Helikopter ali letalo?

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

matej1111
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Jun 2007, 21:25
Kraj: Ivančna Gorica

Helikopter ali letalo?

Odgovor Napisal/-a matej1111 »

LP!

Sem začetnik in še nikoli nisem letel.
Zanima me če je bolje kupiti kakšen preprosti helikopter kot letalo?

Ker jadralna letala mi niso tok ker jih je treba vrzt iz roke, motorna so prevec zahtevna..? Helikopter pa lahko dam v zrak skoraj povsod..

hvala
Uporabniški avatar
airforce
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 27 Okt 2006, 12:13
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a airforce »

Živjo

To je pa tvoja odločitev, kaj boš. Helikopterji so eno letala so drugo, in povsod je treba vstrajati in se ne zaletavati z glavo skozi zid.

Z motornim letalom se lahko naučiš s pomočjo učitelja, naprimer z visokokrilnim trainerjem.

Helikopterje pa nevem ker ne spremljam, in mi niso všeč.


P.S: Svetujem ti da se včlaniš v modelarski klub v tvoji okolici, s tem si boš pridobil več znanja ker ti bojo lahko pomagali, nasvete ti djao pa še naučijo te letet. Poleg tega pa boš lahko lepo letel na urejenem letališču da ne bo motenj.
Zadnjič spremenil airforce, dne 25 Jun 2007, 21:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Lep pozdrav
Medard
Uporabniški avatar
Letme
Tekmovalec
Prispevkov: 449
Pridružen: 17 Nov 2004, 11:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Letme »

Lahko pa si kupiš za igračko eno lopatico pa 3kg peska in se greš tja igrat.

Heli je zadeva z rotečim rotorjem, ki doseže precej vrtljajev torej precej veliko hitrost kar posledično pomeni tudi veliko silo, ki je skoncentrirana na majhni površini (nož efekt). Tako da letenje povsod kot začetnik? če te vidim bom poklical policijo, da ogrožaš varnost še prej pa se bova "resno" pogovorila o vsem tem na licu mesta. Stem letenjem povsod boš prekršil vsa "osnovna" pravila na kterih se debatira na tem forumu: malce preberi pa boš videl kaj govorim, zato ti priporočam da se zamisliš nad svojimi dejanji karkoli boš kupil - še jadralca ti ne bi dal v roke če ga boš metal povsod...

Drugače pa je veliko napisanega o tem po forumu: oziroma bottom line vsega je, da poiščeš klub in letiš ORGANIZIRANO in ne povsod...
Ko naredim letalo, začnem leteti. Potem letim in razbijem letalo. Po tem sistemu pač nikoli ne pridem do tekem :(
matej1111
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Jun 2007, 21:25
Kraj: Ivančna Gorica

Odgovor Napisal/-a matej1111 »

ok, Letme letet pa mislm samo na stezi btw.
matej1111
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Jun 2007, 21:25
Kraj: Ivančna Gorica

Odgovor Napisal/-a matej1111 »

Sm se odloču da bom kr easya kupu za zacetek.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

letme...

mislim da pri nas je skoraj povsod dovoljeno leteti z modeli. Enkrat je bil nek zemljevid kje je prepovedano. Drugače pa nevem če je kakšen zakon da nebi smel leteti.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Pametna odločitev, ker preprostega helikopterja ni.

letme je verjetno mislil da nemoreš letet prvič helikopterja kar na ulici, kjer so avtomobili, hiše in najpomembnejše, ljudje. Se strinjam da je takšno početje neodgovorno in nevarno, ker ga ni začetnika ki lahko 100% zagotovi da mu helikopter nebo ušel.

Sem imel kot prvi model helikopter in ga probal na ulici pred hišo in hitro spoznal zgoraj povedano.
Uporabniški avatar
Letme
Tekmovalec
Prispevkov: 449
Pridružen: 17 Nov 2004, 11:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Letme »

rapz0r napisal/-a:Pametna odločitev, ker preprostega helikopterja ni.

letme je verjetno mislil da nemoreš letet prvič helikopterja kar na ulici, kjer so avtomobili, hiše in najpomembnejše, ljudje. Se strinjam da je takšno početje neodgovorno in nevarno, ker ga ni začetnika ki lahko 100% zagotovi da mu helikopter nebo ušel.

Sem imel kot prvi model helikopter in ga probal na ulici pred hišo in hitro spoznal zgoraj povedano.
--- tole sem mislil in tudi vem, da ima večina začetnikov, ki hočejo povsod leteti, ponavadi mislijo na dvorišču pred hišo oziroma blokom... (še posebej kar se tiče helikopterjev)

@matej1111: jaz bi na tvojem mestu rajši kupil Telstarja bo pa easy tudi za začetek. In upam, da bodo vsi začetniki začeli na modelarskem letališču in ne na travniku za hišo ali blokom.
Ko naredim letalo, začnem leteti. Potem letim in razbijem letalo. Po tem sistemu pač nikoli ne pridem do tekem :(
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

Skorp_jon....tisti zemljevid, ki je bil enkrat objavljen bi si bilo dobro naštudirat, in ni kar tak enkrat brez veze objavljen. Razen tega pe ne vem kako ste lahko takšni, da bi začetnika spustili kar na heli ??? Ve se postopek, kako postati dober modelar -letalec. Jadralno z višino in smerjo, sledi jadralno z aleroni ter seveda smer in višina, potem motorni visokokrilci in tako naprej..... Dajte najprej svetovat kako naj začne šele potem nasveti, kje naj leti, in seveda opozorila glede komand, frekvenc ....da ne bodo spet letala kar sama letela in bo jok in stok, da so bile krive motnje.
LP
Boco
dremih
Tekmovalec
Prispevkov: 396
Pridružen: 08 Jan 2004, 20:22
Kraj: kočevje

"Mau bi letu"

Odgovor Napisal/-a dremih »

skorp_jon napisal/-a:letme...

mislim da pri nas je skoraj povsod dovoljeno leteti z modeli. Enkrat je bil nek zemljevid kje je prepovedano. Drugače pa nevem če je kakšen zakon da nebi smel leteti.
:evil: :evil: :evil:
Sveta preproščina #-o #-o
Pa smo zopet na začetku :evil: :evil: :evil:
Lep pozdrav Dušan
tudi trske spadajo zraven
dremih
Tekmovalec
Prispevkov: 396
Pridružen: 08 Jan 2004, 20:22
Kraj: kočevje

Jaz bi....

Odgovor Napisal/-a dremih »

Pozdrav! :evil: :evil: :evil:
Opažam,da se na forumu
vedno bolj pojavljajo enaka vprašanja: :o
Kako in z čim začeti? :o
Hkrati pa ugotavljam da so vsa vprašanja enaka,a le z časovnim zamikom......Sledi sklep,da so posamezniki obupno "leni"ali pa nesposobni poiskati že neštetokrat premlete teme.Pač nekdo je nekje videl nekaj "frlet" in hajd še jaz. #-o Nekaj po mišljenju :"Videla žaba kako konja kuju i ona digla nogu"
Dragi moji ,če ste tako zagreti:
VZEMITE SI ČAS:
PREGLEJTE FORUM-vsaj za dve leti nazaj :x
POJDITE NA PRVO MODELARSKO SREČANJE :D
SPOZNAJTE KAKŠNEGA MODELARJA V SVOJI BLIŽINI :D
PA TUDI SKOK V KNJIŽNICO KJER IMAJO TUDI KAJ LITERATURE NE BO ŠKODIL(ah da,pa tudi prebrati jo morate)

Taki "cmoki"kateri,bi nekaj, a ne vedo kaj bi,pa niso ne vem kakšno upanje za modelarstvo(po mojih izkušnjah jih od sto ostane procent ,ostali pa odpadejo kot "knof od gat")
Predno začneš, razčisti sam s sabo---Modelarstvo zahteva,če nič drugega tudi "zic leder"
Lep pozdrav Dušan :evil: :evil:
tudi trske spadajo zraven
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Jaz bi....

Odgovor Napisal/-a pegasus »

dremih napisal/-a:Dragi moji ,če ste tako zagreti:
VZEMITE SI ČAS:
Dobrodošel v instant svetu, kjer je attention span sodobnega mladiča največ minuto ... Če stvar ne dela *takoj*, je nevredna nadaljne pozornosti.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

tudi jaz to opažam....
...vse na fix un fertig..pa takoj mora vse delat...pa za vse so drugi krivi, če ne gre #-o ...
na žalost :wink:

Matej1111, če si iz Lj, te vabim, da se dobiva enkrat na modelarskem letališču, prinesem s seboj Izija, pa dvojne komande s popkovino, pa greva sprobat, da vidiš kako to gre.
Za helikopter ti ne morem pomagati, ker ga nimam, in ga nikoli nisem imel, je pa za začetnika se dosti lažje in hitreje naučiti leteti s preprostim letalom kot s helijem. Je tudi dosti bolj varno.
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
denis v
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Jun 2007, 21:29
Kraj: sodražica

Odgovor Napisal/-a denis v »

jaz tudi prisegam na letala čeprav imam tudi en bolj preprostejši helikopter ga
imam samo malo za v slabem vrmenu in pozimi ker ta helikopter je indoor in
z nijim letim notri drugače so večji užitki z letalom jaz sem se tudi naučil leteti z izyjem
Uporabniški avatar
fbi2
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 11 Jul 2007, 08:26

Re: Helikopter ali letalo?

Odgovor Napisal/-a fbi2 »

matej1111 napisal/-a:LP!

Sem začetnik in še nikoli nisem letel.
Zanima me če je bolje kupiti kakšen preprosti helikopter kot letalo?

Ker jadralna letala mi niso tok ker jih je treba vrzt iz roke, motorna so prevec zahtevna..? Helikopter pa lahko dam v zrak skoraj povsod..

hvala
Jest bi reku takole: ce kaj na avionu polomis, se da popravit, ce polomis helikopter, moras dele kupit. In ponavadi se kaj odlomi ravno v soboto, ko zaprejo vse modelarske trgovine, tako da potem cakas do ponedeljka... Balza je pa zmerej na zalogi. :D Pa se letet je lazje z letalom - sploh za zacetnika.
Le pogumno, karkoli se odlocis, samo ne smes obupat.
kle23men
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Jul 2007, 19:39
Kraj: Železniki

Odgovor Napisal/-a kle23men »

Sem začetnik in nevem kaj bi kupil. Kje bi lahko kupil kašen načrt ali ga povlekel z interneta.
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Re: Jaz bi....

Odgovor Napisal/-a samo3d »

dremih napisal/-a:Pozdrav! :evil: :evil: :evil:
Opažam,da se na forumu
vedno bolj pojavljajo enaka vprašanja: :o
Kako in z čim začeti? :o
Hkrati pa ugotavljam da so vsa vprašanja enaka,a le z časovnim zamikom......Sledi sklep,da so posamezniki obupno "leni"ali pa nesposobni poiskati že neštetokrat premlete teme.Pač nekdo je nekje videl nekaj "frlet" in hajd še jaz. #-o Nekaj po mišljenju :"Videla žaba kako konja kuju i ona digla nogu"
Dragi moji ,če ste tako zagreti:
VZEMITE SI ČAS:
PREGLEJTE FORUM-vsaj za dve leti nazaj :x
POJDITE NA PRVO MODELARSKO SREČANJE :D
SPOZNAJTE KAKŠNEGA MODELARJA V SVOJI BLIŽINI :D
PA TUDI SKOK V KNJIŽNICO KJER IMAJO TUDI KAJ LITERATURE NE BO ŠKODIL(ah da,pa tudi prebrati jo morate)

Taki "cmoki"kateri,bi nekaj, a ne vedo kaj bi,pa niso ne vem kakšno upanje za modelarstvo(po mojih izkušnjah jih od sto ostane procent ,ostali pa odpadejo kot "knof od gat")
Predno začneš, razčisti sam s sabo---Modelarstvo zahteva,če nič drugega tudi "zic leder"
Lep pozdrav Dušan :evil: :evil:
Ja kaj čemo. So pač počitnice in čas je potrebno nekako ubit. Dokaz za to je okoli 50 postov s podobnim naslovom "Dolgčas mi je, kaj naj delam?" Kriv je pa seveda sistem, ki mulcem ne omogoči popolnoma nič, izven šolskega časa, ter staršem ne dopušča dovolj časa za ukvarjanje z otroci. Jebat ga, tako pač je.

Pa da ne bom čisto off topic: matej111, najprej se za vikend s fotrom zapeljita do steze, da boš sploh videl, kako izgledajo modeli. Potem se boš lažje odločil.

LP Samo
Uporabniški avatar
mlekar
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Sep 2007, 18:19
Kraj: dobeno

jadralica

Odgovor Napisal/-a mlekar »

men osebno so pa jadralice zelo všeč še posebej zaradi lažjega učenja letenja na njih. vsaj zako se mi zdi. če pa hočeš letalo spuščat vsepovsod, pa si kupi majhnega za 25 evrov komlet, katerega se da še v stanovanju spuščat. jaz sem ga mel... 2 dni potem pa je odpadlo krilo;)))
lp, MLEkar
Uporabniški avatar
mlekar
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Sep 2007, 18:19
Kraj: dobeno

jadralica

Odgovor Napisal/-a mlekar »

men osebno so pa jadralice zelo všeč še posebej zaradi lažjega učenja letenja na njih. vsaj tako se mi zdi. helikoterji :zeham: pa mi sploh niso všeč. v tem ne vidim nobenega užitka, sicer je to stvar posameznika, a ko vodiš letalo... nepopisen užitek :D/ če pa hočeš letalo spuščat vsepovsod, pa si kupi majhnega za 25 evrov komlet, katerega se da še v stanovanju spuščat. jaz sem ga mel... 2 dni potem pa je odpadlo krilo;)))
lp, MLEkar
newmodel
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 17 Jun 2007, 07:00

Odgovor Napisal/-a newmodel »

skorp_jon napisal/-a:letme...
... Enkrat je bil nek zemljevid kje je prepovedano ...
Kaj bi lahko kdo prosim podal link do tega zemljevida oz. do zemljevida na katerem so označena modelarska letališča?
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Re: Jaz bi....

Odgovor Napisal/-a Rixy »

samo3d napisal/-a:Ja kaj čemo. So pač počitnice in čas je potrebno nekako ubit. Dokaz za to je okoli 50 postov s podobnim naslovom "Dolgčas mi je, kaj naj delam?" Kriv je pa seveda sistem, ki mulcem ne omogoči popolnoma nič, izven šolskega časa, ter staršem ne dopušča dovolj časa za ukvarjanje z otroci. Jebat ga, tako pač je.

Pa da ne bom čisto off topic: matej111, najprej se za vikend s fotrom zapeljita do steze, da boš sploh videl, kako izgledajo modeli. Potem se boš lažje odločil.

LP Samo
Moderatorji pa spijo zimsko spanje, namesto da bi SPROTI organizirali, čistili in premeščali v eno temo na to temo, forum pa se baše... Javkanje NE BO POMAGALO samo DELO, RED in DISCIPLINA! Moderatorja prosiš, da ti očisti temo, pa ti čez tri dni napiše nazaj, da nima časa! WTF??? Tistih 5 postov ven zbrisat... OBUP.

Sorry za off-topisc ampak si ne morem več kaj, da ne bi napisal kar si mislim, ker mi gre smetenje in neorganiziranost že krepko na živce. :roll: :roll:
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Sploh ne vem kaj še delaš tuki gor če ti gre vse po vrsti na živce :lol: ](*,)
Uporabniški avatar
mlekar
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 13 Sep 2007, 18:19
Kraj: dobeno

nergači

Odgovor Napisal/-a mlekar »

meni se zdi, da malo pretiravaš rixy. spoštuj moderatorje in njihovo delo, saj ga imajo verjetno preveč, da bi se ukvarjali s tvojimi malenkostmi. sploh pa mislim, da forum ni nič zasvinjan, ter kar dobro urejen. če pa hočeš red in disciplino, pa pojdi v vojsko!!
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: nergači

Odgovor Napisal/-a Offshore »

mlekar napisal/-a:če pa hočeš red in disciplino, pa pojdi v vojsko!!
Hehehe,ta je dobra ,pa še res je!=D> :lol: :lol: :lol:
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Re: nergači

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Offshore napisal/-a:
mlekar napisal/-a:če pa hočeš red in disciplino, pa pojdi v vojsko!!
Hehehe,ta je dobra ,pa še res je!=D> :lol: :lol: :lol:
Ne jaz, vi bi jo rabli. :lol: :lol: :lol:
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike