izlet

Moderator: bk

Odgovori
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

izlet

Odgovor Napisal/-a bk »

Zdravo!

Pred par urami sem se vrnil z izleta, ki je trajal 8 dni. Namen izleta je bil prvenstveno peljati sina v zabavišče europark in malo pogledati Mosel, Porenje, Frankfurt in Kasel. Starejšega ni doma ker je šel delat in tako sva se z ženo malo bolj posvetiti mlajšemu, ki je velikokrat v senci starejšega. Tak izlet sva pred 25 leti naredila z ženo in sedaj sva hotela nekaj podobnega ponoviti. Namen izleta ni bil modelarstvo ampak družinski izlet. Po par naključjih pa sem prišel tudi jaz na račun. Sam plan in rezervacije smo delali en dan pred odhodom.
Prvi dan smo nameravali pogledati Salzburg in znamenitosti okoli. Ker je Eropark (Rust) zelo daleč (jugozahod Nemčije), smo se odločili da bomo nekje na sredi prespali da ne bo pot predolga. Takrat mi je padla ideja da bi si lahko ogledal Graupnerjev Modellbau centrum (Show Room). To sem si želel ogledati že več let nazaj. Graupner je stacioniran v Kirchheim/Teck kakih 30km pred Stutgartom. Zmenili smo se da prespimo blizu tega kraja in si zjutraj to ogledamo nato pa gremo v Stutgart. Žena si bolj rada ogleduje stare bajte, jaz pa sem si zamislil Mercedesov muzej. Kazalo je da si ga bomo ogledali nato pa v mesto. Med temi pripravami pa me je klicala teta, pri kateri smo nameravali prespati dva dni in je omenila da je v bližini dober letalski muzej. Našel sem ga v Sinsheim-u ampak takrat ni bilo kaj dosti posluha da bi šli tudi tja, pa tudi meni ni bilo jasno kako dober muzej je to. Mislim da je eden že pisal nekaj okoli njega na forumu ampak takrat nisem bil na to prav pozoren.
Izpadlo je tako da smo si ogledali Graupnerjevo trgovino. Imajo kar precej modelov na razstavi, predvsem ladij. Videl sem tudi nekaj dobrih avijonov, ki so mi bili všeč. Videl sem tudi novo verzijo Vortexa (Mach). Zanimivo je da ne jemljejo kreditnih kartic, imeli so pa kar precej modelov občutno znižanih. Kot kaže imajo probleme s prodajo. Nisem sicer nič takega rabil sem pa kupil za spomin kapo in jakno (anorak) z Graupnerjevimi oznakami. V trgovini sem našel tudi knjigo z zgodovino te firme, ki sem jo tudi vzel za spomin. Po ogledu Mercedesovega muzeja, ki je izjemno lep smo se potem vse eno odločili da gremo v Sinsheim. Zasluga gre predvsem sinu, ki je potegnil z mano. V tem muzeju imajo vse živo. Baje je to privatni muzej. Avijoni so na strehah. Sicer pa je v muzeju od formul, avtov, tankov, avijonov, lokomotiv, skoraj ni da ni. Malo nam je bilo žal da si nismo mogli pogledati še sestrski muzej Speyer, ki ni daleč, vendar se nam časovno ni izšlo. Mislil sem da je oziroma bo to vse kar bo od tehnike oziroma od modelarstva na tem izletu. Vsi dnevi so bili splanirani in sicer smo se imeli zelo dobro in smo videli veliko lepih reči.
Za zadnji ogled je bil zopet zaslužno naključje. V Trierju ko smo hodili po mestu mi je žena kupila FMT. Tisti dan smo šli potem ob Moslu gledat gradove, ob reki Ren in spat V Frankfurt. Ko smo bili v hotelu sem malo bral revijo in notri našel članek od modelarskega muzeja in muzeja jadralnih letal. Vedel sem od prej da to sicer obstoja vendar sem imel napačno predstavo kje je to. Najprej sem misli da je Wasserkupe ob Renu, ker govorijo da je ob nekaj na R... in jaz sem mislil da je to Ren. Mislil sem da s tem ne bo nič ker smo tam že bli. Vse eno sem ga vnesel v navigator in videl da je pravzaprav na naši poti domov. Zadnja dva dni smo spali pri teti približno na polovici med Frankfurtom in Kasel-om in od tam delali izlete. Za predzadnji dan smo samo planirali premik od tam do Avstrije in nato naslednji dan čez Grossglockner domov. Navigator je pokazal da je pot samo 5km daljša če si gremo še to ogledat. Cesta gre v tem primeru malo proti Kaslu nato pa proti Fuldi. Imel sem malo problem, ker je bil checkin v prenočišču do 19h od muzeja do tam pa 6,5h vožnje. Vsa ostala prenočišča so imela neke normalne ure samo ta mi je izpadel tak. Teta ne vstaja prav zgodaj in moral sem jih prositi za izjemo da sem sploh lahko to izpeljal. Ko sem se pogovarjal s partnerjem od tete mi je povedal da je to na R.. pogorje, ki meji Bavarsko od dežele Hessen in da je na vrhu močvirnato in visoko cca 800m. Nisem vedel da gre Bavarska tako daleč na sever. To je najvišje hribovje na tem območju. Do takrat smo imeli zelo lepo vreme, ko pa smo prišli do muzeja so se vlačile megle. Sicer pa ni deževalo. Pokrajina tam je izredno lepa in tudi ženi je bilo izredno všeč in je rekla če bi še kdaj prišli. Tam je muzej velik dve hale. Če se prav spomnim imajo okoli 60 jadralnih avijonov in cca 250 modelov. Predstavljeni so v vetrinah tudi motrorji, stare postaje, literatura, ... Z eno besedo zelo lep muzej. Tudi tam sem si kupil dve knjigi za spomin. Drugače je bilo tam veliko ljudi in jadralnih avijonov. Veliko je bilo nizozemcev, angležev. Imeli so postavljen tudi en ogromen šotor in notri eno prireditev. Nisem pa ugotovil ali ima zvezo z letalstvom ali ne. Zanimivo da so kljub takemu vremenu (megla, veter) veselo sestavljali avijone.

Na poti do Avstrije pa smo videli kaj so zastoji. Zgodilo se nam je trikrat in to je na kilometre mirujočega prometa. Tako da sem komaj prišel pravočasno na cilj. Vzel sem si eno uro rezerve pa so mi vse skurili in ko je promet šel sem moral kar precej po gasu da sem vsaj malo dobil noter.

Drugače je bil izlet kar naporen (3095km v 8 dneh).

Upam da Vam je bil sestavek v prijetno branje.
Prilagam tudi slike z opisanih lokacij.

lep pozdrav

Bojan

Tudi Vsem ostalim želim čim lepši dopust
Priponke
1.JPG
1.JPG (356.47 KiB) Pogledano 1660 krat
2.JPG
2.JPG (407.3 KiB) Pogledano 1660 krat
3.JPG
3.JPG (309.37 KiB) Pogledano 1660 krat
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

Re: izlet

Odgovor Napisal/-a bk »

slike
Priponke
4.JPG
4.JPG (377.16 KiB) Pogledano 1658 krat
5.JPG
5.JPG (360.83 KiB) Pogledano 1658 krat
6.JPG
6.JPG (334.86 KiB) Pogledano 1658 krat
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

Re: izlet

Odgovor Napisal/-a bk »

slike
Priponke
7.JPG
7.JPG (343.43 KiB) Pogledano 1658 krat
8.JPG
8.JPG (339.85 KiB) Pogledano 1658 krat
9.JPG
9.JPG (307.86 KiB) Pogledano 1658 krat
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

Re: izlet

Odgovor Napisal/-a bk »

slike
Priponke
10.JPG
10.JPG (292.16 KiB) Pogledano 1658 krat
11.JPG
11.JPG (341.13 KiB) Pogledano 1658 krat
12.JPG
12.JPG (383.91 KiB) Pogledano 1658 krat
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

Re: izlet

Odgovor Napisal/-a bk »

slike
Priponke
13.JPG
13.JPG (309.4 KiB) Pogledano 1658 krat
14.JPG
14.JPG (317.93 KiB) Pogledano 1658 krat
Odgovori

Vrni se na Čuk, Škofja Loka