Schweighoffer slaba izkušnja

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Po več kot 30 izvedenih spletnih nakupih v različnih RC trgovinah, sem pri Schweighoffru naletel na slabo izkušnjo.
Prva zadeva je bila, ko je prijatelj naročil zase robo, me vprašal če bi še jaz kaj vzel sem se priklopi z enim sprejemnikom, pride roba, vendar moje zadeve ni bilo v paketu, samo njegov avion. Moj paket je prišel teden dni kasneje- hvala bogu. Da se razume, vsa naročila so bila na zalogi.

04.04 2018 sem pa naročil pri njih 3 crawler motorje (vse na zalogi) in jih preko bančnega nakazila (vorkasse) plačal kot je treba. Do danes nisem prejel motorjev, na maile mi pa ne odgovarjajo, maili so bili vljudno napisani, brez kakšnega namena o kreganju ali s kakšnimi znaki jeze, želel sem le pojasnilo zakaj še nisem prejel naročene robe in morebitni predlog kako rešiti zadevo ali vsa obrazložitev do česa je prišlo. Včeraj sem bil na banki, če se je tu kaj zataknilo, denar ni prišel nazaj - v smislu, če bi bilo z nakazilom kaj narobe. Tako sem ostal brez cvenka (k sreči ni velik znesek) in brez motorjev.
Ob vsem tem, je zanimivo, da v naročilu piše, da je plačilo izvedeno, pošiljka DHL, skratka, kot da vse že zaključeno.
Po drugi strani pa za naročilo za par stvari izpred dveh mesecev nazaj (roba plačana, že zdavnaj doma) piše status plačila - ŠE NI PLAČANO.

Sem človek, ki dopušča napake, se dogajajo, ampak moti me njihov ignorantski odnos do vsega tega, kot nebi več obstajali. Če bi vsaj odgovorili "tko je, kaj ti mi moremo, sam si kriv.... karkoli", bi bilo bolje kot to, da se delajo francoze in vse moje maile ignorirajo.

Skratka za povzetek lahko le povem, da so me po celi črti razočarali, vprašanje, če bom pri njih še kaj vzel v bodoče.

lp,
Jure
trebor77
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 20 Jul 2014, 01:58
Kraj: Murska Sobota

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a trebor77 »

No, ni ravno prava primerjava pa vendar. Mene še Kitajčki nikol niso razocarali in imam že preko 1800 naročil. Tudi z vračili denarja ni bilo problemov. Roba pa je prav tako dobra čeprav nekateri trdijo drugače.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Se zgodi. Meni se je enkrat zgodilo pri Tamico.de. Sicer je šlo za drugo zadevo, ampak ravno tako je bil odnos ignorantski. Dokler je vse ok, ni problemov, ko pa se kje zalomi, pa očitno odnos do strank zataji.
Drugače pa se mi je tudi že zgodilo, da me dostava ni obvestila o pošiljki (zdaj se ne spomnim, ali je bil DPD ali kdo drug) in sem začel sam raziskovat, kje je paket, ki bi že moral biti doma. Ugotovil sem, da je bil že nekaj dni v eni trafiki, kamor ga je odložil dostavljalec, mene pa nič obvestil.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Poizkusi še malo bolj na strog način. Zagrozi, da boš izkušnjo delil na vseh modelarskih forumih.
Jaz sem jim enkrat napisal, da jih bom kao naslednji teden obiskal, da mi vrnejo denar. V kolikor ne, sledi služba za varstvo potrošnikov.
Bodi neizprosen-tečen, pa boš denar sigurno dobil nazaj.
LP
Kr neki !!
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Kaj kompliciraš-

če si nakazal 4.4 so verjetno denar dobili 6.4, kar je bil petek.

Najverjetneje so poslali v ponedeljek ali torek 9.4 ali 10.4.

Saj to še ne more biti pri tebi.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Spletni nakup je pod strogim varstvom v EU.

Lahko se pritožiš na slovenski strani - urad za varstvo potrošnikov. To gre nato na urad v državo trgovca in ga tam zrihtajo lokalno. Traja - a na koncu trgovca, ki se ne odziva to precej zapeče.

Če pa plačaš prek Pay Pal pa je to precej bolj enostavno. Tako da trgovci, ki nimajo PP - obvoz ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

skorp_jon napisal/-a: 13 Apr 2018, 10:35 Kaj kompliciraš-

če si nakazal 4.4 so verjetno denar dobili 6.4, kar je bil petek.

Najverjetneje so poslali v ponedeljek ali torek 9.4 ali 10.4.

Saj to še ne more biti pri tebi.
Nič ne kompliciram, vedno ko robo pošljejo dobim na mail obvestilo o poslani pošiljki, če je DHL pa še Verfolgung, da lahko sledim kje je paket. Če tega ni, še ni poslano - PIKA. Še od vseh trgovin (Tamico, Lindinger, Modellbau-Bochum, DMT), sem dobil obvestilo, da je roba bila poslana, potem je bilo pa cca. 2-3 dni,max. 5, če je bil vikend vmes. Ker tukaj še do danes nisem dobil sporočila, pošiljka garantirano ni bila poslana.

lp,
Jure
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Evo, danes dopoldan poslal ponovno mail, nič, kot da ne obstajajo. Včeraj bil na banki, denar ni prišel nazaj, se pravi, z nakazilom je bilo vse vredu.
Očitno bom moral odmisliti denar in robo ter pozabiti na vse skupaj, žalostno.

lp
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Pokliči tja pa vidiš na čem si.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jure K. napisal/-a: 17 Apr 2018, 17:27 Evo, danes dopoldan poslal ponovno mail, nič, kot da ne obstajajo. Včeraj bil na banki, denar ni prišel nazaj, se pravi, z nakazilom je bilo vse vredu.
Očitno bom moral odmisliti denar in robo ter pozabiti na vse skupaj, žalostno.

lp
Gre za princip.

Pokliči na urad za varstvo potrošnikov, da ti dajo navodila.

Potem pisi v Svajgi in jim razloži kaj sledi, če v petih dneh ne vrnejo denarja ali pošljejo robe.

Če se ne zgodi nič, pa postopek spelji.

Nekateri pač ne razumejo drugega kot palice. Seveda potem vpijejo, da ni fer.... Ko jih enkrat zapeče.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Mene najbolj moti, da te ignorirajo na mailu, ki naj bi bil namenjen za podporo strankam, to mi pa je malo tko tko. Ker 4.4. je bil denar nakazan, če denarja ne dobijo nakazanega v 5 dneh stornirajo naročilo, danes smo pa 17.4. čudno.... Kar je bilo naročeno pa je bilo tudi na zalogi.
Če vodijo evidence tako kot je treba, bi morali tudi sami ugotovit do sedaj, da nekaj ne štima.
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

No po bolj tršem mailu, sem danes končno dobil odgovor (po poslanih 7 e-mailih #-o ). Razlaga je, da motorjev ni na zalogi in da pridejo ko pridejo, v času oddaje naročila in plačila je bilo pa vse v vseh treh trgovinah na zalogi. No vsaj vem, da nisem zapravil denarja v tri krasne.
Se mi pa ne zdi prav, niti fer, da artiklov, ki jih naročiš in so na zalogi ne dobiš, to kar bi moral dobiti prodajo nekomu drugemu in ti čakaš novo pošiljko.
Izgleda da bom motorje le dočakal - nekoč.

Mimogrede, med tem sem motorje naročil pri Tamicu in sem jih dobil v 4 delovnih dneh, ravno tako je bil način plačila Vorkasse.

lp
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

jaz že od začetka maja čakam neke dele. Paket je bil poslan takoj ampak se je v Regensburgu v skladišču gls-ja zgleda izgubil (vsaj tam je zadnja lokacija). 2 meseca so me prepričevali, da paket pride v kratkem, naj počakam kak dan ali dva. Pa bolj kot jim dopovedujem, da če paketa ni v 3-5 dneh je izgubljen.
No potem so napisali, da bojo dali poizvedbo kje je. Od takrat nobenega odgovora. Poslal sem jim še 5 mailov. Brez odgovorov. Na koncu pa razložil, da se naj ne trudijo več, ker smo itak zaključli.
Pri njih ne mislim več pustit niti centa.
trebor77
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 20 Jul 2014, 01:58
Kraj: Murska Sobota

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a trebor77 »

To se raje na dostavno službo obrnite in ne na prodajalca. A po vašem je potem kriva oseba katera odda paket na pošto in ne pošta katera izgubi paket? ](*,)
Če trgovec paket odda dostavni službi je ta tudi zavarovan.
Model
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 20 Jul 2005, 13:37

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a Model »

trebor77 napisal/-a: 28 Avg 2018, 22:39 To se raje na dostavno službo obrnite in ne na prodajalca. A po vašem je potem kriva oseba katera odda paket na pošto in ne pošta katera izgubi paket? ](*,)
Če trgovec paket odda dostavni službi je ta tudi zavarovan.
Prodajalec je v tem primeru odgovoren za dostavo.
- Obligacijski zakonik - OZ (Uradni list RS, št. 83/01 z dne 25. 10. 2001), Tudi drugje v Evropsk ni kaj drugače.
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Na dostavno službo se lahko obrne samo pošiljatelj. Naj dalje rešujem z njimi. Torej lahko samo pošiljatelj poda neko poizvedbo ali pritožbo. To je bil odgovor od GLS-a. (al je pa bil DHL? itak nima veze)

Sem se spomnil še ene neprijetne izkušnje ki se je začela aprila. Naročilo komande in plačilo po paypalu. Na strani kaže zalogo. po enem tednu nič, po 14 dneh nič. Pošljem mail kje je problem, da hočem odgovor ali pa dnar nazaj. Po treh tednih odgovor da ni dobavljivo, lahko pošljejo drug kombo z drugačnim sprejemnikom. Odgovorim v 15 minutah če je cena ista naj pošljejo. 10 dni nobenega odgovora. Spet pošljem mail kje je problem. Čez 3 tedne sem dobil mail, da je bilo poslano.

pa to če bi plaval v USA po komando bi jo prej dobil.

V glavnem Schweighoferju gre kvaliteta hiiiitro navzdol. To s kitajci na Ebayu 15 let nazaj ni bilo takšnih problemov.
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Dobre firme, slabe firme, dobre firme, ki se jim kdaj zalomi, korekten odnos, ignorantski odnos... Tako kot pri modelarjih, tako tudi pri firmah. Na vse sorte naletiš. In vsaka šola nekaj stane. :-s
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
trebor77
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 20 Jul 2014, 01:58
Kraj: Murska Sobota

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a trebor77 »

Najbolje je če se plača preko paypala in se potem zahteva vračilo kupnine.
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Evo, stvar se je rešila, ko sem že obupal nad vsemi poslanimi maili in se sprijaznil z dejstvom, da bom ostal brez robe in denarja, sem po cca. 2 mesecih dobil naročeno. Edino, kar bi lahko bilo (ob oddaji naročila, je bila vsa naročena roba na zalogi), da so med obdelavo naročila vse prodali in ni bilo zaloge.
Ampak še enkrat, ne moti me da je prišlo do zamude ali napake, temveč ignorantski odnos službe za odnose s strankami.
Hvala bogu se je rešilo.

lp,
Jure
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

uuu jaz pa sem dobil od pošte ta teden poizvednico če je paket bil dostavljen ali ne.
Noro.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Schweighoffer slaba izkušnja

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vsak razume da pride do napak v sistemu ipd... Samo daj potem pošlji mail kupcu in sporoči v čem je težava in ponudiš rešitve (npr. pričakujemo dobavo xx(seveda daj pošten rok dobave ne pa rečeš xx, pride pa 2 meseca kasneje), ekvivalenten izdelek, vračilo denarja) pa se potem kupec odloči kaj bo... Tako bi bilo veliko manj oz nič hude krvi... Ignoriranje pač ni rešitev....

Tedne tišine in čakanja lahko dobim pri kitajcu za manj eur(pa še ti so po mailu večina odzivni)...

Potem pa ni prometa in so krivi vsi drugi...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli