Nova EASA uredba o dronih - kdo je kriv?

Moderatorji: mihahbovi

robar
Tekmovalec
Kraj: Škofja Loka

Re: Nova EASA uredba o dronih - kdo je kriv?

Odgovor Napisal/-a robar » 22 Feb 2021, 21:47

Tudi jaz mislim, da ni noben problem narediti izpit, če se malo potrudiš, kdor pa ne more sam, lahko poprosi katerega od kolegov za pomoč. Nobenemu ne bo nič škodovalo, če se bo naučil kaj novega. To se mi zdi tako kot, če bi malo ponovili prometne predpise. Prepričan sem, da skoraj nihče, ki je delal izpit za avto pred 20. leti, ne pozna vseh prometnih znakov, ki so danes v veljavi. Za vse, ki letijo približno po pravilih, ne bo nobene spremembe, za tiste pa, ki mislijo, da zanje pravila ne veljajo mi je čisto prav, če jih umirijo.

mimixrv
Razpravljalec

Re: Nova EASA uredba o dronih - kdo je kriv?

Odgovor Napisal/-a mimixrv » 23 Feb 2021, 08:32

Če bo Korona dopuščala, naj se uvede še praktični preizkus. Lahko s svojim modelom. in bi imeli 2, mogoče 3 kategorije. Fixed wings, heliji in multirotorji.
Praktični preizkus:
- Kaj letiš? Multirotor, heli, letalo?
- Priprava lastnega modela na polet
- vzlet, 2-3 ovinki ali recimo osmica, pristanek.
- Pri multirotorjih obvezno v rate / acro modu, kar je zelo podobno, kot heli, torej zahtevno. Nobenega avto level-a ali stable moda. Torej DJI in podobne zadeve odpadejo za opravljanje preizkusa.
- Ti je uspelo? Bravo, opravil, sedaj lahko letiš letalo / heli / multirotor.

Sedaj si lahko kupiš DJI / Yunnec / ali kakšen drug samoleteči UAV. Itak da si ga ne boš, tudi če boš imel denar, ker ti bo dolgočasen. Razen, če ga boš imel za poklicno fotografiranje / snemanje iz zraka, za kar pa si sedaj popolnoma usposobljen, ker znaš leteti brez pomagal.

- Si pri tem razbil model? Šment, žal nisi opravil, sedaj boš še malo utrdil znanje pri popravljanju / sestavljanju in na simulatorju, še malo povadil in se vidimo ponovno.

Saj DJI se trudi preprečevati neumnosti.
Samo se najdejo izvrstni programerji, ki naredijo custom firmware in ga prodajajo japijem, ki potem to flashajo in se jim dobro zdi, ker njegov Phantom / Mavic pa sedaj leti dlje, hitreje in višje, kot sosedov.

@tomazslo sorry, :wink: , ampak saj tema je kdo je kriv in nikogar nič ne obtožujem. Moj konstruktiven predlog.

Krist
Dr. Modelar

Re: Nova EASA uredba o dronih

Odgovor Napisal/-a Krist » 24 Feb 2021, 11:43

Stanko P. napisal/-a:
10 Feb 2021, 14:55
Realno gledano so dronarji sf****i modelarstvo.
Mi se sedaj tukaj sekiramo in ubadamo z birokracijo.
Dronarji, ki nimajo veze z modelarstvom (tu mislim predvsem tiste ki si kar z ljubega miru pač zaradi dostopnosti nabavijo drone), pa itak terajo naprej in sploh ne vejo, da rabijo kako kvalifikacijo. Saj jih modelarstvo kot tako ne zanima.

Dronarje pa 'normalne' modelarje ločit pa bo mir.

Tukaj nočem nikogar užaliti, ker tisti, ki izhajajo iz modelarstva, nekateri top modelarji, itak vejo kako se stvari streže.
Ampak problem je, da je teh kakih 10%, preostali dronarji pa so navadna raja, ki se jim dobesedno j**e in nimajo niti predstave kaj modelarstvo sploh je.

*Da pa sedaj fotr ne sme s tamalim na lastnem travniku dati letala, ki sta ga izdelala, v zrak. To je pa svoboda, ki jo živimo.
Ne vem kaj jokaš...
Je bil skrajni čas, da je prišlo do tega. S temi novimi pravili se bomo znebili ravno vseh teh, ki so nam "zasrali" hobi...
LP Kristjan

This sentence does not have a sense...
http://kads-world.com/KADS_World/Welcome.html

Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Kraj: radovljica
Kontakt:

Re: Nova EASA uredba o dronih

Odgovor Napisal/-a KamiKaza » 24 Feb 2021, 13:51

Krist napisal/-a:
24 Feb 2021, 11:43
...S temi novimi pravili se bomo znebili ravno vseh teh, ki so nam "zasrali" hobi...
...pa mene, pa še koga tut :^o :lol:
__od oka, prbližn genau__

----lp Rupert----

Odgovori

Vrni se na