Arocs 8x4 ( Tamiya+Bruder )

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Arocs 8x4 ( Tamiya+Bruder )

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Že dalj časa poskušam na Tamiyino šasijo zmontirat Bruderjev novi Arocs 8X8 .Potrebno je veliko predelav ker sta različna merila -Bruder 1:16,Tamiya 1:14 kar je približno 1cm razlike v širini .Tudi kolesa so malenkost večja zato je treba širit blatnike .
Hotel sem 8x8 trial model vendar so prednje osi absulutno predrage zato sem ostal brez prednjega pogona.To naj bi bila low budget gradnja zato delam čimveč sam .Ko sem gledal podobne modele z malo več Alu deli so bile cene na 1000e + .Zadnji osi sta zaklenjeni in dvignjeni za 9mm,kolikor se je dalo sem izboljšal artikulacijo vendar je še vedno malo hoda .Medosna razdalja je podaljšana,ima 3 stopenjski menjalnik,ki zasede veliko prostora,ima pa primerne hitrosti tako za trial kot hitrejšo vožnjo .
Gradnja postaja vedno bol zanimiva,ostaja mi še veliko detajlov .

Slika

Slika

Če mogoče koga iteresira taka gradnja je model tudi naprodaj za min 320e.Sam žal nimam toliko časa.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Arocs 8x4 ( Tamiya+Bruder )

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Update pri Arocs-u je 4. os in pa nove gume.Čeprav niso ne vem kako drage,jih gre pa veliko gr ](*,) .

Namesto da bi bili prednji osi pritrjeni posamično bi jih rad pritrdil preko vage ,podobno kot so zadnje.To pa še bol zakomlicira krmiljenje.

Slika

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli