SCX10 II Cherokee problem

Moderatorji: kurnt29, atf300

sergej
Tekmovalec
Prispevkov: 203
Pridružen: 03 Mar 2018, 18:19

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a sergej »

Jure K. napisal/-a: 06 Jul 2018, 17:15 Slučajno sem med brskanjem po hobbykingu naletel na te Track starr-jeve amortizerje. Kaj mislite, a so za poskusiti, ali je to bolj tako, tako?

https://hobbyking.com/en_us/alu-shock-a ... 5mm-2.html

https://hobbyking.com/en_us/alu-shock-a ... ampaign=eu
pozdravljen jure pogledaj mal od rc4wd king amontizerje ali pa boomracing jaz imam boomracingove amontizerje 100mm z rezervarjem
Rc4wd toyota
Rc4wd 4runner xtra cab
Proboat miss geico
Losi SBR 2.0
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Ker nikakor ne morem odpraviti problema s puščanjem olja iz amortizerjev sem se odločil, da jih zamenjam. Verjetno jih bom zamenjal z amortizerji z notranjo vzmetjo. Ker nikjer nisem zasledil kako se ta tip amortizerjev pravilno napolni z oljem, da delajo kot je treba, prosim za pomoč ( obrazložitev) tiste, ki imate take amortizerje na svojih vozilih.

Ali bi bilo smiselno zamenjati obstoječe (original) 100mm amortizerje za 90mm?

lp,
Jure
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Jure K. napisal/-a: 05 Jul 2018, 16:24 Evo zopet problem pri katerem nimam pojma kje naj se lotim zadeve. Po vsakem raidu opažam, da pri amortizerjih teče olje ( videti je kot da bi puščalo spodaj), ko jih odprem, olja praktično ni več v rezervarju. Ko grem gledat v knjižico z načrtom, je amortizer ok sestavljen ( vsa tesnila in sestava pistona je kot mora biti), po načrtu.
Kje bi bil lahko problem. A je možno, da olja preveč nalijem (nalijem ga par mm pod vrhom) pa ga zato ven zmeče ko pride do pritiskov?
Do kam ponavadi nalijete olje pri crawlerjih?

Ali se je že komu dogajalo kaj podobnega?

lp,
Jure
Oringi so problem pri Axialovih amortizerjih. Pri nameščanju jih moraš fajn namazati z mastjo in tudi tisti predel kamor potem privijačiš spodnji pokrovček. Sicer se puščanja v celoti ne boš znebil, ampak puščajo občutno manj. Pa ko jih sestaviš ne smejo imeti nič rebounda, ker s tem samo poslabšaš spuščanje. Po sestavi se morajo res gladko premikati.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Jure K. napisal/-a: 09 Dec 2018, 19:50 Ker nikakor ne morem odpraviti problema s puščanjem olja iz amortizerjev sem se odločil, da jih zamenjam. Verjetno jih bom zamenjal z amortizerji z notranjo vzmetjo. Ker nikjer nisem zasledil kako se ta tip amortizerjev pravilno napolni z oljem, da delajo kot je treba, prosim za pomoč ( obrazložitev) tiste, ki imate take amortizerje na svojih vozilih.

Ali bi bilo smiselno zamenjati obstoječe (original) 100mm amortizerje za 90mm?

lp,
Jure
Katere amortizerje pa imaš v mislih? Veliko takih z notranjo vzmetjo se niti ne polni z oljem.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Jaz imam naročene Gmade xd aeration. Baje so dobri, ampak tudi bolj trdi. Mogoče ne najboljše za lahek lexan.
Zadnjič spremenil DACAR, dne 10 Dec 2018, 12:03, skupaj popravljeno 1 krat.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

DACAR napisal/-a: 10 Dec 2018, 07:49
Jure K. napisal/-a: 09 Dec 2018, 19:50 Ker nikakor ne morem odpraviti problema s puščanjem olja iz amortizerjev sem se odločil, da jih zamenjam. Verjetno jih bom zamenjal z amortizerji z notranjo vzmetjo. Ker nikjer nisem zasledil kako se ta tip amortizerjev pravilno napolni z oljem, da delajo kot je treba, prosim za pomoč ( obrazložitev) tiste, ki imate take amortizerje na svojih vozilih.

Ali bi bilo smiselno zamenjati obstoječe (original) 100mm amortizerje za 90mm?

lp,
Jure
Katere amortizerje pa imaš v mislih? Veliko takih z notranjo vzmetjo se niti ne polni z oljem.
Tele amortizerje gledam:
https://tamico.de/GPM-Alu-Oeldaempfer-F ... Silbergrau

Alternativa pa tile:
https://tamico.de/GPM-Alu-Oeldruckstoss ... xial-SCX10

lp
sergej
Tekmovalec
Prispevkov: 203
Pridružen: 03 Mar 2018, 18:19

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a sergej »

Uzem kaj bolsega naprimer gmade piggy back ali pa proline pro spec scaler, proline imam jaz na trxu za axiala sem pa narocu gmade
Rc4wd toyota
Rc4wd 4runner xtra cab
Proboat miss geico
Losi SBR 2.0
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Kaj takšnega pa ne pride v poštev?
http://www.yeahracing.com/catalog/ddl09 ... -3979.html

Ljudje jih hvalijo glede na price/performance.

lp
Zadnjič spremenil Rocher, dne 12 Dec 2018, 20:25, skupaj popravljeno 1 krat.
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

IMHO: Ne komplicirat.
Bistvo so mehli fedri in redko olje.
V mojem pangolinu sem na začetku zamenjal olje za 200cst, do danes ga verjetno že pol manjka, a to očitno ne vpliva kaj dosti na plezalne sposobnosti.

TH tudi nekaj sika in solzi na vseh koncih. In bo tako tudi naslednji sezono :-)

Imam celo en set 1/12 za ne vem koliko že frišiping - in bodo prav kmalu našli svoje mesto v modelu ;-) Prav prijetno mehki in lepo tečejo.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: SCX10 II Cherokee problem

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Sem kar axialove original amortizerje razdrl in na spodnjem delu, vse oringe in pokrovček namazal z Yamahino marine mastjo (gosta ko hudič), čeprav ne verjamem, da bo to rešilo problem, ampak za poizkusiti pa je....
Saj mi ni toliko za res top performanse amortizerjev (rc4wd in razne drage variante amortizerjev sigurno odpadejo), najbolj me moti, da je po vsakem raidu vse mastno od olja.

lp
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli