Fun Jet

Moderator: bk

Odgovori
Uporabniški avatar
3D
Freak
Prispevkov: 679
Pridružen: 07 Jun 2005, 13:38
Kraj: Kranj

Fun Jet

Odgovor Napisal/-a 3D »

Sedaj je veliko zanimanja za ta model, zato objavljam skoraj pol drugo leto star posnetek mojega prvega štarta s tem modelom. Sedaj leti veliko hitreje (nov pogon), a na žalost še nimam posnetka.

http://www.youtube.com/watch?v=Ca8oW_iGtQM

LP Bogo
Priponke
Piloti 06-9 009.jpg
Piloti 06-9 009.jpg (55.71 KiB) Pogledano 6124 krat
Piloti 06-9 013.jpg
Piloti 06-9 013.jpg (44.49 KiB) Pogledano 6124 krat
V mladosti modelar, v starosti iz dneva v dan večkrat pilot kot modelar.
Uporabniški avatar
Lupek
Razpravljalec
Prispevkov: 146
Pridružen: 25 Jul 2003, 20:25
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lupek »

Bogo: Dej napiš mal več o tem modelu. Kakšen motor, celice, propeler ,tok,obrati prop, potisk, masa... Si mogoče kdaj meru hitrost?

Lp: Luka
Uporabniški avatar
3D
Freak
Prispevkov: 679
Pridružen: 07 Jun 2005, 13:38
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a 3D »

Na tem posnetku je vgrajen motor MEGA 16/15/4, reg-JETI 30A in NiMh GP 1100-8 celic.
Imel sem tudi paket GP 1100-10 celic.
Razlika je bila že na oko velika. Kmalu pa je model dobil LIPO 3000-3 cel. in Lipo 2500. Poraba je bila 23A.
Prop na posnetku je ginter, ki pa ga je pri drugem startu razneslo. Nadomestil sem ga z APC 6 x 4 ,kasneje z APC 5,5 x 4,5
in na koncu z graupner 5,2 x 5,2.
Hitrosti nisem meril, po oceni drugih pa je šlo med 120 in 150 km/h. Čas letenja je bil 7,5 min na polno.
Sedaj pa gre okrog 200 km/h, veselja je pa samo dobre 3 min.
Vgrajen imam AXI 2814/06D-2850 obr/V.
Mogoče bom kupil še en model in vanj vgradil MEGO, ki sedaj počiva. Štarti so bilo daljši na račun tistih 50km ki jih več doseže AXI.

LP Bogo
V mladosti modelar, v starosti iz dneva v dan večkrat pilot kot modelar.
Uporabniški avatar
Lupek
Razpravljalec
Prispevkov: 146
Pridružen: 25 Jul 2003, 20:25
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lupek »

Teh 200km/h je tudi cilj naju z Ferdotom, vendar imava probleme, in nama še ni uspelo preko 160km/h. Kakšen propeler, tok in obrate imaš sedaj ko gre 200km/h?

Sicer sam še vedno prisegam na balzo in tkanine (razen letečih kril), se mi pa tale FunJet precej dopade prav zaradi dobrega obnašanja pri nizkih hitrostih in enostavnega pristajanja.

Je tale posnetek nastal v Dupljah? Večkrat teliš tam?
Uporabniški avatar
3D
Freak
Prispevkov: 679
Pridružen: 07 Jun 2005, 13:38
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a 3D »

Posnetek je narejen v Dupljah, ko je bilo letališče še v gradnji. Na otvoritvi sem letel tudi z mojim FunJetom.
Sedaj imam gor prop graupner 5,2x5,2, ki ga bom zamenjal z APC 5 x 5.
Tokovne klešče so pokazale porabo 44A.
Ferdo je imel v četrtek model v klubu. Motor ima pa kopijo MEGE z 2660 obr/V, če se ne motim. Sedaj se ne spomnim znamke, vem pa, da to znamko uporablja Sašo (raktivec) v svojih hitrih projektih. Kar mi ni bilo jasno okrog pogona, mi je on pomagal z nasveti po ZS, saj ima veliko izkušenj.
Še enkrat hvala Sašo.
Kar se pa materijala tiče, je pa EPP zakon. Nekateri se ga otepajo na vse načine, ko pa se srečajo z njim, jim pa kmalu začne "prihajati". HA, HA!
Leti pa tako pohlevno pri majhnih hitrostih (pristankih), da se kakšen moj jadralec skrije.( bolj favlast pri pristanku, kot FunJet)
LP Bogo
Zadnjič spremenil 3D, dne 06 Dec 2007, 16:39, skupaj popravljeno 1 krat.
V mladosti modelar, v starosti iz dneva v dan večkrat pilot kot modelar.
Uporabniški avatar
Lupek
Razpravljalec
Prispevkov: 146
Pridružen: 25 Jul 2003, 20:25
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lupek »

Motor je Typhoon 2W-25 in je kopija Mege ACn 16/25/2. Kljub temu da imam tudi sam Typhoona v pilonu, in da mi je Reaktivec že ogrooomno koristnega svetoval, pa mi ni kapnilo, da bi ga povprašal še o Funjetu. Bom to storil v prihodnje :)

Sicer pa zaenkrat ni največji problem motor in primeren propeler, pač pa celice, ki se jim kljub temu, da bi morale zdržati čez 60A trajno, pri 35A napetost posede pod 2.85V na celico, zaradi česar izklopi regulator.

Kot pravim nimam nič proti stiroporju, EPPju, sarponu... Vsak naj pač dela iz tistega kar mu bolj paše. Čeprav moraš pa priznat, da ravno zaradi večjega upora, debelejšega profila in posledično lepšega pristajanja plačaš precejšnjo ceno v amperih, v primerjavi z kakšnim precej bolj aerodinamičnim pilonom. Upam si reči da bi z primernim pilonom tako hitrost dosegel pri pov manjši porabi toka.
Uporabniški avatar
3D
Freak
Prispevkov: 679
Pridružen: 07 Jun 2005, 13:38
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a 3D »

Ja, to je ta motor. Imaš pa seveda prav, kar se profila tiče in toka, ki teče zato v potokih. Vsaka stvar je za nekaj dobra, kot pravijo. Probajta z manjšim propom.

LP Bogo
V mladosti modelar, v starosti iz dneva v dan večkrat pilot kot modelar.
Uporabniški avatar
3D
Freak
Prispevkov: 679
Pridružen: 07 Jun 2005, 13:38
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a 3D »

Par mesecev nazaj so nastali tile posnetki (26.9.2009), ko sem sprobal nove Lipo baterije na obeh modelih.
Sedaj že nekaj časa nisem več presenečen nad povečanim tokom, ki ga pokažejo klešče.
Napredek LIPO baterij je očiten.
Tok je pri hitrejšem narasel iz 44A na 55A, pri počasnejšem pa iz 11,5A na 14,5A.
Link do filma:

http://www.youtube.com/watch?v=on1j4BVQpEA

LP Bogo
V mladosti modelar, v starosti iz dneva v dan večkrat pilot kot modelar.
Uporabniški avatar
gasper311
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 20 Nov 2009, 09:00
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasper311 »

Uporabniški avatar
3D
Freak
Prispevkov: 679
Pridružen: 07 Jun 2005, 13:38
Kraj: Kranj

Re: Fun Jet

Odgovor Napisal/-a 3D »

Sprašujejo me, kje imam objavljeno popravilo EPP modela po krešu s kuhanjem.
Še sam sem nekaj časa rabil, da sem našel ta prispevek.

viewtopic.php?t=55039&highlight=funjet

LP Bogo
V mladosti modelar, v starosti iz dneva v dan večkrat pilot kot modelar.
Odgovori

Vrni se na Čuk, Škofja Loka