TRX-4 kit

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Končno sem sestavil Traxxasov kit.

Glede na to, da sem na youtubu videl kar nekaj objav o "felerju" že takoj na začetku sestavljanja, ko 10mm ležaj ni šel v utor, sem se pač sprijaznil s tem, da bo tudi pri meni tako, a sem bil pozitivno presenečen, ker pri meni je šlo vse brez zapletov. Model se da super sestavljati - navodila so tako dobra, da model lahko sestavijo tudi čisti začetniki z malo tehničnega znanja.
Edina stvar, ki se mi je pojavila je bila, da ko sem sestavil in priklopil vso elektroniko, je bilo potrebno vse preprogramirati. Vse komande so delale v obratni smeri (pogon, servo za reduktor, oba servota za špere, kot tudi servo za zavijanje). K sreči sem našel koristno Traxxasovo shemo na strani 14 na spodnji povezavi, ki mi je pomagala rešiti težavo.

https://fccid.io/XVE-TRX1017/User-Manua ... al-2948732

Karoserija pa je Ascender Blazer in moram reči, da je skoraj idealen za to šasijo. Sem pa na že pobarvani karoseriji zelo težko točno zadel pozicijo za nove luknje, saj od daleč se ne vidi, ampak od blizu se vidi, da karoserija ne sedi idealno. Pa malo je bilo potrebno blatnike oblikovati na novo.


Še nekaj slik:

Slika

Slika

Slika

Slika

lp,
Jure
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

=D> Jure čestitke za drzen projekt :D
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Lep! Bravo. =D>
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Hvala obema za čestitke, saj samo sestavljanje ni predstavljalo nekega problema, da karoserija paše na šasijo sem pa tudi videl in preštudiral na internetu. Bolj na blef kot ne sem kupil prednji in zadnji odbijač ter bull-bar od Traxxasovega Broncota in na mojo srečo paše skoraj idealno.
Edino, kjer sem bil pa res "pedanten" je bilo pa pri nastavitvi zajl za vklop šper in pri vklopu hi-low servota, da v nobenem položaju ni nobenega "brnenja" in posledično pregrevanja servotov ( izkušnje pri Summitu, kjer sem kot začetnik polomil in pokuril kar nekaj servotov preden sem ugotovil kje je problem in kaj je potrebno postorit da stvari "špilajo").
Edina stvar, ki je nisem uporabil je original servo (zamenjal sem ga s Savoxovim), ter motor (namesto 550 originala, sem dal od RC4WD 27t 540 motor).

Sedaj mi preostane edino, da ga nekje temeljito preizkusim :D .

lp
sergej
Tekmovalec
Prispevkov: 203
Pridružen: 03 Mar 2018, 18:19

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a sergej »

Zelo lep! Cestitke😁
Rc4wd toyota
Rc4wd 4runner xtra cab
Proboat miss geico
Losi SBR 2.0
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Evo, da malo prekinem mrtvilo na forumu. Nekaj novega na mojem avtomobilčku.

Namontiral sem vitelj, je sicer glede na lego odbijača namontiran malo drugače, kako bo v praksi bom pa videl. Mogoče bo potrebno še malo obrezati plastiko na notranjem delu odbijača.
Slika

Slika

Pa še dve iz snežnega raida po domačem vrtu.

Slika

Slika

lp,
Jure
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a letalko »

Prava luštna zverinica👍
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Malo se je delalo na avtu. gume so dobile malce drugačno obliko (porezal sem čepe po sredini) in naredil utore v profil za boljši oprijem. Sedaj moram samo še sprobati, če bo bolje. Tako je naredil nek možakar na Youtubu in pravi, da se obnese.

Slika

lp
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a letalko »

Dobr tole.upam da se bo obneslo.javi.bi jst tudi malo rezal, če bo bolje :D
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Mogoče bova šla jutri popoldan s sinom na Lovrenc na hitro sprobat in sporočim, če je kaj razlike napram originalu. Na otip bolje grabijo od originala.

lp
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Včeraj so bile gume sprobane na lokaciji kjer veliko voziva s sinom in pot poznava v nulo. Na določenih predelih (skale, kot tudi vijugasta dokaj strma gozdna pot), je Trx s predelano gumo zvozil brez zaklenjenih diffov, kar prej ni bilo mogoče, tako, da moje prve ugotovitve so, da se je izkazalo kot dobra predelava. Idejo za porezat sredinske čepe mi je dal Miran (Mr.S2k).
Idejo za dodelavo z utori sem dobil pa tule: https://www.youtube.com/watch?v=7WHEKxrRDqU

Možakarja redno spremljam, ima dobre ideje in nasvete glede izboljšav Trx-4 modelov.

Še vprašanje, kje hudiča dobiti svinčnik za obrobo napisov na gumah, da bi zdržal. Sem kupil prav namenski svinčnik za pisanje na avtomobilske pnevmatike v Matsportu, pa je včeraj na skalah šlo praktično vse dol. Na kakšni osnovi barvo naj uporabim, ali bi barva za leksan dlje zdržala?

lp
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: TRX-4 kit

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Jure prepričan sem da ti ne bo noben svinčnik zdržal ker po skalah obrabiš barvo in gumo vstran.
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli