ZA ZAČETNIKE - OBVEZNO PREBERI PREDEN IZGUBIŠ POGUM!!!!!

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

to je to kar si napisal.na svojih izkušnjah ti lahko povem da je trpežna.pa ne da sem dolgo letel ampak kaj vse je prestala.maš tudi na tej spletni trgovini kak si našel oz podal link.lp :D
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

mrmuscolo napisal/-a:ja jaz iščem kaj takega ki je trpežno do 150 € in rtf

tako če kdo kaj ve kakšen je podoben model in dobavljiv v sloveniji kar na dan s predlogi
povej svoje izkušnje! Ti bomo lažje svetovali 8)
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

izkušenj da bi sam vozil letalo še nisem imel videl pa sem kako se ga vrže
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

evo prijatelj to je to in v kratkem bo dobavljivo.preberi si vse kaj ti še dajo zraven .saj kontroler ni bok ve kaj ampak za začetek...nimam izkušenj sem začetnik ampak s tem sem pa letel in dela perfektno.eleroni delajo super letalo uboga zadnjega repa sploh ne rabiš(če delaš z eleroni?jaz sem navdušen , komaj čakam da letim in danes sem že letel.

http://88.116.59.198/WebEdition/default.asp?shop=1
Zadnjič spremenil dprulles, dne 01 Avg 2009, 13:08, skupaj popravljeno 1 krat.
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

vse bi bilo če bi bil dosegljiv v sloveniji.
ali je ?
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

to ko bo daobavljiv je najmanj da se ga potegne sem.pa ti ga pošljem.saj jaz se dostikrat peljem v tisti smeri.ali ga pa kupim pa prideš po njega in ga tukaj sprobamo.
ni blema ko bo tak da bo dobavljiv, spremljaj ko bo na zalogi,samo javi pa ga bomo že pripelali dol.
drugače pa ga maš za 100 eurov pri nas samo z servoji reglerjem in motorčkom.se splača malo počakat pa spremljat.
drugi teden je gotova extra in balade dancer .he he to bo še žurka in lomljenje.he he
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

mrmuscolo napisal/-a:izkušenj da bi sam vozil letalo še nisem imel videl pa sem kako se ga vrže
Glej če še nisi letel potem tole ni zate [-X Kakšen easy star ali kaj podobnega. Kolk si pa sploh star? Naj te nebo sram in po pravici povej jaz sem tudi kar zgodaj začel! Če je v tvoji bližini kak profi pojdi do njega naj ti svetuje, če si doma v bližini kakšne trgovine pojdi tja in vprašaj vse ti bodo lepo razložili, nič pa ni narobe če mu pol daš za kavico :) :) easy star te nebo prišel predrago če pa boš naročil preko interneta ne smeš pozabiti še na servo motorje in na regulator, sprejemnik + postajo saj postaje in servotov ne dobiš zraven, če v svoji bližini nimaš nobenega ki bi ti svetoval se obrni na oddelek za začetnike in uporabi funkcijo išči! V primeru, da ne boš našel željenega podatka napiši kaj te muči in vsak ki je tu na forumu ti bo pomagal sploh pa tisti ki zadevo obvladajo! Vsak še tako izkušen modelar prosi za pomoč zato kar pogumno vprašaj. Moraš pa dobro premisliti ali si res želiš postati modelar saj to ni poceni špas! Upam da ti je moje filozofiranje kaj pomagalo :oops: :oops: :wink:

LP
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

zakaj ko skopiran link v post ne pokaže modela?povejte mi če se odpre set asw28.
lp
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

matto napisal/-a:
mrmuscolo napisal/-a:izkušenj da bi sam vozil letalo še nisem imel videl pa sem kako se ga vrže
Glej če še nisi letel potem tole ni zate [-X Kakšen easy star ali kaj podobnega. Kolk si pa sploh star? Naj te nebo sram in po pravici povej jaz sem tudi kar zgodaj začel! Če je v tvoji bližini kak profi pojdi do njega naj ti svetuje, če si doma v bližini kakšne trgovine pojdi tja in vprašaj vse ti bodo lepo razložili, nič pa ni narobe če mu pol daš za kavico :) :) easy star te nebo prišel predrago če pa boš naročil preko interneta ne smeš pozabiti še na servo motorje in na regulator, sprejemnik + postajo saj postaje in servotov ne dobiš zraven, če v svoji bližini nimaš nobenega ki bi ti svetoval se obrni na oddelek za začetnike in uporabi funkcijo išči! V primeru, da ne boš našel željenega podatka napiši kaj te muči in vsak ki je tu na forumu ti bo pomagal sploh pa tisti ki zadevo obvladajo! Vsak še tako izkušen modelar prosi za pomoč zato kar pogumno vprašaj. Moraš pa dobro premisliti ali si res želiš postati modelar saj to ni poceni špas! Upam da ti je moje filozofiranje kaj pomagalo :oops: :oops: :wink:

LP

ja star sem trinajst let

pri nas je en tak malo bolj izkušen in sem ga hotel vprašat če bi mipokazal nekaj prvin

začetnik sem v letalskem modelarstvu do sedaj sem bil nekaj časa v avtomobilskem

sem tudi razmišljal o easyju in sem našel enega rtf v modelarstvu stopar
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

modelarstvo stopar bo vredu ti pokliči v trgovino in mu povej, da si začetnik in, da bi si rad kupil easy-ja in potrebuješ pomoč kaj moraš kupiti zraven on ti bo povedal kaj si zapišeš na listek in to preko interneta naročiš lahko pa ga vprašaš če ti lahko pošlje vse komplet pa ti nebo treba potem nič naročat. Tistega v tvoji bližini pa čim hitreje obišči in mu malo razloži!

LP
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

aha

mislil sem da je vse popolnoma zrihtano saj je vse potrebno že priloženo


ta model če si slučajno gledal kakšnega drugega
http://www.stopar.si/Letala/Solska%20mo ... 040MHz.htm
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

Aja to je paket sem mislil, da boš kupil samo kit komplet :P to bo vredu odpreš škatlo sestaviš in letiš.

LP
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

ja tega sem mislil
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
Uporabniški avatar
matto
Razpravljalec
Prispevkov: 140
Pridružen: 21 Mar 2007, 18:01
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a matto »

mrmuscolo napisal/-a:ja tega sem mislil

Ko dobiš paket domov me kontaktiraj, da ti kaj pomagam če ne bo šlo.

veliko sreče pri sestavljanju ;)


LP
jamara qs4 35 mhz kanal 77, bled
guan li skysport 4 35 mhz kanal 72, bled
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

bom


hvala
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
RCGuy21
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 28 Sep 2008, 18:14

Odgovor Napisal/-a RCGuy21 »

Bom kar tukaj napisal, da ne bom smetil. Kako se izračuna čas vožnje z letalom? Pa recimo, da motor porabi pri polnem gasu 20A, imam pa baterije 1550mAh. Koliko časa bi z polnim gasom lahko letel?

Hvala

Lp
LP, Jan

Pilatus Porter
EasyStar
Futaba T6EX 2,4 GHz
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

1,55Ah / 20A = 0,0775h = 4 minut 39 sekund

teoretično

lp Mitja
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

ja pa si ti?
danes smo te čakali tebe pa tomaža pa nikjer
mam že občutek da zaradi mene več ne hodite.danes sva bila z damirjem in plesala z boomom in bladerjem.škoda da vaju ni bilo
lp.
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

jaz, jaz ... samo danes sem samo na teoriji očitno ...

lp Mitja
Rooskie
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Feb 2007, 09:49

Odgovor Napisal/-a Rooskie »

Pozdravljeni!

Pred približno petimi leti sem v trgovini mantua model kupil letalo Java, komando Futaba 6EXA, polnilec Pro Peak Progidy 2 v glavnem vse od njih priporočene komponente za začetnika. Ker takrat še nisem imel izpita za avto, kakšnega modelarja v okolici ter ostalih razlogov letala nikoli nisem spustil v zrak in se je 5 let nabiral prah na njemu. Sedaj sem se odločil temu narediti konec. Problem nastane, ker imam sedaj veliko težav z delovanjem komponent. RV-Naprava mi z napolnjenimi baterijami zdrži max. 10 minut. Polnilec včasih dela, dostikrat se med polnjenjem ugasne, velikokrat se pa ob priklopu namesto programa prikažejo črni kvadratki. Torej polnilec in rv-napravo bi bilo potrebno pregledati, napake popraviti, kakšen del tudi zamenjati. Kaj naj naredim? Bi bilo najbolše, če bi rv napravo in polnilec poslal na popravilo? Kam? Koliko bi to stalo?

LP
Uporabniški avatar
Roadracer
Tekmovalec
Prispevkov: 221
Pridružen: 16 Nov 2005, 18:44
Kraj: Litija/LJ

Odgovor Napisal/-a Roadracer »

Rooskie napisal/-a:Pozdravljeni!

Pred približno petimi leti sem v trgovini mantua model kupil letalo Java, komando Futaba 6EXA, polnilec Pro Peak Progidy 2 v glavnem vse od njih priporočene komponente za začetnika. Ker takrat še nisem imel izpita za avto, kakšnega modelarja v okolici ter ostalih razlogov letala nikoli nisem spustil v zrak in se je 5 let nabiral prah na njemu. Sedaj sem se odločil temu narediti konec. Problem nastane, ker imam sedaj veliko težav z delovanjem komponent. RV-Naprava mi z napolnjenimi baterijami zdrži max. 10 minut. Polnilec včasih dela, dostikrat se med polnjenjem ugasne, velikokrat se pa ob priklopu namesto programa prikažejo črni kvadratki. Torej polnilec in rv-napravo bi bilo potrebno pregledati, napake popraviti, kakšen del tudi zamenjati. Kaj naj naredim? Bi bilo najbolše, če bi rv napravo in polnilec poslal na popravilo? Kam? Koliko bi to stalo?

LP
Naprava ti deluje samo 10min ker imaš zanič baterije. Poglej kakšnega tipa so in nabavi nove. Glede polnilca pa mislim da je smiseln nakup novega. Glede letala pa bi priporočal, da če se boš učil sam, da kupiš EasyStarja oz. nekaj penastega, da se dobro naučiš.
2FAST4U
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Roadracer napisal/-a:
Rooskie napisal/-a:Pozdravljeni!

Pred približno petimi leti sem v trgovini mantua model kupil letalo Java, komando Futaba 6EXA, polnilec Pro Peak Progidy 2 v glavnem vse od njih priporočene komponente za začetnika. Ker takrat še nisem imel izpita za avto, kakšnega modelarja v okolici ter ostalih razlogov letala nikoli nisem spustil v zrak in se je 5 let nabiral prah na njemu. Sedaj sem se odločil temu narediti konec. Problem nastane, ker imam sedaj veliko težav z delovanjem komponent. RV-Naprava mi z napolnjenimi baterijami zdrži max. 10 minut. Polnilec včasih dela, dostikrat se med polnjenjem ugasne, velikokrat se pa ob priklopu namesto programa prikažejo črni kvadratki. Torej polnilec in rv-napravo bi bilo potrebno pregledati, napake popraviti, kakšen del tudi zamenjati. Kaj naj naredim? Bi bilo najbolše, če bi rv napravo in polnilec poslal na popravilo? Kam? Koliko bi to stalo?

LP
Naprava ti deluje samo 10min ker imaš zanič baterije. Poglej kakšnega tipa so in nabavi nove. Glede polnilca pa mislim da je smiseln nakup novega. Glede letala pa bi priporočal, da če se boš učil sam, da kupiš EasyStarja oz. nekaj penastega, da se dobro naučiš.


Ponavadi se baterije uničijo, ko padejo pod tolk voltov..če jih sproti ne prazniš ali polniš se tako uničujejo..še posebej po 5ih leti..lahko še nekaj časa dela dokler se ne prav uničijo...imel izkušnjo :)[/quote]Baterije so bile dobre dokler niso padle pod tolk voltov..vse je odvisno od uporabnika
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Kot so napisali že moji predhodniki. Komanda, katera je mimogrede zelo smel nakup za začetnika, je kot takšna najverjetneje popolnoma delujoča, problem so akumulatorji, ki so ali NiCa ali NiMH. Kakšno je njihovo pravilno vzdrževanje je zapisano v navodilih, ki so bila priložena komandi, je pa v času neuporabe nedvomno prišlo do njihovega samoizpraznjenja, kar pa je bilo zanje usodno. Zamenjava akumulatorskega paketa v komandi je rutinsko opravilo, ki ne zahteva, razen prebranih navodil, nikakršnega dodatnega znanja, v primeru dvoma v lastne sposobnosti pa bodo zamenjavo najverjetneje opravili tudi v trgovini.

Kar se tiče polnilnika pa menim, da bi se bilo za začetek dobro posvetovati s kom, ki ima več tehničnega znanja. Za začetek bi bil pravi naslov trgovina kjer je bila oprema kupljena, tu bodo ocenili ali je težava v polnilniku ali nestrokovni uporabi. V primeru slednjega bo pač potrebno podrobneje prebrati navodila, če pa je okvarjen sam polnilnik pa bodo oni najlažje odgovorili koliko bi servis stal oziroma ali se servisiranje sploh izplača.

O pristopu začetnikov k letenju ter modelarskem hobiju splošno pa je bilo na forumu zapisanega že dovolj tako, da se ne bom ponavljal.

LP
Alex
rexxer
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jul 2010, 20:05
Kraj: mengeš

ČISTI ZAČETNIK

Odgovor Napisal/-a rexxer »

Lep pozdrav!
sem čisto nov na forumu in v letalstvu in kot vsi začetniki imam tudi jaz težave:
1. letalo mi nese v levo in imam občutek da mi en motor močneje dela kot drugi
2. zanima me kje bi lahko dobil novo krilo in steklo za kabino ter kako poravnatri boke kabine
3. ali je kdo iz okolice mengša da bi me naučil to vozit saj kot vidite sem že dosti stvari polomil.

aja mam pa letalo KITTY HAWK in sploh nevem kako se obnese saj je prišel kot darilo iz nemčije in so navodila v nemščini.

lepo prosim za pomoč
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Halo "rexxer".
Ja to smo dali že verjetno večina skozi,to kar ti doživljaš. A si letalo kaj trimal? To pomeni ravno to,da ti ga ne vleče na stran. Te stvari ponavadi tako porihtamo.
Kar se pa tiče popravila,ti pa svetujem tudi strokovnjaka.Ker zadeve se popravljajo tako,da se pridobi čim manj dodatne teže. Se pravi čim lažji materijali,čim manj lepila.....
Kar se tiče učenja letenja,si pa že malo pozen če si letalo razbil. Vem da je v vaši okolici ogromno modelarjev,ki ti bojo rade volje pomagali. Odsvetujem ti da bilo kaj sam počneš.

Lp.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike