Pravila sodelovanja v tej temi

Moderatorji: mihah, bovi

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Pravila sodelovanja v tej temi

Odgovor Napisal/-a bovi »

1. Način komentiranja
Spoštuje se splošna pravila komentiranja na tem forumu. Preberite: viewforum.php?f=57

Poskuša naj se komentirati ali podajati predloge čim bolj strokovno.
To pomeni, da naj obstaja kakšna podlaga, vir.
Recimo, primer:
Videl sem, da bo na Irskem z letom 2016 obvezna registracija nad 1kg za vse letalnike.
Njihova rešitev se mi zdi ustrezna tudi za nas.
Predlagam, da umestimo v osnutek pravilnika podoben predlog, ki se bo glasil...

Kaj ni zaželjeno (in bo odstranjeno).
To so ponavadi "prazni komentarji" kot so: Meni pa ne bo nihče pameti solil! To je pa brezveze! Kdo se je to spomnil! Meni pa ni to všeč! itd.

2. Modelarji, ki z uporabo brezpilotnikov opravljajo komercialno dejavnost (služijo)
Glede na to, da je v strokovnem delavnem gradivu tudi ta del, bo najbrž kar nekaj vprašanj na to temo.
Morate se zavedati, da s tem, ko modelarji brez ustreznih dovoljenj opravljate komercialne dejavnosti, prestopate mejo in tudi sami postanete »dronerji«.
Pravila so za vse enaka, za opravljanje komercialne dejavnosti se potrebuje »Dovoljenje za delo v zraku« in pika. In to že po sedanjih predpisih in tudi v prihodnjih ne bo nič drugače.
Da bo jasno, tu ne bomo razpravljali kako pridobiti dovoljenja, postopki itd. To pač spada drugam.
Zato naj se ne pričakuje, da bo ta del foruma omogočal brezplačno svetovanje ali celo pomoč za pridobitveno dejavnost, komercialo. Ne bo.
Modelarstvo je športno rekreativna dejavnost za prosti čas in veselje!

3. Modelarji, ki so hkrati tudi sestavljalci, prodajalci, preprodajalci in drugi (ki s tem služijo)
Kot v prejšnji točki, usmerjanje na komercialno dejavnost ni naš namen in se s tem ne bomo ukvarjali.
Lahko pa podajate mnenja in predloge, kdo je lahko izvaja tehnične dejavnosti v smeri, kjer se bo povečala varnost, strokovnost (sestava, gradnja, testiranje).
Zaklenjeno

Vrni se na Predpisi in zakonodaja o brezpilotnikih v Sloveniji in po svetu