DOGAJANJE NA PISTI

Kontaktna oseba: Darin Hvalec, e-mail: darin.hvalec(at)gmail.com

Moderatorji: klemen7, Marko Mencin

T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Pozdravljeni!

eno uprašanje imam: kaj lahko pridem kdaj odletet eno furo s svojim condorjem (el. pogon), ali se morem za to prej prijaviti oz. včlaniti k vam in za to plačati letno članarino?
Namreč sem iz Novih Jarš ( lj ) in trenutno iščem klub in prostor kjer bi lahko letel :)

Lep pozdrav!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

Definitivno iščemo nove člane. Sicer bodo več starešine povedale :D
Če boš ta teden prišel kaj okrog bom definitivno od kakšnih 5 popoldne naprej na pisti vsak dan (kadar bo lepo vreme) :)
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ob koncu dopoldneva sem v miru in brez motenj na stezi spravil v zrak novo zadevo...............
Kot ponavadi ,kamera na "siltu" kape,vmes dvakrat komar ,ali pa neka druga golazen....https://www.youtube.com/watch?v=ZLL74o-yBR0
Beži proč od CMPRO [-X [-X
Ni večjih jajc od modelov kot so od te firme!
Imaš mnogo drugih boljših.
govorim iz lastnih izkušenj..
Komentar s foruma.Verjetno ni firme,ki bi imela vse modele 100%.Po moje ta firma sploh ni proizvajalec ,ampak veliki kitajski nakupovalec in preprodajalec,res v lastni embalaži.Mogoče pa kak model res dela.Zakaj sploh pišem!?.Ta model ki sem ga omenjal je "proizvod "točno te firme.Kar se mene tiče,model velikosti 1,5m z predvidenim pogonom na 6S,ki doseže končno težo 2,5+kg,je povsem zadovoljiv.Težko bi se tukaj kaj prihranilo.Sama konstrukcija je zadovoljiva,narejeno izredno lahko,res pa model ni primeren za nekoga,ki že v startu omeni,da bo ojačal podvozje,ker ga pristanki še "dajejo".Tudi težišče pade povsem na pravo mesto,brez dodatnih uteži.V zraku totalno nevtralen,ob malih hodih pohleven.Končna izdelava ima estetske napake,ki so normalne za kitajce.Kake gube na foliji,slabo zalikani vogali,prekmalu odrezana folija.Todi kaka kaplja lepila ni nič odveč.Pri meni konkretno kot kabine ni odgovarjal nadajevanju na trupu.Isti model je na voljo tudi v EU verziji za evropskega zastopnika,ni nič bolje narejen edino barvna shema je veliko bolj vidna.Kitajska je modra na modrem nebu in tudi oranžni kvadratki ji ne pomagajo kaj dosti pri vidljivosti.Kar se mene tiče je to model ki cenovno in po izdelavi povsem zadovolji človeka,ki si tak model želi...........................
Tudi Exstra 260 s prve strani je proizvod iste firme.Ni je več v ponudbi.
Priponke
katana.jpg
katana.jpg (187.02 KiB) Pogledano 14115 krat
katana 1.jpg
katana 1.jpg (159.22 KiB) Pogledano 14115 krat
IMGP2290.JPG
IMGP2290.JPG (137.64 KiB) Pogledano 14005 krat
Slika
Uporabniški avatar
stiletto
Tekmovalec
Prispevkov: 202
Pridružen: 14 Okt 2008, 12:01

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a stiletto »

Moj dober prijatelj Borut ,ki me je pred 32 leti pripeljal v modelarske vode
Priponke
IMG_1375.JPG
IMG_1375.JPG (164.84 KiB) Pogledano 14003 krat
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

AlesZ napisal/-a:Ob koncu dopoldneva sem v miru in brez motenj na stezi spravil v zrak novo zadevo...............
Kot ponavadi ,kamera na "siltu" kape,vmes dvakrat komar ,ali pa neka druga golazen....https://www.youtube.com/watch?v=ZLL74o-yBR0
Beži proč od CMPRO [-X [-X
Ni večjih jajc od modelov kot so od te firme!
Imaš mnogo drugih boljših.
govorim iz lastnih izkušenj..
Komentar s foruma.Verjetno ni firme,ki bi imela vse modele 100%.Po moje ta firma sploh ni proizvajalec ,ampak veliki kitajski nakupovalec in preprodajalec,res v lastni embalaži.Mogoče pa kak model res dela.Zakaj sploh pišem!?.Ta model ki sem ga omenjal je "proizvod "točno te firme.Kar se mene tiče,model velikosti 1,5m z predvidenim pogonom na 6S,ki doseže končno težo 2,5+kg,je povsem zadovoljiv.Težko bi se tukaj kaj prihranilo.Sama konstrukcija je zadovoljiva,narejeno izredno lahko,res pa model ni primeren za nekoga,ki že v startu omeni,da bo ojačal podvozje,ker ga pristanki še "dajejo".Tudi težišče pade povsem na pravo mesto,brez dodatnih uteži.V zraku totalno nevtralen,ob malih hodih pohleven.Končna izdelava ima estetske napake,ki so normalne za kitajce.Kake gube na foliji,slabo zalikani vogali,prekmalu odrezana folija.Todi kaka kaplja lepila ni nič odveč.Pri meni konkretno kot kabine ni odgovarjal nadajevanju na trupu.Isti model je na voljo tudi v EU verziji za evropskega zastopnika,ni nič bolje narejen edino barvna shema je veliko bolj vidna.Kitajska je modra na modrem nebu in tudi oranžni kvadratki ji ne pomagajo kaj dosti pri vidljivosti.Kar se mene tiče je to model ki cenovno in po izdelavi povsem zadovolji človeka,ki si tak model želi...........................
Tudi Exstra 260 s prve strani je proizvod iste firme.Ni je več v ponudbi.
Po tretjem poletu sem jo prodal....hvalabogu še dokaj v enem kosu ](*,)
Klubski kolega pa ne....sva imela iste....težišče-za kozlat,letelo ko kamen.....večjih jajc od modela še nisem imel!!
napisal sem zato,da se nebi še kdo drug nasankal =;
slike:
Priponke
DSC06739.jpg
DSC06739.jpg (138.83 KiB) Pogledano 13938 krat
DSC06986.jpg
DSC06986.jpg (114.73 KiB) Pogledano 13938 krat
DSC06987.jpg
DSC06987.jpg (106.34 KiB) Pogledano 13938 krat
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Lep dan za letenje.Kak sunek vetra ,pa nič pretresljivega.Drugače pa ,petinpedeset (55) korakov je od prtljažnika pa do mostička.....?
Priponke
dostop.jpg
dostop.jpg (242.57 KiB) Pogledano 13821 krat
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Še lepše vreme kot včeraj.Danes vsaj nekdo prišel na debato vmes ko hladim motor.Omejen na šest štartov...............vprašanje če ni tole zadnja šansa za sončenje celic.
Priponke
celice 2.jpg
celice 2.jpg (226.52 KiB) Pogledano 13760 krat
Slika
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Zdravo!

Tole pa so slikce s skupnega F3A treninga z Andrejem Mlakarjem, ki se je z zadnjo tekmo v Kranju dokončno preselil v FAI kategorijo. Seveda je bila na obisku vsa družina!
Ob prijetnem kramljanju in degustiranju domačih dobrot ter seveda letenju je krasno popoldne minilo kot bi mignil! Na Buldogih smo naredili 10 startov, pa še na XL Gilesih vsaj 7.
Priponke
IMG_0048.jpg
IMG_0048.jpg (327.26 KiB) Pogledano 13664 krat
IMG_0051.jpg
IMG_0051.jpg (234.43 KiB) Pogledano 13664 krat
IMG_0053.jpg
IMG_0053.jpg (154.61 KiB) Pogledano 13664 krat
We is E-xperts.
aeroharpija
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 14 Sep 2013, 21:09

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a aeroharpija »

LP.LP.A se z GILESI ze pripravljate, trenirate,ekipo za F3P Svetovno prvenstvo 2015 na Poljskem.Kdo so se kandidati.LP.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Recimo da tudi to spada v to temo.Nismo odpirali teme v povezavi z zgodovino,ampak smo vse pisali kar v to.Pa tudi tole ni nevem kako staro.Pri pospravljanju sem našel video kasete.Na njih ja ostalo nekaj utrinkov,ki so preživeli presnemavanja na sami kaseti v kameri in pozneje presnemavanje na "taveliko" video kaseto.Na njih celo nastopa nekaj oseb,takrat o varstvu osebnih podatkov nismo kaj dosti vedeli,če se bo kdo pritožil,lahko brišem,ali pa mu dam vrečko čez glavo.Spadalo pa bi po moje to v čas začetkov FPV/UAV
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Pojavila se je še ena naprava,ki izničuje negativno energijo...!!!????.Slikana je bolj od daleč,ker je trava mokra in učinki zadeve niso znani 8)
Priponke
Fotografija0059.jpg
Fotografija0059.jpg (38.13 KiB) Pogledano 12754 krat
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Čudna nedelja,vsi očitno na morju,oziroma uživajo v kolonah.Barje prazno še na cesti ni kolesarjev,še Ižanka prazna....?Idealen čas,da po nekaj mesecih temeljitega nabiranja korajže spravim zadevo v zrak.Kitajske komponente so opravile svoje delo.Ni ravno tako kot nekateri pišete,brez trimanja,ampak sem ga pomiril.Mogoče za odtenek premočne komande,ampak zaenkrat bom poiskusil nadgraditi samo pilota. Moči dovolj,miren in vodljiv,pristanki nemogoči,ne gre in ne gre dol....Približno 9 minut letenja,poraba 4Ah,v tem času prevoženo cca 13km.Se morava še malo spoznat.........................
Priponke
slick 1.jpg
slick 1.jpg (164.55 KiB) Pogledano 12559 krat
slick.PDF
(1.15 MiB) Prenešeno 151 krat
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Nič ni tako kot si človek želi ! Po 90 minutah uporabe je sledila odpoved turnigya.Zasnovo pritrditve magnetov so kitajci malenkostno spremenili.Sedaj je zadaj jeklena podložka,ki naj bi omejevela magnete in držala razmak med njimi.No podložka se je snela in zapeljala čez navitje,pa še gledal sem jo,če bi jo dodatno zalepil :roll:.
Priponke
slick pristanek.jpg
slick pristanek.jpg (42.47 KiB) Pogledano 12437 krat
IMGP3597.JPG
IMGP3597.JPG (106 KiB) Pogledano 12437 krat
IMGP3588.JPG
IMGP3588.JPG (111.54 KiB) Pogledano 12437 krat
Slika
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

GGGRRRR............ ](*,) ](*,) ](*,)

Upam da je model ostal cel.......kaj pa regler? [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<


LP

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Zadeve sploh nisem opazil,namenoma sem odprl da bi malo pregledal vijake pa kako kaplji lepila sem nameraval dat na ročice.Ko potegnem kaputažo dol,pa zagledam tisti jeziček,Nato sem takoj potegnil podatke iz logerja,pa povsem normalna tokovna krivulja,tudi na vrtljajih ni bilo videti ničesar.Kakorkoli že končalo bi se lahko precej drugače.Je pa sedaj v igri spet Katana z "jokerjem".Podatki so na logerjevi kartici skupni,tako da sem pogledal še katanine......cca 60 ur delovanja,kar znese malo čez 500km......... :D
Priponke
IMGP3596.JPG
IMGP3596.JPG (143.51 KiB) Pogledano 12404 krat
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Začasno sem obupal nad kitajcem in je sedaj vgrajen evropski kitajec-joker 50/60 377KV.........
Priponke
slick.jpg
slick.jpg (162.77 KiB) Pogledano 12059 krat
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Malo sem se sprehajal od Ižanke pa do steze,pa še malo povprek,večkrat,ampak na koncu mi je uspelo najti......
Priponke
poraba.JPG
poraba.JPG (4.93 KiB) Pogledano 11846 krat
Slika
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Nebi o temperaturah....................
Priponke
IMGP3752.JPG
IMGP3752.JPG (170.91 KiB) Pogledano 11542 krat
Slika
greg-x
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 03 Mar 2016, 14:09

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a greg-x »

Lep pozdrav vsem :)

Iščem stezo blizu Ljubljane, kjer bi lahko v miru letel s svojim FPV quadcopterjem. Sem iz Dolgega mosta in bi prihajal letet med tednom dopoldne. Same piste za vzlet/pristanek seveda ne potrebujem, mi je pa vseeno všeč če lahko letim nekje, kjer me okoliški kmet ne bo lovil, ker bi mu potlačil travo ter me ne bo strah da bi kakemu mimoidočemu sprehajalcu pristal na glavo ](*,)

A se vam lahko pridružim? :D Koga lahko kontaktiram za uporabo steze?
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Zdravo!

Za članstvo je pristojen naš tajnik Darin Hvalec,

[email protected]

LP

Marko
We is E-xperts.
greg-x
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 03 Mar 2016, 14:09

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a greg-x »

Hvala za superhiter odgovor, sem mu že pisal :)

Me pa še nekaj zanima. Ali je ok, če že danes v kratkem pridem letet, kljub temu da še nimam urejenega članstva? Bi rad izkoristil čas in vreme :)
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Zdravo!

Osebno nimam nič proti!

Dobrodošel!

LEP dan!

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Spravil kitajca v "luft".....
Priponke
Barje 220516.jpg
Barje 220516.jpg (124.36 KiB) Pogledano 10984 krat
Slika
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

=D> =D> =D> =D> =D>

Naj ti "povzroči" veliko veselja!

Lep dan

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: DOGAJANJE NA PISTI

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Izgleda da smo dobili novega člana.Izbral je zadnji del piste in jo neumorno urejuje.Škrajšal sem uporabnost piste na polovico in očitno nisva nikogar motila,novi član si je celo privoščil ogled skoraj do klopc.Po dveh dneh druženja ga je uspela preplašit le neka "okoljeljubiteljskadružina".Ob sunkovitem zaviranju urbanega terenca se je tip skozi odprto okno zadrl,"lejte tička".Odprla so se zadnja vrata in ven so pridivjali,dva cucka in dva pamža,direktno ćez jarke in travnik ,no naš novi član tega ni prenesel in se je diskretno umaknil.Po kaki uri je bil nazaj....
Priponke
podnajemnik.jpg
podnajemnik.jpg (125.38 KiB) Pogledano 10440 krat
podnajemnik1.jpg
podnajemnik1.jpg (136.88 KiB) Pogledano 10440 krat
podnajemnik3.jpg
podnajemnik3.jpg (149.61 KiB) Pogledano 10440 krat
Slika
Odgovori

Vrni se na Modelarsko letališče Ljubljana - Barje