Dogajanje na pisti - RETEČE

Moderator: bk

Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Tilen986 napisal/-a: 20 Mar 2021, 14:35 Danes 6 uspešnih poletov in en neuspešen :D
Prvič sem uporabil tudi Spektrum DX8, kupljen ta teden... navdušen!

Takole se je začelo:
Slika

Poleti s calmatotom in zanesljivim O.S. motorjem odlični:
https://www.youtube.com/watch?v=z5h94_xN3TM&t=90s

Pri "STARČKU" kjer sem zadnjič usposobil motor, pa ni bilo tako uspešno :)
V zraku vse OK, razen tega, da sem opazil da dodajanje plina ni natančno...

Pri pristajanju, je bil čisto prehiter, ker je očitno ročica za plin ostala na drugem mestu kot pri tstih na tleh :D
Se odločim da naredim še en krog in v zraku probam potrimat... Dodam plin... motor crkne...
Posledice spodaj :D
Slika

Calamto in Spektrum pa odlična kombinacija :)
Slika

Auč. Še dobro da se bo dalo popravit. Nikol ne veš kdaj pa kako te doleti, da imamo škodo. Sva te videla z Jelencem ko sva šla v rc dizl.

Lp.Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.

Ker je blo zadnjič :o v RC-DIESEL, tako poceni sem danes še malo škatel domov pripeljal. Vzel sem edge 85. Modre barve, tako kot Pero, da ne bo krega od koga je lepši [-o<
Kakorkoli cena spet dobra, gre pa za tale model:
https://rcdiesel.eu/products/85-edge-540t-blue-yellow

Ampak moj ne bo na kurjavo letel :lol:, bom bolj kultiviran pa bom našraufal eko pogon :-({|=. Sicer ko filam tankam bencin, da lahko letim na elektro. Konc koncev je to 2x minus ](*,) :o no vsaj za neki je.

Lp.Klemen
Priponke
Za cifro večji model je še prostora.
Za cifro večji model je še prostora.
IMG_20210320_150825.jpg (105.52 KiB) Pogledano 5211 krat
Zadnjič spremenil peugeot1, dne 20 Mar 2021, 16:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

peugeot1 napisal/-a: 20 Mar 2021, 16:22 Lp.

Ker je blo zadnjič :o v RC-DIESEL, tako poceni sem danes še malo škatel domov pripeljal. Vzel sem edge 85. Modre barve, tako kot Pero, da ne bo krega od koga je lepši [-o<
Kakorkoli cena spet dobra, gre pa za tale model:
https://rcdiesel.eu/products/85-edge-540t-blue-yellow

Ampak moj ne bo na kurjavo letel :lol:, bom bolj kultiviran pa bom našraufal eko pogon :-({|=. Sicer ko filam tankam bencin, da lahko letim na elektro. Konc koncev je to 2x minus ](*,) :o no bsaj za neki je.

Lp.Klemen

Še malo o pogonu.
Našraufal bom XPWR 60 :-({|= .
Ko sem tole gledal po ekranu, si sploh nisem predstavljal da je to tako veliko. Ko ga pa v živo vidiš :o , se pa kar malo zamisliš. Motor je res batina :whistle: .

Tole gre do 6.5kw na 12S, tko da če pa to ne bo dost 8)

Ja malo heca. Pri meni bo to dalo okoli 5-5.5kw, da ne bo kaj odtrgalo ko bom šel iz hoovra. Saj model veliko čez 7.5kg ne bo. Če bo sploh toliko [-o<
Priponke
Vaganje
Vaganje
IMG_20210320_153635.jpg (64.98 KiB) Pogledano 5209 krat
Takle je. Uff res je velik:))
Takle je. Uff res je velik:))
IMG_20210320_153708.jpg (69.41 KiB) Pogledano 5209 krat
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a Offshore »

peugeot1 napisal/-a: 20 Mar 2021, 16:22 Lp.

Ker je blo zadnjič :o v RC-DIESEL, tako poceni sem danes še malo škatel domov pripeljal. Vzel sem edge 85. Modre barve, tako kot Pero, da ne bo krega od koga je lepši [-o<
Kakorkoli cena spet dobra, gre pa za tale model:
https://rcdiesel.eu/products/85-edge-540t-blue-yellow

Ampak moj ne bo na kurjavo letel :lol:, bom bolj kultiviran pa bom našraufal eko pogon :-({|=. Sicer ko filam tankam bencin, da lahko letim na elektro. Konc koncev je to 2x minus ](*,) :o no vsaj za neki je.

Lp.Klemen
Dragi soimenjak.... Tole je moja bivša 3D specialka od Pilot Rc-ja, 88 inčna ,kupljena pri Lindiču pred 10 leti za 499€,z motorjem DLE55 in resonanco ter pripravljena za u luft me je koštala mičkn več kot si ti sam za prazen model dal =; ...in ti praviš poceni oz. dobra cena :-k :-k :lol:
.
PA020001.jpg
PA020001.jpg (149.33 KiB) Pogledano 5193 krat
260.jpg
260.jpg (28.14 KiB) Pogledano 5193 krat
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Živjo.

Ja 500 evrov je bla ko si jo ti kupil. Kot si napisal pred 10leti.
Kar se pa cene tiče, je to stvar dogovora. Je bla pa dobra. Vsekakor. Če pogledaš ceno pilota danes je enaka cenam ef.


Lp.Klemen

Ps. Vem kaj si hotu povedat, ampak primerjava ni realna.
Dejansko pa je treba gledat vedno enako kakovost, enako časovno obdobje. Pred 10 leti je bilo veliko stvati polovico ceneje. No in potem nam. Pravijo da je inflacija komaj 1% #-o
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Offshore napisal/-a: 20 Mar 2021, 17:55
peugeot1 napisal/-a: 20 Mar 2021, 16:22 Lp.

Ker je blo zadnjič :o v RC-DIESEL, tako poceni sem danes še malo škatel domov pripeljal. Vzel sem edge 85. Modre barve, tako kot Pero, da ne bo krega od koga je lepši [-o<
Kakorkoli cena spet dobra, gre pa za tale model:
https://rcdiesel.eu/products/85-edge-540t-blue-yellow

Ampak moj ne bo na kurjavo letel :lol:, bom bolj kultiviran pa bom našraufal eko pogon :-({|=. Sicer ko filam tankam bencin, da lahko letim na elektro. Konc koncev je to 2x minus ](*,) :o no vsaj za neki je.

Lp.Klemen
Dragi soimenjak.... Tole je moja bivša 3D specialka od Pilot Rc-ja, 88 inčna ,kupljena pri Lindiču pred 10 leti za 499€,z motorjem DLE55 in resonanco ter pripravljena za u luft me je koštala mičkn več kot si ti sam za prazen model dal =; ...in ti praviš poceni oz. dobra cena :-k :-k :lol:
.
PA020001.jpg

260.jpg
Ja Klemen, še to sem prej pozabu. Pri sosedih je tak model kar krepko čez jurja. Tako samo za primerjavo.

Vsekakor pa modelarstvo ni poceni.

Lp.Klemen
https://www.d-m-t.at/flugzeuge/motormod ... -mm-detail
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Tilen986
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 01 Okt 2020, 17:45

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a Tilen986 »

peugeot1 napisal/-a: 20 Mar 2021, 16:30
peugeot1 napisal/-a: 20 Mar 2021, 16:22 Lp.

Ker je blo zadnjič :o v RC-DIESEL, tako poceni sem danes še malo škatel domov pripeljal. Vzel sem edge 85. Modre barve, tako kot Pero, da ne bo krega od koga je lepši [-o<
Kakorkoli cena spet dobra, gre pa za tale model:
https://rcdiesel.eu/products/85-edge-540t-blue-yellow

Ampak moj ne bo na kurjavo letel :lol:, bom bolj kultiviran pa bom našraufal eko pogon :-({|=. Sicer ko filam tankam bencin, da lahko letim na elektro. Konc koncev je to 2x minus ](*,) :o no bsaj za neki je.

Lp.Klemen

Še malo o pogonu.
Našraufal bom XPWR 60 :-({|= .
Ko sem tole gledal po ekranu, si sploh nisem predstavljal da je to tako veliko. Ko ga pa v živo vidiš :o , se pa kar malo zamisliš. Motor je res batina :whistle: .

Tole gre do 6.5kw na 12S, tko da če pa to ne bo dost 8)

Ja malo heca. Pri meni bo to dalo okoli 5-5.5kw, da ne bo kaj odtrgalo ko bom šel iz hoovra. Saj model veliko čez 7.5kg ne bo. Če bo sploh toliko [-o<
Uff to pa JE MOTOR!
Kok pa pride tak gigant?

A dons sta šla mim?
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.

Šla sva mimo okoli pol 11h. Sva videla ko se je letelo. Se bi ustavila pa smo bli zmenjeni ob 11h. Tko da je blo treba naprej.
Ja nov je 330€. Tale moj je pa rabljen, tako da je bila tud temu primerna cena. Je pa res orenk. Upam da bo delal tud tako.

Lp.Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a Offshore »

peugeot1 napisal/-a: 20 Mar 2021, 19:09
Offshore napisal/-a: 20 Mar 2021, 17:55
peugeot1 napisal/-a: 20 Mar 2021, 16:22 Lp.

Ker je blo zadnjič :o v RC-DIESEL, tako poceni sem danes še malo škatel domov pripeljal. Vzel sem edge 85. Modre barve, tako kot Pero, da ne bo krega od koga je lepši [-o<
Kakorkoli cena spet dobra, gre pa za tale model:
https://rcdiesel.eu/products/85-edge-540t-blue-yellow

Ampak moj ne bo na kurjavo letel :lol:, bom bolj kultiviran pa bom našraufal eko pogon :-({|=. Sicer ko filam tankam bencin, da lahko letim na elektro. Konc koncev je to 2x minus ](*,) :o no vsaj za neki je.

Lp.Klemen
Dragi soimenjak.... Tole je moja bivša 3D specialka od Pilot Rc-ja, 88 inčna ,kupljena pri Lindiču pred 10 leti za 499€,z motorjem DLE55 in resonanco ter pripravljena za u luft me je koštala mičkn več kot si ti sam za prazen model dal =; ...in ti praviš poceni oz. dobra cena :-k :-k :lol:
.
PA020001.jpg

260.jpg
Ja Klemen, še to sem prej pozabu. Pri sosedih je tak model kar krepko čez jurja. Tako samo za primerjavo.

Vsekakor pa modelarstvo ni poceni.

Lp.Klemen
https://www.d-m-t.at/flugzeuge/motormod ... -mm-detail

Ja kr fajn dražejo ,pesi švabski...Sm hotu kupit še eno tako cessno 188 od VQ k sem jo imel in po neumnosti razbil,pa se je v enem letu podražila za več ku 100 ojro...haha,sm reku ,kurc vas gleda tok vam pa ne dam !!
drugač pa tistale extra od pilota je bil res en super fajn aroplan,ampak je zaradi višje sile (ločitev) morala od bajte :(
babe so hudič !!
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.

Jaz sem izkoristil priliko, ker sem vedel da se bo vse podražilo.

Cene pa trenutno letijo navzgor na veliko področjih.

Pri meni je blo pa takole. Pred 10 leti sem vzel kredit za stanovanje, zdaj pa gre h koncu. Pa otroci pa avto pa pa...... Zdaj sem si pa dejansko nekaj privoščil =D>. Zato pa sem ves čas gradil ploščate modele. Sicer dobro letijo. Dela je pa tud velik, da vse skup spraviš.
Ja vsak ma kaj, da ga malo bremza :oops:

Lp
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
TB84
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 Feb 2021, 17:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a TB84 »

Dons super dan, sem naredil eno dopoldansko in eno popoldansko rundo. Sonce in zelo malo vetra, v glavnem boljše vreme kot katerkoli dan v zadnjem tednu-dveh. 19 poletov oz. dobra ura neto v zraku. Še več takih dni [-o<
TB84
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 Feb 2021, 17:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a TB84 »

Del današnje osamljene akcije:
https://youtu.be/vz0Jn2FYsMQ
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

TB84 napisal/-a: 24 Mar 2021, 20:33 Del današnje osamljene akcije:
https://youtu.be/vz0Jn2FYsMQ
:o :o uu dobro ti to navijaš. Bravo :-({|= =P~

Lp.Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
TB84
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 Feb 2021, 17:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a TB84 »

peugeot1 napisal/-a: 24 Mar 2021, 22:26
:o :o uu dobro ti to navijaš. Bravo :-({|= =P~

Lp.Klemen
Hvala hvala :)

No in kot sem reku: ste me zdražili, oziroma predvsem ti..
Tako da evo še zame Miklavža, božička in dedka mraza vse v eni osebi (na škatli pa še moj obstoječi mali veteran za primerjavo):
Nabava.jpg
Nabava.jpg (66.66 KiB) Pogledano 4861 krat
Vikend ne bo preveč lep, kot naročeno za tole sestavljat.
Do konca leta pa najbrž bankrot zarad rezervnih delov :-k

V glavnem, če bo vse prav, bi morala bit zadeva čez kakšen teden na stezi. Me je že zdej malo strah :lol:
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

TB84 napisal/-a: 26 Mar 2021, 20:22
peugeot1 napisal/-a: 24 Mar 2021, 22:26
:o :o uu dobro ti to navijaš. Bravo :-({|= =P~

Lp.Klemen
Hvala hvala :)

No in kot sem reku: ste me zdražili, oziroma predvsem ti..
Tako da evo še zame Miklavža, božička in dedka mraza vse v eni osebi (na škatli pa še moj obstoječi mali veteran za primerjavo):
Nabava.jpg

Vikend ne bo preveč lep, kot naročeno za tole sestavljat.
Do konca leta pa najbrž bankrot zarad rezervnih delov :-k

V glavnem, če bo vse prav, bi morala bit zadeva čez kakšen teden na stezi. Me je že zdej malo strah :lol:
Lp.

No pa si se opogumil. Lepo. Kaže da bo v klubu letos kar nekaj novosti =D>
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Tilen986
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 01 Okt 2020, 17:45

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a Tilen986 »

U kašne marcine nabavlate! Za v pomladi pa še en dan določmo, da se na pisti dobimo, pa da bo ena presdstavitev novitet :)
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.
No pa smo ga. Oz ga je :-({|=
Pero je dal v zrak novega edga. Model je top. Leti kot se spodobi, oz., se pričakuje od takega modela. Je pa motor kar malo močan za ta modelček.
Priponke
IMG_20210328_185335.jpg
IMG_20210328_185335.jpg (69.29 KiB) Pogledano 4628 krat
IMG_20210328_191407.jpg
IMG_20210328_191407.jpg (62.29 KiB) Pogledano 4628 krat
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

In pa še skupinska. V klubu vlada EÄ‘amanija.

In pa seveda novost. Modelar s helikopterjem.
Priponke
IMG-b833fce9024f1e0aca277d05d0c90ab2-V.jpg
IMG-b833fce9024f1e0aca277d05d0c90ab2-V.jpg (55 KiB) Pogledano 4627 krat
IMG-7ab2dd2d119496e8a21162029f61febf-V.jpg
IMG-7ab2dd2d119496e8a21162029f61febf-V.jpg (42.88 KiB) Pogledano 4627 krat
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
TB84
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 Feb 2021, 17:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a TB84 »

Včeraj ob sončnem zahodu še krst mojega novega XLpower 550.
XLP 550-maiden.jpg
XLP 550-maiden.jpg (35.14 KiB) Pogledano 4605 krat
Plan je bil samo it naredit standardizacijo vrtljajev za regulator motorja, ampak ko sem bil že enkrat tam, si nisem mogu kaj, da ga ne bi poskusil še v zrak spravit. Prvi 2 minuti preplašen hover pa čist počasni krogi 0,5m nad tlemi (če slučajno kaj razpade :lol: ), potem pristanek, sprobat če vse najvažnejše stvari še dobro držijo, potem pa še za 2 minuti par flipov, rolc, piruet, in nasmeh do ušes...Leti kar prelepo za prvič, še brez vsakih prilagajanj parametrov gyrota/FBL enote 8) Navdušen!

PS: Ali sedaj naslednjih "ključnih :P " 10 dni lockdowna lahko letamo na stezi ali raje ne?
TB84
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 18 Feb 2021, 17:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a TB84 »

Je še mojo ženko zanimal kako leti to nova zadevca, je bila z mano pa posnela eno kratko:
https://youtu.be/uHmiP5IyGrc
Tilen986
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 01 Okt 2020, 17:45

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a Tilen986 »

Nezgoda ne počiva 😂

Danes je bil sicer čudovit dan za letet... pri 2. zaporednem letu, spet pred vzletom na hitro potestiram vse servote, motor do konca itd... nažgem gas do konca, se zapodim po pisti, Calmato vzleti in pri vzponu, cca 3m nad tlemi motor zakašlja... obrati padejo na nekaj več kot štantgas... preden uspem karkoli rešit, je ptica že v njivi 😬

Na srečo je odbilo samo prvo kolo, ostalih poškodb ni. Lahko da je bilo kaj s svečo... zato jo bom preventivno menjal...

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a manpower »

Predno greš z metanolarjem v zrak ga dvigni v vertikalo gas do konca, motor ne sme zgubiti obratov, če se to zgodi ni pravilno naštelan. Nanj neugodno vplivajo vremenske razmere. Zadnjič ko sem bil na pisti sem videl da si šel brez preverjanja v zrak. Sam metanola zaradi nenehne štelunge ne maram, za to velikost modelov je zame najboljša izbira elektro, za večje od 1.8 naprej ba benz.
Lp
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Tilen986
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 01 Okt 2020, 17:45

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a Tilen986 »

manpower napisal/-a: 06 Apr 2021, 11:37 Predno greš z metanolarjem v zrak ga dvigni v vertikalo gas do konca, motor ne sme zgubiti obratov, če se to zgodi ni pravilno naštelan. Nanj neugodno vplivajo vremenske razmere. Zadnjič ko sem bil na pisti sem videl da si šel brez preverjanja v zrak. Sam metanola zaradi nenehne štelunge ne maram, za to velikost modelov je zame najboljša izbira elektro, za večje od 1.8 naprej ba benz.
Lp
Ja, prav imaš, tega res ne preverjam... šola za naslednjič.
Bil je pa to 2. zaporedni let, brez da bi karkoli spreminjal na igli. 1. let brez kakršnihkoli težav. Motor je praktično nov, in do sedaj je delal ko "šus" :)
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Morda še beseda o smeteh in filtrih:
Ali imaš kakšen filter goriva na črpalki? Morda filter na dovodni cevi med rezervoarjem in uplinjačem?
Nič od tega navadno ne škodi. Pravim navadno, ker zamazan filter tudi povzroča težave.
K zanesljivosti vzletanja prispeva tudi nekaj sekundni poln plin (in polni vrtljaji) pred poletanjem. Takrat slišiš ali je motor segret in pravilno nastavljen na vodoravni let; vrtljaji so konstantni, brez pokašljevanja, prasketanja in obotavljanja.

Drži se Tilnovega nasveta z vertikalo.
Lp M
Tilen986
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 01 Okt 2020, 17:45

Re: Dogajanje na pisti - RETEČE

Odgovor Napisal/-a Tilen986 »

Mipo napisal/-a: 06 Apr 2021, 13:36 Morda še beseda o smeteh in filtrih:
Ali imaš kakšen filter goriva na črpalki? Morda filter na dovodni cevi med rezervoarjem in uplinjačem?
Nič od tega navadno ne škodi. Pravim navadno, ker zamazan filter tudi povzroča težave.
K zanesljivosti vzletanja prispeva tudi nekaj sekundni poln plin (in polni vrtljaji) pred poletanjem. Takrat slišiš ali je motor segret in pravilno nastavljen na vodoravni let; vrtljaji so konstantni, brez pokašljevanja, prasketanja in obotavljanja.

Drži se Tilnovega nasveta z vertikalo.
Lp M
Prav na črpalki nimam filtra, imam pa na koncu cevke ki je v kantici (skrajna točka črpališča). Vse, praktično novo (kantica, pumpa, cevi). Potem imam filter nameščen tudi med rezervoarjem in uplinjačom na letalu. Tudi vse praktično novo. Pred poletom sem gas nažgal do konca, vse ok :)
Očitno bom vpeljal za naslednjič še test "pod kotom".
Odgovori

Vrni se na Čuk, Škofja Loka