Zavarovanje pri Generali?

Moderatorji: mihah, bovi

Odgovori
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Zavarovanje pri Generali?

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Par dni nazaj sem zavaroval hišo in na koncu sem bolj za štos vprašal kako je z zavarovanjem RC modelov, odgovor sem imel obljubljen v nekaj dneh.
Ko sem isto spraševal že par let nazaj, sem dobil negativen odgovor. Že naslednji dan me je prijazna gospa poklicala in razložila, da lahko za doplačilo ~ 2,5€ na mesec to vključim v zavarovanje hiše. In to za zavarovalno vsoto do 75.000€ proti tretji osebi. Glede na to kar imam sedaj je kar v redu...
Ima kdo kakšne izkušnje, drobni tisk?

LP, Zlato
Uporabniški avatar
zvone_v
Profesor
Prispevkov: 1114
Pridružen: 10 Dec 2004, 21:33
Kraj: Vir-Domzale

Re: Zavarovanje pri Generali?

Odgovor Napisal/-a zvone_v »

Poskušaj dobiti od njih pismeno pogoje zavarovanja. Običajno naše zavarovalnice uporabljajo pogoje kot so v priponki, ker zavarovalnega produkta za "modelarske letalce" nimajo. Sem že (večkrat) sprožil to vprašanje pri LZS, pa je bolj bukovo vse skupaj z njihove strani.
Če pa ima Generali zavarovalni produkt za modelarje, potem pa smo končno prišli korak naprej.
Priponke
Zavarovanje.pdf
(63.73 KiB) Prenešeno 213 krat
http://www.mru.si http://www.lipo.si/
»Ko vsi vedo, da nečesa ni možno narediti, pride nekdo, ki tega ne ve, in to stori.« (Einstein)
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: Zavarovanje pri Generali?

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Se bom res še enkrat oglasil v njihovi pisarni in poskušal dobit kaj oprijemljivega...

LPZ
rockson-slo
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 05 Sep 2015, 19:16

Re: Zavarovanje pri Generali?

Odgovor Napisal/-a rockson-slo »

Servus,

ali to pomeni, da torej zavaruješ svojo odgovornost, tudi če delaš v nasprotju z zakonom? Verjetno letenje v bližini naseljenih predelov ne bo več dolgo legalno..

Lp,
Rok
Odgovori

Vrni se na Predpisi in zakonodaja o brezpilotnikih v Sloveniji in po svetu