LZS kot mačeha

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

LZS kot mačeha

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Kako je z modelarstvom povedo TUKAJ :evil:
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

Je to kaj novega?????
Uporabniški avatar
Marko1
Freak
Prispevkov: 647
Pridružen: 18 Nov 2004, 18:04
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko1 »

Živijo!!!

Tale LZS je vredna svojega dnarja ni kaj. Imam pa eno vprašanje, katero upam da mi kdo zna razložiti. Določene modelarske kategorijo so kategorizirane pri FAI. Če hočeš tekmovati v taki kategoriji moraš plačati članarino in markico-nalepko LZS, da se lahko sploh greš tekmo npr. F1A, F1H, F1B, F3J.......... Sprašujem pa se ali se te kategorijo v FAI smatrajo za šport ali za tehniko, kolikor jaz vem se smatrajo za šport???? Drugo moje pereče vprašanje pa je zakaj plačati LZS karkoli če nismo športniki ampak tehniki??????

LP Marko Frank
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

Eh zveze... Po mojih izkušnjah so to pralnice denarja, namenjene predvsem temu, da se prašički na vrhu lepo redijo...

(Ne milslim na LZS, ki je ne poznam, izkušnje imam od drugje)
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Marko1 napisal/-a:Drugo moje pereče vprašanje pa je zakaj plačati LZS karkoli če nismo športniki ampak tehniki??????
LZS je naš posrednik do FAI...... če hočeš tekmovati na mednarodnih tekmah (in naših), ki so požegnane s strani FAI moraš obvezno kazati, člansko izkaznico (športno dovoljene :lol: ) z markicani.... s katerimi dokazuješ da imaš poravnano članarino do FAI
Kakor mi je znano ne moreš do FAI kontaktirati osebno in direk z njimi poravnati čalanarine in podobne jajce... tako da nam kaj drugega kot LZS ne ostane

Takole je gre del zapisa v pogodbi , ki jo soklepa organizator temovanja z LZS:

Letalsko zvezo Slovenijo (LZS), edino s strani FAI (mednarodna letalska organizacija), Olimpijskega komiteja (OKS) in državnih institucij (Ministrstvo za promet, šolstvo in šport ter za obrambo RS) mednarodno priznano organizacijo za letalske športe v Sloveniji, ki nadzoruje in ima v lasti vse pravice v zvezi z:

državnim prvenstvom:______________________________________________________________

in uradnim tekmovanjem: ___________________________________________________________


in link do celote http://www.lzs-zveza.si/datoteke/pravil ... gtek05.doc

LZS en velik kup birokracije, ki ponavadi dela vse narobe, brez njih pa prav nič ne moremo.... Zanimivo bi bilo videti, da je sploh nebi imeli, jo prav nič ne podpiram, pa vendar pravim, da bi bila "štala" še večja

Ni pa LZS kriva, da je "letalsvo" in posredno letalsko modelarstvo padlo tako globoko kot je..... krivci so:

Tomo Levovnik, predsednik Strokovnega sveta za šport pri Vladi RS
Jaro Kalan, direktor Smučarske zveze in član strokovnega sveta
Edi Kolar, sekeretar Gimnastične zveze in nosilec projekta Validacije športov
Janko Dvoršak, sekretar Odbora za VŠ in član strokovnega sveta za šport
Marko Rajšter, sekretar v MŠZŠ odgovoren za vrhunski šport
Marko Kolenc, direktor Zavoda za šport in nosilec raziskave kriterijev
Bojan Jošt, dekan FŠ, nosilec analize kriterijev
Žiga Dobnikar in Blaž Perko, strokovna služba OKS, pripravljalca seznama kategoriziranih športnikov
Janez Drvarič, bivši predsednik strokovnega sveta pri KZS v začetku sodeloval v skupini
Tone Jagodic, generalni sekretar OKS-ZŠZ(občasno sodeloval v skupini)

Ti so tudi pripravili kriterije za kategorizacijo špotrov..... Ni samo "letalstvo" izpadlo, še kake druge več kot očitne športne panoge...

Tale stevek vse pove, dokler FAI ne bo imela več kot 100 članov je najvišja kategorizacija za vse letalske športnike le državni razred! ... tako je z vsemi ostalimi panogami, ki nimajo v vrhovnih zvezah več kot 100 članov........ in prizadeti so samo reprezentanti, ki z državnegana naslova ne prejmeje nobenega cekina več.... za nastope po svetovnih in evropskih prvenstvih....

Ena zanimivost modelarstvo in šport

Športnik leta LZS 2004 je "modelar" Miha Čuden =D> =D> =D>

Se pravi za LZS smo špotrtniki, samo država pravi drugače.....

Seveda ni vse tako kristalno........... :lol: :lol:

lp, rok
Zadnjič spremenil rock, dne 05 Apr 2005, 13:59, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

V prejšnjem mandatu je ministrstvo za šolstvo in šport vodil g. Gaber,
po volitvah pa je ta resor v pristojnosti g. Zvera.

LP
A
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

In v čem razen v strankarski pripadnosti je razlika ?? Oziroma , kaj se bo spremenilo za modelarje ? :-?

lp
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Slowfly napisal/-a:In v čem razen v strankarski pripadnosti je razlika ?? Oziroma , kaj se bo spremenilo za modelarje ? :-?

lp
Po moje se lahko spremeni kvečjemu na bolje. Pa ne zaradi strankarske pripadnosti, ampak zato, ker nimajo kaj vzeti.. lahko pa kaj dajo...
Odgovori

Vrni se na Prireditve, srečanja in tekmovanja