Izdelava snežnih verig (kje kupiti material)

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Izdelava snežnih verig (kje kupiti material)

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Pozdravljeni,
za sinov in svoj model, bi rad naredil snežne verige, našel sem neko "bižut" trgovino z verižicami na metre, pa mi nekako ne odgovarjajo. Verige bodo montirane na 1.9 in 2.2 gumah. V Slogi jih imajo, Merkurju tudi, pa so preglomazne, za Summita so vredu, za crawlerje pa ne.
Zanima me, kakšno velikost člena izbrati, predvsem me pa zanima debelina člena, ali je 1mm dovolj?
Dobrodošla tudi informacija oziroma namigi,kje dobiti takšne verižice (ketnice) razen v "bižuteriji", oziroma, kje vi kupujete material za takšne projekte?

lp,

Jure
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Izdelava snežnih verig (kje kupiti material)

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Končno sem našel material za izdelavo verig in sicer v Merkurju. Edino kar sem moral narediti je, da sem zmanjšal zavijalni hod koles levo in desno, ker so se ketne zatikale v vzmeti amortizerjev (sploh pri Vaterri z 1.9 gumami), pred tem je sinu celo uspelo zatakniti vzmet in jo posledično deformirati.

končni izdelek:
Slika

in pa še malo popoldanskega snow offroada, na vrtu s sinom
Slika

Slika

Slika

lp,
Jure
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Izdelava snežnih verig (kje kupiti material)

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Super si to naredil. =D>
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Jure K.
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 14 Jun 2017, 18:40
Kraj: Kranj

Re: Izdelava snežnih verig (kje kupiti material)

Odgovor Napisal/-a Jure K. »

Hvala, ni bilo pa enostavno, tudi na obodu se mi nikakor ni enakomerno izšlo, sem povsod iskal verigo z okroglimi členi (bi bilo lažje lepo naredit), pa primerne ni nikjer za dobiti. Naročil sem sicer neko okroglo iz bižuterije, pa sem po petih minutah izgubil živce ( premajhni členi, ni se dalo narediti nič), pa sem jo dal hčerki, naj si dela verižice in zapestnice. Kupil sem je 32 m :razpaljot: .

lp,
Jure
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli