andrej
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a gusar »

perkele napisal/-a:malo pozno ampak vseeno. to je moj prvi model po približno dvajsetih letih pavze. ko sem bil najstnik sem delal predvsem čolne in rakete.
ta vikend sem končal svojega easy stara b4. včeraj sem šel gledat tekmo air combat v krtino, kar mi je dalo še dodatni zagon.

končan model čaka še na nastavljanje. :D

imam še probleme s težiščem. lipo je prelahka in bom moral obtežiti nos. nimh pa je pretežka in sem moral podaljšati odprtino v trupu proti repu.
Če je vse narejeno kot mora biti LIpo 3S 2000mah je idealna ne rabiš nič dodajat(večkrat preverjeno) ali odvzemat. le premakneš za par mm naprej nazaj :D
MKM
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

gusar napisal/-a:
perkele napisal/-a:malo pozno ampak vseeno. to je moj prvi model po približno dvajsetih letih pavze. ko sem bil najstnik sem delal predvsem čolne in rakete.
ta vikend sem končal svojega easy stara b4. včeraj sem šel gledat tekmo air combat v krtino, kar mi je dalo še dodatni zagon.

končan model čaka še na nastavljanje. :D

imam še probleme s težiščem. lipo je prelahka in bom moral obtežiti nos. nimh pa je pretežka in sem moral podaljšati odprtino v trupu proti repu.
Če je vse narejeno kot mora biti LIpo 3S 2000mah je idealna ne rabiš nič dodajat(večkrat preverjeno) ali odvzemat. le premakneš za par mm naprej nazaj :D
Tako je. Pri mojem Bixlerju (iz nosa odstranjene podložke) uporabljam 3S 1600 mAh čisto v nosu ali 3S 2200 mAh malo bolj nazaj. Težišče na mestu nosilca v krilu.
LP
Janez
perkele
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Mar 2013, 14:40
Kraj: domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a perkele »

Jaz imam lipo 2S, 2500 mAh težko 145 g in je nabita čisto naprej v nosu prelahka.
cain
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Apr 2013, 14:03

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a cain »

Pozdravljeni!

Kupujem svojo prvo letalo in sem se zagledal v EasyStar-a, saj je glede na komentarje najbolj zanesljiv nakup.

Sedaj pa ne vem ali bi kupil celoten komplet http://www.modelartehnik.si/index.php?a ... 2=2&idn=86 ali samo sestavljen model http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=3115

Ali bom zadovoljen s sestavljenim kompletom, brez dodatnih servo motorjen in z osnovno RV napravo? A bi dodal še malo € in kupil boljšo RV napravo, servo motorje in baterijo po moji izbiri?

Že v napraj hvala

LP
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Za komando in polnilec svetujem da izbereš kakšen Turnigy 9x in Accucel 6 kar je več kot solidno za začetek in tudi še za kašen drug model.

Priložena komanda in polnilec sta precej osnovna brez možnosti kakšnikoli nastavitev in ponavadi se še pri istem letalu pojavi želja (poteba) po drugi.


Če ima Easystar vgrejen Multiplexove servote so OK, nekateri drugi začetniška letala pa imajo vgrajne precej nekvaliteten servote.
jernej rejak
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Nov 2012, 19:12

easystar

Odgovor Napisal/-a jernej rejak »

lep pozdrav.
vem da je ki kaksna tema o tem.sam ne najdem.
rabil bi pomoč za easystarja.sem cisti zacetnik pa mam doma easystarja sam z motorjem.
zanima me kaj vse rabim da lahko letim.prosim ce mi napisete kaj je najbolje kupit vanj.
lp
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Re: easystar

Odgovor Napisal/-a klima49 »

viewtopic.php?f=21&t=27920

P.S. Se že moraš potruditi, da ne najdeš ;)
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
jernej rejak
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Nov 2012, 19:12

Re: easystar

Odgovor Napisal/-a jernej rejak »

klima49 napisal/-a:viewtopic.php?f=21&t=27920

P.S. Se že moraš potruditi, da ne najdeš ;)
to že ja sam je kje komplet napisano kaj tocno rabim?:)
Uporabniški avatar
Modelko
Tekmovalec
Prispevkov: 291
Pridružen: 23 Nov 2012, 23:08
Kraj: Bled

Re: easystar

Odgovor Napisal/-a Modelko »

Rabiš: servomotorje, motor, regulator, pogonski akumulator (baterijo) ter komando s sprejemnikom.
Je to tisti easystar, ki se je prek bolhe prodajal za 35 evrov?

Lp
jernej rejak
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Nov 2012, 19:12

Re: easystar

Odgovor Napisal/-a jernej rejak »

Modelko napisal/-a:Rabiš: servomotorje, motor, regulator, pogonski akumulator (baterijo) ter komando s sprejemnikom.
Je to tisti easystar, ki se je prek bolhe prodajal za 35 evrov?

Lp
ne js sem dal 65€ tam nek.lahko se bol podrobno katero baterijo,servone,rv napravo(odajnik-sprejemnik)regulator,...
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2129
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Re: easystar

Odgovor Napisal/-a JozeS »

jernej rejak napisal/-a:lep pozdrav.
vem da je ki kaksna tema o tem.sam ne najdem.
rabil bi pomoč za easystarja.sem cisti zacetnik pa mam doma easystarja sam z motorjem.
zanima me kaj vse rabim da lahko letim.prosim ce mi napisete kaj je najbolje kupit vanj.
lp

Slovenščina !
Priponke
Easy%20Shark2.jpg
Easy%20Shark2.jpg (44.09 KiB) Pogledano 12767 krat
jernej rejak
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Nov 2012, 19:12

Re: easystar

Odgovor Napisal/-a jernej rejak »

JozeS napisal/-a:
jernej rejak napisal/-a:lep pozdrav.
vem da je ki kaksna tema o tem.sam ne najdem.
rabil bi pomoč za easystarja.sem cisti zacetnik pa mam doma easystarja sam z motorjem.
zanima me kaj vse rabim da lahko letim.prosim ce mi napisete kaj je najbolje kupit vanj.
lp

Slovenščina !
oprosti govorim po nasem narecju!!!
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2129
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Re: easystar

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Oboje, tvoje narečje in njegova slovnica nista primerna za pisanje na forumu.

Potrudi se, napiši pravilno in ne zgleduj se po slabih vzgledih, ki jih je polno na forumu.

Na lepo napisano vprašanje boš vedno dobil lep odgovor.

LP,
Jože
perkele
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 04 Mar 2013, 14:40
Kraj: domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a perkele »

@jernej rejak. največji strošek je zate zaenkrat naprava za dalinjsko vodenje. kupi nekaj med 100 in dvesto €, pa nimaš kaj zgrešiti. ne kupuj tistih cenenih štirikanalnih osnovnih, ker bodo le za easy starja in mogoče še kak nadaljevalni avion potem pa se boš že začel ozirati po boljši. dobro je da ima naprava vsaj 4 kanale, da je 2.4 ghz, da je računalniška (pomeni, da ima lcd zaslon).
baterije ti svetujem ker si začetnik ni-mh, ker lahko bolj neskrbno delaš z njimi so pa na žalost težje kot lipo. sam imam v easy staru ni mh 6 celic 2400mah in letim zelooooo dolgo. avijon je res težek a nič hudega. pomembno je da leti čim počasneje, da imaš čas razmišljati kakšna bo tvoja naslednja poteza.
kupi si tudi čim boljši (beri čim dražji) polnilec tam do 100 € bi ti moralo zadostovati kar nekaj časa. možnost naj ima polniti nimh, lipo... tako vsaj do ene 3s lipo naj bo zmožen polniti. to pomeni da lahko polniš lipo paket ki ima 3 celice to je 11 voltof. srečen prvi polet....:)
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike