Ascender Blazer zavijanje??

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Pozdravljeni,

pri Blazerju sem nehote opazil, da če pritiskam sprednji del navzdol, da se amortizerji skrčijo, potem ko dvignem avto od tal kolesa potegne (zavije) rahlo v levo. Ko to še enkrat ponovim spet potegne rahlo levo in če to ponavljam kolesa počasi zavijajo do konca, se pravi do polnega kota v levo. Vse to se dogaja seveda, ko je avto ugasnjen.
Pri Wraithu kakor tudi pri nobenem drugem modelu,ki jih imam (Traxxas, LRP, Kyosho), tega ni. Bom videl,če bo enako ko bom v kratkem sestavil SCX10 II Cherokee-ja.
Tiste ki poznate tak primer, oziroma ste se že s tem srečali prosim za odgovore, rešitve predloge...

Lp,
Jure
trebor77
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 20 Jul 2014, 01:58
Kraj: Murska Sobota

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a trebor77 »

Mogoče problem z panhardom kateri je narobe nastavljen? Meni je nekaj podobnega delalo, ko sem izdelal svoj prvi nosilec. Pri drugi verziji je bilo OK oziroma enako kot pri original SCX10 II. Malo je amortizerje premikalo v desno. Samo to je čist malo in z bodijem neopazno.
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Sem sam tudi na panhard pomislil, pa na drog, ,ki gre proti servotu,pomislil sem tudi na količino olja v amortizerjih in kako je trdota fedrov nastavljena, vse to se mi mota po glavi, sem šel še enkrat skozi navodila, če bi kaj falil pri sestavljanju pa je vse OK, točno po navodilih narejeno.
Saj med vožnjo ni moteče ampak ni pa tako kot bi moralo biti.

lp
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a atf300 »

to kar opisuješ je t.i bump steer.

verjetno je panhard prekratek.
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Potem so pa pri Vaterri falil, ker sem šel danes še enkrat skozi navodila in ne vidim nobene napake (v sestavljanju) panhard pa tudi po razdalji paše kot ulit v luknjo na aksi in luknjo na šasiji. Če bi bil panhardov drog daljši, ga sploh nebi mogel montirati. čudno...

lp
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a atf300 »

čist možno je da je napaka v navodilih , v prvi verziji je blo polno tega ,napačne dolžine in napačni rod endi.

panhard naj bi bil približno tolk dolg kot roka za zavijanje do servota in čimbolj paralelen
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Panhard je dosti daljši od roke za zavijanje, roka za zavijanje je tudi pod večjim kotom. Sem spet šel skozi navodila, vse premeril s šublerjem, je vse kot mora biti in kot pravijo navodila, tko, da sem zaenkrat obupal, ker ne vem kaj naj še iščem.
Če se kdaj dobimo na kakšnem trialu, bi mogoče skupaj pogruntali, na licu mesta, kaj je (če sploh je kaj) narobe.

Mogoče sem pa samo preveč "picajzlast", ker pri mojem 1:1 avtu mora biti tudi vse u piko poštimano, drugače nisem zdrav :), modele pa gledam z enakimi očmi - kot pravega 4X4.

lp
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Itak ti samo pri izklopljeni elektroniki premakne servo ročico. Pri vožnji to ne bo problematično, mogoče bo le malo več trpel servo.
Bump steer je pa problem pri hitrih modelih.
RC Addict!
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a freak »

Kateri servo imaš.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Savox Waterproof (modrega) SW-0231MG - 15kg.

lp,
vaterra
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 20 Maj 2016, 22:14
Kraj: Ajdovščina

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a vaterra »

Pozdravljeni!

Isto se dogaja tudi meni! (malo sem pozen, ker sem bil odsoten.) Meni se pa vsake toliko pri vaterri ravno zaradi tega razmaja ta vijak ki drži servo ročico na servo in ga zato moram znova "šraufat". Sem razmišljal, da bi dal malo loctita? Kaj menite oz. svetujete?

Ps. Servo imam pritrjen po širini avtomobila.

Lep pozdrav,
Feliks
I live for RC. :evil: :evil: :evil:
Spektrum DX6
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Živjo,

osebno sem ugotovil, da pri servotih s plastičnimi zobniki ni potrebno dati thread locka, vijak dobro prime in se ne odvije, pri servotih s kovinskimi zobniki pa je potrebno dati kapljico, drugače se po določenem času sigurno odvije - vsaj jaz imam takšne izkušnje.

PS: Glede omenjenega problema z zavijanjem, sem probal vse mogoče pa ne najdem rešitve, tako, da sem obupal in naj kar ostane tako kot je, samo da slabše ne bo :D .

Lp,

Jure
vaterra
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 20 Maj 2016, 22:14
Kraj: Ajdovščina

Re: Ascender Blazer zavijanje??

Odgovor Napisal/-a vaterra »

Živijo!

Ok, hvala jaz sem to težavo nekoliko zmanjšal s tem da sem omejil servo travel, sem pa zato žrtvoval ostrejše zavijanje!

Hvala,
Feliks
I live for RC. :evil: :evil: :evil:
Spektrum DX6
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli