ZA ZAČETNIKE - OBVEZNO PREBERI PREDEN IZGUBIŠ POGUM!!!!!

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Guest17
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 18 Sep 2011, 21:00

Odgovor Napisal/-a Guest17 »

Meni se je podobno zgodilo lepega dne (skoraj točno eno leto nazaj) brskam po netu.Vidim na youtubu nek modelarski posnetek wow to je treba met! In urno le urno na googlu brskamo kje bi se dalo to kupit. V Sloveniji cene previsoke in še to za prazne modele. Gremo mi na kitajski trg pogledat in lejga zlomka čez 5 dni opravim nakup moje prvo letalo baterije, polnilci, adaperji in tako naprej so na poti v Slovenijo. Seveda sem jaz genij kupil najboljše letalo za začetnike- EDF jet F-18. No ja in potem meni kmetu postane jasno da mogoče le ni bila najboljša ideja najlepše letalo ki sem ga videl kupit ... In že spet kreditna kartica vn in AXN floaterja naročit. Medtem dobim prvi paket juhuhu cariniki zasežejo komando. Če povzamem imam 2 letali in vso opremo za njiju in jih ne morem uporabljati. Iščem komando medtem naročim še simulator. in končno zasledim komando za katero ne bom dal milijonov in jo lahko spravim v EU. No med čakanjem na zadnji paket (2 meseca) ugotovim da sem na letalu nekaj narobe sestavil. In tako nov paket s rezervnimi deli že na poti. In ko sem vse skupaj spacal se pripravljam na prvi polet s AXNjem (F-18 bo še nekaj časa na polici ždel) ki bo jutri.
Upam da bo polet uspel pa bom jutri poročal
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

A simulator obvladaš ??? A je model pravilno nastavljen in obtežen ??? ....

Resno ne prehitevaj samega sebe, ker bo spet treba naročati dele :wink:

Če ga boš krstij pa veliko sreče :D
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Guest17
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 18 Sep 2011, 21:00

Odgovor Napisal/-a Guest17 »

Evo vsi živi in zdravi (razen letalo) no ja vse je bilo uredu.... Prvih par poletov je trajalo okoli 5 sekund potem sem se malo navadil in so trajali okoli 30 sekund. No ja dokler nisem slabo "pristal" kar je poškodovalo mehanizem za pritrjevanje kabine, ki sem ga potem pripel s elastiko. Naslednji polet je kabina odpadla s letalom sem pristal in nadalnjih 30 minut iskal kabino. Ko sem jo našel sem jo pritrdil s več elastikami. Naslednji polet sem letalo pri polnem gasu pod kotom 90" zaril v tla kabina je počila in spremenila obliko. Pa še servo nekaj škrta. Nekje med vsem tem sem poškodoval še zadnje krmilo in uničil properel. Aja pa še krila niso prav 100%

Tudi po vseh teh poškodbah me to ni odvrnilo tako da lepilo v roke in popravit zadevo. In potem še enkrat probat vaja dela mojstra :D
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ahhh. Začetki. 8)
Fly it like you stole it!
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike