Poživitev aktivnosti društva

Moderator: bk

Odgovori
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

Poživitev aktivnosti društva

Odgovor Napisal/-a bk »

Zdravo!

Predlagam da bi oživili srečevanje modelarjev ob koncu tedna na letališču. Pred leti so bila taka srečanja običaj v nedeljo dopoldne v Crngrobu. Glede na to da imamo v Crngrobu problem zaradi občana ki ga moti hrup bi predlagal da se srečujemo v Gorenji vasi. Predlagal bi sobote dopoldne s štartom ob 10h. Prosil bi da se izjasnete ali je ta predlog sprejemljiv ali imate mogoče v soboto kake obveznosti in bi raje imeli srečanja v nedeljo ali mogoče predlagate kako drugo uro. Lepo bi bilo da bi taka srečanja zopet postala tradicionalna.

Druga varianta je da se poleg druženja konec tedna v četrtkih pred sestankom dobimo na polju na Trati ali v Crngrobu.

Imam tudi predlog za poživitev sestankov. Predlagam da bi pri vsakem srečanju v četrtek poleg običajnega neformalnega druženja imeli še nek program. Tega bi s časom spreminjali, da bi bilo vedno kaj zanimivega in da ne bi postalo rutina. V tem programu bi si lahko ogledali kak film, organizirali kako predavanje ali predstavitev kakega področja, lahko bi kdo prinesel kak model in ga predstavil. Na vsakem sestanku bi se dogovorili za program za naslednjič. Za začetek bi si lahko obujali spomine z ogledom filma o mitingu v Crngrobu za prvo leto za katerega imam film. Ogled filma bi štartali ob 20h. Na razpolago imamo kar nekaj filmov. Pišite če vam je predlog všeč oziroma če imate kake druge predloge oziroma kaj vas zanima.

Potrebno se bi bilo dogovoriti tudi okoli obveščanja o dogodkih. Predlagam da se odprejo teme za naslednje tipe aktivnosti (letenje četrtek, letenje sobota, sestanek). Dogovorili bi se kateri dan v tednu bi moralo biti obvestilo objavljeno za določeno temo. Naprimer za letenje v četrtek bi moralo biti objavljeno npr do srede do 18h ali letenje bo ali ne (glede na vreme in druge okoliščine) in kje tako da se lahko prpravimo (se napolnijo baterije). Predlagam da se sporočila na forumu ne bi kopičila ampak bi vedno imeli za temo samo sporočilo za tekoči teden.
Mogoče bi morali imeti še teme vitel (kdaj in kje bi spuščali take avijone) in pobočje (organiziran izlet) ali pa bi to združili s temo letenje v soboto v enotno temo letenje konec tedna.

Želja je da bi lahko s hitrim pogledom na forum lahko videli kaj se bo dogajalo.

Pišite svoje predloge kaj se vam zdi smiselno


Lep pozdrav
Bojan
Master Frey
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 27 Jun 2005, 20:08
Kraj: Poljane nad Škofjo Loko

Odgovor Napisal/-a Master Frey »

=D> =D> =D>

Popolnoma se strinjam z predlaganimi termini in dejavnostmi v klubu.
Naj četrtki ne bojo samo "suhoparno" srečanje, ampak tudi bolj živo.

Glede letenja je prav, da je zadeva potrjena oz. ne, vsaj do predhodnega dne zvečer.

Novemu predsedniku čestitam ob izvolitvi in mu želim uspešno delovanje v dobrobit klubu, še posebej pa v korist modelarstvu nasploh.

Še enkrat =D>

LP
Andrej Klemenčič
Kakršnu si naredu, taku pa maš !
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

druženja

Odgovor Napisal/-a bk »

Glede na to da je bilo preko 130 ogledov in nobenih pripomb kaže na to da se strinjamo za srečanja ob sobotah ob 10h in da Vam termin ustreza.

Za danes nisem izdal vabila, ker je bila vremenska napoved slaba. Sam sem šel pogledat letališče v Gorenji vasi, ker že en čas nisem bil tam. S sabo sem imel tudi avijon vendar mi je žal zmanjkalo elektrike v postaji tako da ni bilo nič z letenjem. Sicer je travnik, kjer je letališče pognojen s tem da samo letališče ni pognojeno. Steza zgleda zelo vredu. Vremenski pogoji so bili danes kar zahtevni. Po dolini navzgor je pihalo v povprečju 15km/h s sunki 20km/h.

Glede letenja ob četrtik sem se pogovarjal s kolegi, ki prihajajo iz Ljubljane. Predlagali so da se srečujemo ob 17h. Prvenstveno zbirališče je v Crngrobu na strelišču. Če bi bilo tam zasedeno pa bi se dobivali na Trati za Termiko. V sredo zvečer po 18h bi bilo objavljen kraj in ali srečanje je
ali ne (vreme). Za vse lokacije bo tudi objavljeno kako se do tam pride, če kdo mogoče ne pozna poti.

Danes sem tudi govoril z dvema kolegoma, ki ju zanima modelarstvo in obstoja velika verjetnost da bomo dobili dva nova člana.

Prilagam slike iz terena:
Priponke
Slika prikazuje mojo novo pridobitev - torbo za prenašanje modela. Danes sem jo prvič preizkusil. Izkazala se je za zelo koristen del opreme.
Slika prikazuje mojo novo pridobitev - torbo za prenašanje modela. Danes sem jo prvič preizkusil. Izkazala se je za zelo koristen del opreme.
IMG_0713.JPG (185.83 KiB) Pogledano 3172 krat
Slika prikazuje pogled v smeri Gorenje vasi. Z desne strani se vidi, da je bil travnik pognojen<br />Na sliki je tudi avijon, ki mu ni bilo vsojeno da bi danes poletel.
Slika prikazuje pogled v smeri Gorenje vasi. Z desne strani se vidi, da je bil travnik pognojen
Na sliki je tudi avijon, ki mu ni bilo vsojeno da bi danes poletel.
IMG_0714.JPG (130.87 KiB) Pogledano 3172 krat
Slika prikazuje stanje na letalni stezi.
Slika prikazuje stanje na letalni stezi.
IMG_0712.JPG (95.32 KiB) Pogledano 3172 krat
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

letenje Crngrob - zasedenost strelišča

Odgovor Napisal/-a bk »

Govoril sem z gospodom Dušanom in vsakega 25 v mesecu je izdan razpored koriščenja strelišča za naslednji mesec. Dogovorjeno je da mi bo pošiljal ta razpored in da ga lahko objavim na forumu. Ta informacija bo zelo dobrodošla tako da bomo lahko na enem mestu videli, kdaj je strelišče prosto in ne bomo zastonj hodili v Crngrob. Za enkrat mi Dušan ni znal povedati, da bi bila ta informacija dostopna kje na internetu. Objavljena je sicer na radiu, na krajevni skupnosti, ima ga policija...

Če bo vse po sreči bom lahko v ponedeljek objavil ta razpored za mesec april.

lp
Bojan
Uporabniški avatar
borut.
Razpravljalec
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:58
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a borut. »

TOTOTOTO!!! =D> =D> :o :o :D
LP, Nejc
35 Mhz,64 kanal
2,4 Ghz - futaba
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

razpored koriščenja strelišča za naslednji mesec

Odgovor Napisal/-a bk »

Za danes sem obljubil da bom objavil razpored. Prišlo je do manjšega zapleta, tako da bo to objavljeno jutri.

Problem je da je računalnik s katerega naj bi bilo to sporočilo poslano meni v posebni mreži in ni možno pošiljanje sporočil izven te mreže. Dušan mi bo to sporočilo poslal to popoldne od doma in sicer na moj naslov v službi. Tega običajno posredujem, ker domačega poštnega nabiralnika ne kontroliram redno. Če bo vse po sreči bomo tako jutri prvič imeli na razpolago tako informacijo v tej obliki.
bk
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 14 Avg 2005, 19:56
Kraj: Škofja Loka

Novi člani

Odgovor Napisal/-a bk »

Z veseljem Vam sporočam da smo danes sprejeli v društvo kar 7 novih članov. Od tega so trije še šolarji in kot kaže se nam še ni treba bati za prihodnost.

Danes smo si po prijetnem druženju ogledali še film o mitingih v Crngrobu za obdobje 1992/96. Čeprav je do začetka filma že kar nekaj ljudi šlo domov pa nas je bilo še vedno 19 ob koncu filma. Zelo sem vesel da imamo tako aktivnost članov.

lep pozdrav
Bojan
Odgovori

Vrni se na Čuk, Škofja Loka