EPOXI-MIX- pomoč

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
gregafx
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 22 Avg 2007, 09:14

EPOXI-MIX- pomoč

Odgovor Napisal/-a gregafx »

Lep pozdrav!
Pred kratkim sem kupil Epoxid-mix in sem ga nanesel na podlago da bi stvar prilepil, na embalazi pise da je susenje 15min ampak se lepilo sploh ni posusilo, navodil zal ne znam prebrati ker so v ITALIJANŠČINI, lepilo sem kupil v Mantua model, zanima me v kaksnem razmerju naj lepilo mesam?

Lepo prosim za pomoč! [-o< [-o< [-o<


Hvala
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Če sta "flaški" enako veliki je miks 50-50. :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
darksider
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 18 Nov 2004, 22:36
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darksider »

andrej007 napisal/-a:Če sta "flaški" enako veliki je miks 50-50. :wink:
To pa ne bo cist držalo #-o #-o [-X ....lahko je 75:25, lahko je 60:40,.... odvisno od proizvajalca....
Jst mam isto velke flaske pa ni 50:50 :^o :^o
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Če gre za 15 min epoxi, kupljen v kitu in sta količini obeh komponent enaki, se meša 50-50 % skoraj ne more biti dvoma. Če boš pa zamešal 60-40% pa tudi ne bo strašno narobe. Morda se bo strdilo malo prej in bo malo trše ali pa malo kasneje in bo rahlo mehkejše, še vedno se sigurno bo strdilo, četudi zgrešiš še bolj, teh hitrih lepoxijev ni treba mešati na vago ali pri količini strašno paziti.
Treba pa je zelo temeljito zmešati in če je bilo zelo temeljito zmešano pa se ne strdi, je epoxi zanič.
Sicer ti pa za ta tip epoxija ni treba znati italijansko, da bi razmel koliko zmešati, številke s procenti boš menda nekje našel, če nekaj piše, potem pa tako zmešaš. Če pa številk s procenti ni, je pa lahko samo še pol- pol.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Vprašaj pri prodajalcu!
lp
Sašo
gregafx
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 22 Avg 2007, 09:14

Odgovor Napisal/-a gregafx »

Lp!

Na obeh "flaskih" pise 50-50% zato sem vzel dve enekciji v katere sem dal lepilo in pri obeh odmeril enako količino, nato sem temeljito zmešal obe polovici ampak po 24urah se se vedno ni strdilo, je pa 15min epoxi. Ali to mogoče pomeni da je epoxi zanič?

Hvala!
AndrejC
Tekmovalec
Prispevkov: 246
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Slovenija - Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a AndrejC »

Potem ostaneta samo dve možnosti. Prva, da je res epoxi zanič. Sicer nimam pojma kaj bi lahko bil vzrok... in druga, da so ti v trgovini morda pomotoma prodali dve "steklenički" smole ali dve "steklenički" trdilca. Sta "steklenički" morda enaki?

LP, Andrej
gregafx
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 22 Avg 2007, 09:14

Odgovor Napisal/-a gregafx »

Steklenički nista enaki (bela, rahlo rumena).
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

Sam sem kupil pri nebcu in sem dobil v kompletu in sicer rdeča in bela flaška (kaj je kaj se mi pa zdela ne ljubi hodt v klet gledat :oops: )

Lp
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

gregafx napisal/-a:Lep pozdrav!
Pred kratkim sem kupil Epoxid-mix in sem ga nanesel na podlago da bi stvar prilepil, na embalazi pise da je susenje 15min ampak se lepilo sploh ni posusilo, navodil zal ne znam prebrati ker so v ITALIJANŠČINI, lepilo sem kupil v Mantua model, zanima me v kaksnem razmerju naj lepilo mesam?

Lepo prosim za pomoč! [-o< [-o< [-o<
Hvala
Epoxi lepila sestavljata dve komponenti. Ena je trdilec - ponavadi rumenkast in ima zelo oster vonj, če ga povohaš in osnova, ta je čisto prozorna.
Mešalna razmerja so ponavadi 50/50, saj je tudi embalaža iste velikosti.
Če se ne strjuje je možno, da je lepilo zeloooooo staro ali pa da je zmrznilo. Edino tukaj vidim razlog tvojih problemov.
Poskusi še z enim testom. Če ne bo šlo pač po novo lepilo. Kupiš ga lahko v Merkurju, Bauhausu, Baumaxu.......




Yanny napisal/-a:Sam sem kupil pri nebcu in sem dobil v kompletu in sicer rdeča in bela flaška (kaj je kaj se mi pa zdela ne ljubi hodt v klet gledat :oops: )

Lp
Kaj si pa ti hotel povedati (razen tega, da si len)? :-k [-(
Lp Rado
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike