Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
smarnca
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 18 Avg 2016, 22:25

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a smarnca »

rc-ryder napisal/-a:Lahko daš v vrelo vodo. Tam ni nevarnosti, saj je temperatura točna, pa hitreje gre.

Lp
Evo že drugi ki mi je predlagal to. Bom probal to verzijo. Skrbi me še za sprejemnik (Oraxge RX) ker mu je odneslo vso plastiko okoli in eno "antenco". Ne vem kakšna je škoda na njem ker še nisem probal.
Uporabniški avatar
smarnca
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 18 Avg 2016, 22:25

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a smarnca »

Evo sem poravnal malo skupaj ampak še vseeno je vse skupaj nekako vijugasto krivo. Ali bo to veliko vplivalo na let? Ali je boljše če nekako popolnoma poravnam vse

Slika
fishman
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 22 Sep 2015, 09:22

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a fishman »

Zadevo poravnaj z vročo vodo. Na youtubu imaš veliko navodil kako se to odpravi mislim, da bi se morala tvoja težava skoraj popolnoma odpraviti.

Sam sem popravil tole zadevo pa je kar dobro izpadlo.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2430182
Uporabniški avatar
smarnca
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 18 Avg 2016, 22:25

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a smarnca »

Danes sem se po štirinajstih dneh zopet odločil da je čas za letet. Glede na to da je to moj peti polet z popravljenim Easy Starom je šlo zelo dobro. Opravil sem tri polete po 5 minut in sicer z sprejemnikom kateremu manjka ena antena (Orange RX) in zaradi tega mi je vsake toliko časa popolnoma vzelo komande za kako sekundo ](*,)
Ampak to me ni ustavilo in sem nadaljeval.

Me pa sedaj nekaj zanima. Prijatelj je kupil od Hobby Kinga Bix 3 in je imel težavo ker ga nikakor ni mogel spraviti v zrak. Ali je morda problem v preslabi bateriji in motor ni imel dovolj moči? Imel je LiPo 2s 7.4V

Pa še zanima me kako sploh vem kdaj je baterija dejansko prazna? Ali samo pomerim Volte z multimetrom? Ker po polnenju je bilo 12.05V po treh poletih pa 11.30V sepravi če jo uporabljam dlje časa bi se morala voltaža vedno nižati? (vem to da ne smem spraviti pod 3V)

Slika

Lp
Uporabniški avatar
smarnca
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 18 Avg 2016, 22:25

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a smarnca »

No evo sedaj po nekaj mesecih lahko rečem da je EasyStar res najboljši model za začetnike. Kolega ki ima Bix3 iz HobbyKinga je utrpel veliko več škode. Enostavno se mi zdi da je narejen iz slabšega materijala.

Moj naslednji model bo najbrž Multiplexov AcroMaster ali pa morda FunCub se še nisem odločil.

Me pa sedaj zanima še ena stvar. S kakšnim sprejem se lahko barva elapor iz katerega je narejen ES? Moj Easy ima nov trup in pa krila tako da bi ga rad nekoliko polepšal po svoje. Vem da je bilo nekje v oddelku za začetnike napisano vendar ne najdem več-

Lp
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a pidalc »

za akumulator kupi tole:
http://modelar.si/index.php/elektro/bat ... 220-detail
To priklopiš na servisni priključek in ti pokaže do koliko lahko izprazniš aku.
Če tega ne boš uporabljal, bo akumulator šel po gobe, tvegaš pa še požar na modelu!!!! :o ](*,) ](*,) #-o
fishman
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 22 Sep 2015, 09:22

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a fishman »

V OBIju imaš akrilne barve v spreju povprašaj prodajalca, ve katere so tiste, ki ne razžirajo stiroporja.
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

Za začetnike, ki želijo prvi model izdelat sami priporočam, da naredijo piperja iz deprona http://clubdaeromodelismedebais.wifeo.c ... depron.pdf
S tem modelom sem se naučil letet pred 8 leti in ga nikoli nisem razbil, razen zvil podvozja :D Model je enostaven za gradnjo, leti zelo umirjeno in ima zelo nizke pristajalne hitrosti. Tisti nerodni pa si lahko naredijo sami rezervne dele, če kaj polomijo

slika mojega modela iz leta 2009, pa še zdaj je taki ko nov
Slika

pa še ena v zraku
Slika
memberx
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Apr 2014, 12:01

Easystar, menjava motorja

Odgovor Napisal/-a memberx »

Pozdravljeni,

potrebujem pomoč pri menjavi motorja pri Easystarju. Nabavil sem ta motor: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-aer ... motor.html

Sedaj še dobim https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-b ... grade.html, da lahko motor dejansko namestim. Ker je gred na motorju obrnjena, bom uporabil adapter, ki je zraven motorja, tako da bo propeler na zadnji strani motorja http://prntscr.com/e628op

Kako namestiti na ta navoj propeler in seveda kateri (5,5Ă—4,5?). Pri večini propelerjev vidim, da se jih samo natakne na gred in zlepi (kot je npr. original Easystar).

Hvala.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Easystar, menjava motorja

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Na strani kjer si naročil motor imaš tipko "Reviews" klikneš in vidiš kake zadeve uporabljajo drugi uporabniki......
Slika
memberx
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Apr 2014, 12:01

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a memberx »

Vem, ampak nič ne piše glede propelerjev. Vem kakšno velikost potrebujem, ne vem pa s čim ga namestiti gor (verjetno je potrebna kakšna kapica?) in kakšen mora biti zaradi velikosti odprtine.
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Namestiš ga z matico in podložkami, ki jih dobiš zraven adapterja. Luknjo pa prilagajaš z distančniki (če jih propeler ima).
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Vem, ampak nič ne piše glede propelerjev
...........................???????
These motors which work great using 10x4.5 props.
Great little motor, running this in a Hummer EPP 3D swinging a 9x4.7 rpop
Dreht eine 10x6 Aeronaut Cam Carbonan 3s 2200mAh mit Simprop

vaterra napisal/-a:
memberx napisal/-a:Vem, ampak nič ne piše glede propelerjev. Vem kakšno velikost potrebujem , ne vem pa s čim ga namestiti gor (verjetno je potrebna kakšna kapica?) in kakšen mora biti zaradi velikosti odprtine.
Pa saj je napisal da ve kakšno velikost potrebuje!
AlesZ ne vsajaj se, ne da bi prebral do konca!

Tako kot je rekel Andrej007.
Sory,ker sem te zmotil na tvojem forumu......
Zadnjič spremenil AlesZ, dne 10 Feb 2017, 14:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
vaterra
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 20 Maj 2016, 22:14
Kraj: Ajdovščina

Re: Vse o začetniškem modelu EasyStar in njemu podobnih

Odgovor Napisal/-a vaterra »

memberx napisal/-a:Vem, ampak nič ne piše glede propelerjev. Vem kakšno velikost potrebujem , ne vem pa s čim ga namestiti gor (verjetno je potrebna kakšna kapica?) in kakšen mora biti zaradi velikosti odprtine.
Pa saj je napisal da ve kakšno velikost potrebuje!
AlesZ ne vsajaj se, ne da bi prebral do konca!

Tako kot je rekel Andrej007.
I live for RC. :evil: :evil: :evil:
Spektrum DX6
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike