Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Moderatorji: kurnt29, atf300

Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 Toyota FJ Cruiser

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

1, 2, 3 in šasija je končana.
CC-01-011.JPG
CC-01-011.JPG (48.83 KiB) Pogledano 6855 krat
Ne vem zakaj se mi dopadejo pribiti 'slammed' avtomobili vseh vrst. Tako je zadeva izgledala pred montažo amortizerjev.
CC-01-009.JPG
CC-01-009.JPG (50.11 KiB) Pogledano 6855 krat
In pa to se mi je zdelo, da moram pokazati. Sama mehanika zmore, za čase pred crawlerji, noro zvijanje brez kakršnega koli zatikanja. Takoj mi je bilo jasno, da bodo tukaj prav amortizerji glavni 'špilferderber'.
CC-01-010.JPG
CC-01-010.JPG (46.02 KiB) Pogledano 6855 krat
Po montaži samih amortizerjev sem spoznal, da bo zgornje le delno držalo. Za spredaj so le ti s hodom celih 22 mm (pri dolžini od oka 70 mm) kot uliti in omogočajo gibanje rok podvozja v celotnem območju. Zadaj pa seveda, kot sem predvideval. Vseeno pa vse skupaj deluje dokaj usklajeno, mogoče malce na trdi strani. Ampak to se bo verjetno spremenilo, ko bom stvar naložil s karoserijo, ki ne bo prav lahka.

V končni fazi mi je cilj doseči to, da se podvozje, ko model položim na podlago, stisne do polovice oziroma minimalno tretjine celotnega hoda. Sedaj se posede le kaki mm ali dva. Ter da se gume posedejo do vsaj četrtine. Za prvo je treba najprej še narediti zgornji del, da bom potem iskal fedre na podlagi celotne teže. Za drugo pa bom moral nabaviti malo boljše gume. Premer bi moral, za pravilen izgled, biti nekje 100 mm. Če ima tukaj kdo kakšen predlog se priporočam. Nekak se mi dopade komplet od Losi Mini Rock Crawlerja. Po mnenjih z raznih forumov naj bi bile gume glih še v okvirjih za CC-01, pa tudu felne se mi dopadejo, ker bi lahko zunanji 'ring' zamenjal z repliko felne od pravega tovornjaka.

Drugače sem pa danes naredil prvo vožnjo. Za scale namene je model očitno prehiter. Sicer imam montiran že regulator, ki podpira brezkrtačne motorje in ima drag brake in podobne finte, vendar se mi zdi da bo tudi z 21.5 T to preveč letelo. Če pa obstaja kaj počasnejšega za avtomobile pa ne vem. V skrajnem primeru bom noter dal Truck Puller krtačnik z nekje 80 ovoji. Seveda bo tudi standard servo treba zamenjati z nečim konkretnejšim. Kaj več o sami vožnji pa ne morem reči, ker ga nisem spravil do pravega terena. Prvi razlog je ta, da ga ne bi rad preveč umazal pred vpasavanjem karoserije, drugi pa seveda prazna baterija v oddajniku.

Vsekakor je mehanski del sestavljanja bil pravi užitek.
RC Addict!
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: Tamiya CC-01 Toyota FJ Cruiser

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Odličen hod na zadnji sliki! To bi js rad na moji Tundri :D Drugače pa na prvi pogled izgledajo felne iste kot moje originalne.. a imaš hex 12? Jaz imam 4 kolesa naprodaj če si videl, ker sem višek naroču..
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiya CC-01 Toyota FJ Cruiser

Odgovor Napisal/-a atf300 »

ko boš mel amortizerje jih sestavi v "droop" in boš mel "slammed" izgled in artikulacijo
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 Toyota FJ Cruiser

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

@ maliboo To je brez amortizerjev, z njimi se pa to vsaj razpolovi. Ja felne so iste, gume pa so tvoje verjetno malenkost boljše in verjetno tudi večje.

@ atf300 To mi sploh ni prišlo na pamet :whistle: vsekakor ne bom pozabil.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 Toyota FJ Cruiser

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Nekaj sem začel čarati s plastiko. Dele rišem sproti - direkt na material, za pomoč imam na mere modela (medosna razdalja in širina koloteka) sprintan stranski in sprednji pogled. Odločil sem se, zaradi narave šasije, da bo komplet nadgradnja iz enega dela. Keson bom podobno kot pri pravih 'Trial' tovornjakih zamenjal s 'Flat bed'. Kabina pa bo 'Kabrio' varianta z dodano 'Roll cage'.

Prvi korak je torej izdelava osnovne plate, ki je hkrati tudi 'Flat bed' s spodno ojačitvijo, ki hkrati služi tudi kot distančnik za pravilen položaj nadgradnje na sami šasiji. Tako zgledata prva dva izrezana dela.
CC-01-012.JPG
CC-01-012.JPG (33.1 KiB) Pogledano 6773 krat
Nadgradnja sledi...
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 ?

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Dodani spodnji polovici stranic - tu pridejo montirani rezervoarji, rezervno kolo... in spodnja polovica zadnje stranice. To sem naredil zato, da da kompletni 'plati' nekoliko trdnosti in ob enem zakamuflira 'lufte' med 'flat bed'-om in šasijo.

Sedaj pa na kabino.
CC-01-13.JPG
CC-01-13.JPG (26.53 KiB) Pogledano 6732 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 Toyota FJ Cruiser

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Stanko P. napisal/-a: Za drugo pa bom moral nabaviti malo boljše gume. Premer bi moral, za pravilen izgled, biti nekje 100 mm. Če ima tukaj kdo kakšen predlog se priporočam.
Jaz bi za gume izbral eno od teh dveh opcij (s pripadajočimi feltnami):
- 1,55 Mud Thrashers od RC4WD
- 1,9 Rock Creepers tudi od RC4WD
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 ?

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Hvala za odgovor. Glede gum in platišč še vedno ne vem kaj bom, kako je znaročanjem rc4wd robe?

Drugače sem pa imel nekaj prostih dni in sem spet malo delal plastični prah. Sedaj se že lepo kažejo vogali samega vozila, vendar je dela še veliko. Si sploh nisem mislil, da se nabere toliko rezanja, brušenja in lepljenja. Na kitanje in barvanje niti ne upam pomisliti.

Tako stoji sedaj.
CC-01-14 .JPG
CC-01-14 .JPG (42.11 KiB) Pogledano 6557 krat
'Kibla' postaja kar težka tako, da se amortizerji, sploh prednji, ki imajo mehkejše vzmeti, že lepo posedejo.

A lahko kdo ugotovi za katero vozilo gre?
RC Addict!
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiya CC-01 ?

Odgovor Napisal/-a atf300 »

za rc4wd gume mas verjetno najboljsi deal pri rcmodelex ki je z ceske in zato garantirano brez carine.

tam 110?
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 ?

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Hvala za info in 'bingo'.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Res počasi a vztrajno se karoserija razvija. Glavni del, ki je viden na spodnji sliki, je praktično dokončan. Sledi še vpasavanje armaturke, sprednje šipe in sedežev. Da bom malo zapolnil spodnji del in povečal realizem bom naredil še tank za gorivo, kompresor in še kakšno škatlo za orodje. Standardni 'Tamiya' odbijač gre vstran in ga bo zamenjal doma narejen s 'skid plate' do spodnjega dela šasije. Izdelal ga bom po vsej verjetnosti iz forex-a, čeprav me mika izdelava iz pločevine. Ampak to lahko pustim tudi za poznejši upgrade.

Glede luči pa še ne vem ali bi jih samo imitiral ali naredil, da bi vsaj sprednji in zadnji dve svetili. V slednjem primeru bi moral karoserijo pred finiširanjem še ustrezno naluknjati.

Pa še 'roll cage me čaka' :-&

Uf, pa še 'radkape' ki bodo imitirale prava platišča.

Tako daleč je zadeva trenutno. Edini okroglini, ki sta na pokrovu motorja, si bom pustil za konec :whistle:
CC-01-15.JPG
CC-01-15.JPG (30.48 KiB) Pogledano 6395 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Lepo napreduješ =D> Kar se platišč tiče ima tamiyin unimog skoraj identična platišča kot pravi TAM 110, edino sredinski del je treba dodelat pa kakšen vijak dodat (da bo zares scale) :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Evo odbijač z drsno ploščo, razen detajlov, končan. Ideja je bila standardni odbijač od Tam-a, 'skid plate' pa neredit tako da bo zgoraj enake širine kot 'lip' na originalu, spodaj pa širine kot jo ima t.i. 'brick' na sami šasiji. Potrudil sem se in zadevo izdelal tako, da se na šasijo privijači z original vijaki na že obstoječa mesta. Zadeva se mi je res posrečila, če bi bila iz kovine bi pa bilo že kičasto =;

Tako funkcionira skupaj s kabino.
CC-01-16.JPG
CC-01-16.JPG (44.46 KiB) Pogledano 6335 krat
Pogled in pritrditev zgoraj.
CC-01-17.JPG
CC-01-17.JPG (51.79 KiB) Pogledano 6335 krat
Še pogled in mesto pritrditve spodaj.
CC-01-18.JPG
CC-01-18.JPG (35.9 KiB) Pogledano 6335 krat
Če mi vetrobran vsaj pol tako rata [-o<
RC Addict!
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Odlično! Z veseljem spremljam. =D>
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stanko P. napisal/-a: Tako funkcionira skupaj s kabino.
CC-01-16.JPG
Madonca, brezšivno opasano :o

Lepo, ni kaj. =D>

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

'Ekasto' obliko sem si med drugim izbral tudi zato, ker sem mislil, da bo malo dela :-k. V takih trenutkih bi kak cnc prišel prav :-s, ali pa so moje sposobnosti zrjavele - vetrobran vzel uro, pa še niti prozornega dela začel nisem.
CC-01-19.JPG
CC-01-19.JPG (57.06 KiB) Pogledano 6201 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Prejšnji vikend, sem šel k sosedom na Air Drift. Sicer sem v popoldanskih urah videl malo manj letalske akcije, sem si pa zato lahko ogledal kar lep nabor avtomobilov. Po velikosti primerjal razne crawlerje in rock racerje. Predvsem me je presenetila majhnost Twin Hammers-a napram Yeti-ju ali Wraith-u a je videti res fino izdelan, Ascender je že kar konkretna mrcina, Aqroshot je sicer nekje v svojem razredu po velikosti in precej kulski truggy, Yeti XL pa je itak zverina - one car to rule them all :whistle:
Nabavil sem tudi nekaj malenkosti za mojga Tam-a. Poison Truck motor, nekje 80T, sem že kar od začetka načrtoval. Poleg sem vzel še regulator Quicrun, vendar tamalega, ker normalnega ni bilo, ki je po tokovni zmogljivosti sicer dober ampak nima crawler programa - od kod so Avstrijci v opisu vzeli 8 stopenjsko nastavljiv drag brake ne vem :-k
Motor sem že vgradil in preizkusil po hiši. Največja hitrost je nekoliko nižja kot pri stock Wraith-u a še vedno višja kot hitrost normalne hoje. Preko hišnih ovir se napram prejšnjemu motorju da res lepo in natančno preplaziti, kljub trenutno še stock gumam-plastikam :-({|= Super pa deluje tudi 'Skid plate' od odbijača saj modelu omogoča prefinjeno drsenje čez ovire.
Motorja tokrat nisem utekal saj ima na zadnji strani nekakšno tiskano vezje z miniaturnimi kondenzatorčki, česar pa nisem hotel izpostavljati vodi.
Skratka veselje za naprej je 8)
Strup 80T
Strup 80T
CC-01-20.JPG (52.28 KiB) Pogledano 6010 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Dela na TAM-u grejo počasi naprej.

Sedaj imam vgrajen setup, ki je dokončen. Sestavlja ga zgoraj omenjen motor in HK 45A regulator, ki ma res dober 'drag brake', ter Ni-Mh baterija - izključno zaradi teže s katero pripomore k boljšemu delovanju podvozja.

Seveda sem kar nekaj postoril tudi glede 'karoserije'.
Na levi strani je dobila tank za gorivo narejen iz foreksa, plastike od jogurtovega lončka in tipke starega 'dalinca na kabl' od odslužene igračke. Na tej strani je še kompresorska posoda - nek stari kondenzator.
Kompresorska posoda in tank za gorivo.
Kompresorska posoda in tank za gorivo.
CC-01-21.jpg (58.53 KiB) Pogledano 5760 krat
Na desni 'tool-box'.
Škatla za orodje.
Škatla za orodje.
CC-01-22.jpg (51.09 KiB) Pogledano 5760 krat
Pri odbijaču sem se potrudil in vgradil cevko za vodenje pletenice vitla - šele po tem sem v škatli z raznimi deli našel eno malo večjo pušo, ki bi še bolje izgledala. Prav tako sem naredil funkcionalni priklop, da bom 'zajlo' mel kam za obesiti. Klina še ni :-({|=
Bumper.
Bumper.
CC-01-23.jpg (48.8 KiB) Pogledano 5760 krat
Manjkajo še samo blatniki. Sprednje bom sigurno dodal za zadnje pa še ne vem, ker so že predstavljeni dodatki precej izpostavljeni sploh če so na poti kakšni kamni, les... sami blatniki pa bi morali seči še kak cm nižje.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Najpomembneje pa je, da sem izdelal pritrditev same karoserije na podvozje. Za to sprva sploh nisem imel načrta kaj in kako vendar se mi je kar sproti prižigala žarnica :praskam:

Najprej podvozje.
Spredaj sem rešil tako,da sem na odbijač namestil en blok, na katerega pride ježkasti trak. Zadaj sem samo izdelal prečko. Vse je privijačeno z original vijaki na original mesta na šasiji.
Šasija s pritrdilnimi 'elementi' in dokončnim 'srtup-om'.
Šasija s pritrdilnimi 'elementi' in dokončnim 'srtup-om'.
CC-01-24.jpg (73.64 KiB) Pogledano 5758 krat
Nato nadgradnja.
Spredaj na dnu kabine dve vodili, ki centrirata karoserijo in druga polovica ježka. Zadaj pa sem izdelal 'hakelj', ki se zatakne pod prečko.
Pritrdilni 'elementi'.
Pritrdilni 'elementi'.
CC-01-25.jpg (76.67 KiB) Pogledano 5758 krat
Detajl 'bingeljna'.
Detajl.
Detajl.
CC-01-26.jpg (41.8 KiB) Pogledano 5758 krat
Da vse stoji na svojem mestu je bilo potrebno kar nekaj 'upasavanja' in v tisti vročini tudi 'švicanja'. Zadeva pa se namesti tako, da se najprej zadaj zatakne nato se nadgradnja potegne naprej, nacentrira in stisne na ježka.

Še zdaj ne morem verjeti kako se mi je to dobro poklapalo :-({|=
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Tako je model, sicer v surovi obliki, pripravljen za kaki trail. Dejansko sem ga že nekaj vozil in sem res zadovoljen. Sicer je to čisto drugi svet kot Wraith ampak totalno uživaški. Celo s serijskimi gumami se da kam prilazit. Najbolje zgleda res pri minimalnih hitrostih, kaj dosti več od hitre hoje pa itak ne zmore in ni bilo niti planirano.

No še ena pozerska, sicer malo manj zvita, kot smo jih vajeni z raznih plezalskih forumov. Pač ker je to v tovrstnih temah obvezno :-k
Showoff TAMIYA.
Showoff TAMIYA.
CC-01-27.jpg (56.85 KiB) Pogledano 5753 krat
LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Pritrditev karoserije je izpadla odlično.
Res lepo =D> =D> =D>
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Bravo!

Res je izpadlo super. Komaj čakam naslednjo epizodo.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
johnnyZ
Razpravljalec
Prispevkov: 108
Pridružen: 25 Jan 2010, 07:45
Kraj: Maribor

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a johnnyZ »

Super!

Imam unimoga na tej šasiji.....
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Dela na modelu se, v pričakovanju prvega traila 2016, mrzlično nadaljujejo. Karoserija je prejela še manjše popravke pred zadnjim nanosom kita za brizganje. Šasija je razen koles pripravljena.
Touchups :)
Touchups :)
CC-01-28.jpg (76.69 KiB) Pogledano 5265 krat
Nabavil sem eno varianto 'kong' gum, še vedno pa ne vem če jih naj dodatno obtežim. Zato bom hvaležen za hitre nasvete, ker moram gume prilepiti - enodelne felne. Sicer je model že kar krepko čez dva koligrama (z 3600 NiMh baterijo se podvozje posede ravno tako kot sem si želel) in tam okrog 65:35 obtežitve, večina spredaj.
RC Addict!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Jaz sem na TH to rešil z navijanjem bakrene žice.

Teža je lepo razporejena in zelo lepo jo lahko doziraš.

Nekje dobi en odslužen elektromotor in si zmagal...

Malo obtežitve na kolo paše, da tisti kolo ko bi se dvignilo še vedno leži na tleh. Tam okrog 30g na kolo zadaj in 60g na kolo spredaj bi bil skoraj minimum.

Čez 150g na kolo je pa že zelo huda!

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli