FAI F3U

Moderatorji: mihah, bovi

Odgovori
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

FAI F3U

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Agenda za letošnje CIAM srečanje je objavljena: http://www.fai.org/ciam-about-us/ciam-meetings
Vsebuje tudi predlog za novo kategorijo F3U: http://www.fai.org/downloads/ciam/CIAM_2016_Agenda_AX7j

Komentirajte.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FAI F3U

Odgovor Napisal/-a mihah »

Moj osebni komentar glede osnove F3U pravilnika:

1. Je lepo, da je končno nekaj zelo podrobno napisanega glede organizacije FPV dirk. Tukaj pa se dobre stvari končajo.
2. Je popolnoma v nasprotju z razvojem, saj restriktivno posega v tehnični del letalnika. Šport je mlad in tako poseganje bi ogrozilo nadaljni razvoj. Manj pravil - boljše je.
3. Prav tako restriktivno posega v idejo o pestrosti postavitve proge. Definira dirkalno linijo, kar je spet v nasprotju z razvojem.
4. Z eliminacijskim načinom izvedbe tekmovanja se avtomatsko hendikepira slabše pilote. Organizacija tekmovanja je potem že avtomatsko namenjena samo izbrani "smetani".
5. Ve se, kakšne so štartnine za FAI dirke na najvišjem nivoju. Miselnost, da tekmovalci z visokimi štartninami in nerealno napihnjenimi cenami bivanja podpirajo FAI sodnike in ostale FAI delegate je zgrešena.
6. Sedanja FAI miselnost pri FPV dirkah žal ne bo uspela.

Kot sem napisal, še enkrat poudarjam, da je to moje osebno mnenje. Ker je FPV dirkanje pri nas praktično na začetku, verjetno nismo dovolj kredibilni, da bi bistveno posegali v pravilnik. :)
www.lipo.si
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: FAI F3U

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Se deloma strinjam. Priložnost je bila, pa je nismo izkoristili. Sedaj je stanje tako kot je. Moj predlog je, da se podpre sprejetje F3U v trenutni obliki, potem pa prosim zapišite do novembra vse kar bi radi spremenili, da oddamo naprej v proces na CIAM.

Rad bi, da gre nekdo na to temo aprila z mano v Luzano, da se v živo spozna in pogovori z akterji ter vključi v procese razvoja F3U.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FAI F3U

Odgovor Napisal/-a mihah »

Navezal sem stik z ERSA - kar glavnim akterjem Nigel-om. Sedaj so v Dubai-ju.
http://www.ersa.eu.com/

FAI F3U je bolj za okras, po domače povedano :)
www.lipo.si
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: FAI F3U

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Sedaj imamo še uradno: FAI delovna skupina za drone :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FAI F3U

Odgovor Napisal/-a Krist »

pegasus napisal/-a:Sedaj imamo še uradno: FAI delovna skupina za drone :)
Odlično!
Ampak danes je uprašanje, kaj je dron?
V bistvu bi se morala uporabljat beseda multicopters, multirotors....
Zame je dron ubijalska mašina, ki jo pilotira nekdo iz kontejnerja več 100km stran...
Se strinjam z Miho, pač FAI bi se moral bolj hitro odzivat na novosti, dejansko pa so pravila zastarela in bremzajo inovativnost. Z raketnim modelarstvom sem se ukvarjal 26let in v temu času so bili redki popravki pri posameznih kategorijah, mogoče še največji je bil sprememba velikosti modelov in uporabe motorjev.
Se pa strinjam tudi glede štartnin, 350€ za štartnino, kjer dobiš kapico, kup reklam in diplomo za sodelovanje...potem pa še prenočišča, doplačila za kosilo in podobne reči. Nakoncu to znese 1000€, da si tam, kje je še vsa oprema in modeli.
Je pa vseeno pohvalno, da se nekaj dogaja, ampak se bojim, da bo eu zakonodaja prehitela vse skupaj in bo konec tehnične kulture in modelarstva, kakršnega poznamo danes. Že tako je v upadu modelarstvo, izjema FPV dirke.
Odgovori

Vrni se na Predpisi in zakonodaja o brezpilotnikih v Sloveniji in po svetu