Jadralni model za začetnika

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

SK
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 16 Maj 2006, 19:36
Kraj: Beltinci

Jadralni model za začetnika

Odgovor Napisal/-a SK »

Zanima me ali je smiselno kupiti katerega od začetniških modelov, ki jih prodajajo v TOP-MODEL http://www.top-modeltehnik.si/izpis/uvod.php?kat=3. Sem namreč popoln začetnik in bi si rad nabavo en model za učenje.
Uporabniški avatar
asterix
Tekmovalec
Prispevkov: 366
Pridružen: 11 Feb 2006, 14:03
Kraj: Zasip

Odgovor Napisal/-a asterix »

da
SK
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 16 Maj 2006, 19:36
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a SK »

In katerega mi recimo predlagate?
Uporabniški avatar
Matic M
Tekmovalec
Prispevkov: 333
Pridružen: 25 Mar 2006, 01:35
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a Matic M »

NE! [-X [-X [-X [-X , jaz sem ga kupil in je povsem brez smisla (tudi jaz sem se za J), vse elektronike nimaš dati kam naprej v druge modele, prodati pa ravno tako ne, zato raje kupi kakšne mx-12 da boš imel za naprej in pa kakšen minipiper ali kaj takega za naučiti se :wink:
Uporabniški avatar
markx
Tekmovalec
Prispevkov: 379
Pridružen: 04 Okt 2005, 16:49
Kraj: Dolenjske Toplice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a markx »

Jaz sem si nabavil Skyhooka.Modeli so primerni toliko da okusiš čare letenja.Jaz sem si ga "modificiral"tako da sem kupil tapravo komando (MX12),vstavil nov sprejemnik,zamenjal baterije in ojačal krila.Za samostojno učenje je primeren zato ,ker je zelo trpežen saj če se boš sam lotil letenja boš velikokrat ne ravno nežno na tleh.Z malo truda je kmalu v zraku.Druga letala narejena iz balze(telstar,montana..)so bolj počasnejša ampak boš dobil boljši občutek pa še bolje pojadrajo.Sicer tako je moje mnenje sam se moraš pa odločit.
LP Marko
Uporabniški avatar
Matic M
Tekmovalec
Prispevkov: 333
Pridružen: 25 Mar 2006, 01:35
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a Matic M »

Meni so se pri shyhawku krila kar zaprla v zraku #-o in sem pri strmoglavljenju uničil en servo in regler :^o :^o
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Za začetek ni bolšega od EASYSTAR. =D> :roll: :P :jumpjump: :mahaj:
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Easy star ni jadralni model.
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Ne govori bedarij. Jst sem pri kurah[pista sneberje]jadral v termiki z njim 53minut brez motorja. Trenutno je najbolši nakup za začetnika. :evil: :razpaljot: :grrrrrrrrrrr: =D> :wink: :roll:
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

Kaj pa kaj takega??

viewtopic.php?t=9312

Lp!

Anze
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Ne govori bedarij. Jst sem pri kurah[pista sneberje]jadral v termiki z njim 53minut brez motorja. Trenutno je najbolši nakup za začetnika. :evil: :razpaljot: :grrrrrrrrrrr: =D> :wink: :roll:
Ko boš poizkusil letet kak model boš vedel za kaj pravimo temu igrača :o
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Icoman napisal/-a:Easy star ni jadralni model.
Kaj pa je Easy, če ni jadralni model? Sam imam rekord 25 minut pbrez motorja... potem pa je bilo že preveč dolgčas, pa smo šli hiiiiitro proti zemlji.
neeixi
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 12 Nov 2005, 21:27

Odgovor Napisal/-a neeixi »

ja, mcgajver kater pa je po tvoje za začetnika? :o :o :o
nevem zakaj vsi tko propagirajo te lesene jadralce, k ga mal ob tla zadaneš pa je že konc.
easy star sploh ni igrača ala piper al pa podobno ampak čist spodobno leti in je zlo primeren za začetnika.
fantje čas gre naprej, kaj čmo :lol:
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Za MC GAYVERJA je avion edino F16 od Kudra. :grrrrrrrrrrr: :razpaljot: :evilfly: ](*,)
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Za začetnike bi jaz priporočal, da najprej vzamejo v roke tole:
viewtopic.php?t=10780
potem pa se čez nekaj časa skristalizira ali je jadralno letenje zanje ali ne.
Če jih mine, ni narejene nobene velike škode, pa še RV naprava ni nujno potrebna za ta model!

LP Mitja

P.S.: se mi zdi, da ne veste kdo je Gajver!
Če bi vedeli, bi ne dajali takih kontra izjav, ampak bi mu raje prisluhnili in verjeli na besedo.
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

[quote="neeixi"]nevem zakaj vsi tko propagirajo te lesene jadralce, k ga mal ob tla zadaneš pa je že konc.


LP.

Saj ravno zato, da se učite letet, oz. pristajat tako kot je treba. Ne pa da letite z gradbenim materialom potem pri naslednjem modelu pa takoj gre vse v treske.

LP,Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
MAGISTER
Freak
Prispevkov: 643
Pridružen: 14 Okt 2005, 20:36
Kraj: Ljubljana-Šentvid (localhost - 192.168.8.20)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAGISTER »

Ultralajt odličen model =D> =D>
sm ga že vidu v knjižnjici pa ni bilo naoter priloge :evil: vse poberejo vn :cry:
no pa še enkrat BBRAVOOOO!!!!! =D>
Nič več... :)
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Ultralajt napisal/-a:se mi zdi, da ne veste kdo je Gajver!
Če bi vedeli, bi ne dajali takih kontra izjav, ampak bi mu raje prisluhnili in verjeli na besedo.
jaz mu povsem verjamem. ampak za začetek se mi zdi easy mega dobra zadeva. sploh, ko se navadiš, da če kaj zagusti, poravnaš krila in počakaš, da prileti na nos. zdaj, ko sem se tega malo naveličal in ne potrebujem več pristankov na nos, sem nabavil Terry, ki čaka, da ga spravim skupaj. če/ko pa terry preživi svoje, potem pa sem mnenja, da si lahko privoščim kak model, ki mu tudi mc gajver ne bo rekel igrača. brez pretiranega strahu, da bo zletel v trske med prvim poletom.
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

MATIC 100procentno se strinjam stabo. =D> :jumpjump: :mahaj: :D/
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
razkent
Freak
Prispevkov: 910
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Z jadralcem se ne moš naučiti leteti, ker je premalo časa v zraku.
Jaz sem imel zelo dobro izkušnjo z Graupnerjevim Tipsy-em.
Z eno malo baterijo Li-Po (2S, 1300 mAh) je zelo lahek (239g, 18g/DM2), leti počasi, v zraku je lahko tudi eno uro brez termike, samo rabiš brezvetrje in ne smeš se ga bati peljati visoko od tal. Fino jadra, lovi termiko. Tudi če pikira, to naredi počasi in se mu nič ne zgodi, še posebej, ker motorja nima v nosu.
Model stane ca 40 EUR, zraven si kupi komando, ki jo boš lahko uporabljal še kasneje.
Čeprav je vse skupaj nekaj dražje od teh kompletov, je mnogo boljša investicija.
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

UROŠ MURKOVIČ napisal/-a:Za MC GAYVERJA je avion edino F16 od Kudra. :grrrrrrrrrrr: :razpaljot: :evilfly: ](*,)
To pravi "mojster" letenja z gradbenimi materiali. =D> =D> =D> =D>


Ko začneš leteti modele s katerimi lahko celo res letiš in zahtevajo znanje vzletanja in pristajanja narediš korak naprej.
Do takrat se pač ukvarjaš s specifično vejo zaključnih del v gradbeništvu.

Easy star je pač model za začetnike oz. za to da sploh probaš leteti.
Nima pa kaj dosti veze z modelarstvom. (modelarstvo ni amo letenje z modeli :evil: :evil: :evil: )
Kregati se ali je to jadralni model ali ne pa ne vodi nikamor. Na padini ob vetru leti res vse brez motorja, ne samo jadralna letala.

Les je lep :lol: :lol: :lol:


Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

igrača

Odgovor Napisal/-a deepo »

Kaj ni vsak model igrača?
Pa naj bo iz stiroporja al balze, krmilne površine zmeraj delajo podobno in ročke na komandi je zmeraj treba premikati ENAKO!
Sam sem začel na stirodurastemu Silenceu (če bi bil lesen bi šel 10X na kose) in drugega modela (bambija) nisem razbil, tudi če sem prej letel na "igrači".

Kakšen je pa odnos do začetnikov, če se jih prepričuje, da ne vozijo avijonov, temveč igrače?
Čez par let bo itaq večina teh začetnikov prekosila "mojstre", tako, da, vozite tisto kar vam paše!

LP



:wink:
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: igrača

Odgovor Napisal/-a Kladu »

deepo napisal/-a:Kaj ni vsak model igrača?
Pa naj bo iz stiroporja al balze, krmilne površine zmeraj delajo podobno in ročke na komandi je zmeraj treba premikati ENAKO!
Sam sem začel na stirodurastemu Silenceu (če bi bil lesen bi šel 10X na kose) in drugega modela (bambija) nisem razbil, tudi če sem prej letel na "igrači".

Kakšen je pa odnos do začetnikov, če se jih prepričuje, da ne vozijo avijonov, temveč igrače?
Čez par let bo itaq večina teh začetnikov prekosila "mojstre", tako, da, vozite tisto kar vam paše!

LP



:wink:
Pa kdo govori o igračah viewtopic.php?t=10705

Popolnoma si brcnil v temo. Tu se govori o jadralnem modelu. O tem da začetniki ne ločijo jadralnega modela od styro modelčka :kregajse: . Svoje neznanje pač naj zadržijo zase in z iskušnjami bodo tudi sami spoznali razlike. ](*,)


Zakaj se morajo usajati na vsak nasvet izkušenega modelarja :evil: :evil: :evil: .

Le toliko o igračah. Upam, da se zgornja povezava ne bo zgodila zato, ker bi nekdo hotel preskočiti učne stopničke po Cajhnu.


Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
MATJAŽ
Freak
Prispevkov: 879
Pridružen: 19 Sep 2005, 20:16
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a MATJAŽ »

Jaz sem se učil leteti na eonu 400 in sm se sam učil brez pomočnika.in sm ga prevečkat zabil v tla ,nekaj krat tudi s polnim gasom,in se je samo 2x zlomila požarna stena vse ostalo je pa prežvelo :wink:



lp
modelarstvo je ta bol':D/
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

igrača

Odgovor Napisal/-a deepo »

Nisem mislil direktno na to temo. Samo sem že dostikrat na forumu zasledil podobne besede: to niti ni letalo, to mlati zrak itd. Nočem se :kregajse: :kregajse: samo mislim, da takšne stvari začetnikom kradejo voljo.

Strinjam pa se, da preskakovanje stopenj ni vredu. #-o #-o #-o


LP :wink:
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike