Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Moderatorji: kurnt29, atf300

tadej mlakar 007
Tekmovalec
Prispevkov: 383
Pridružen: 16 Feb 2008, 23:24
Kraj: Lenart v slo. goricah

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a tadej mlakar 007 »

Stanko P. napisal/-a: @tadej: sedaj je v kosih, ko bo na novo narejen pa bo vsekakor možen ogled. Mogoče te bodo potem še celo scale igračke začele zanimat.

Uf ne vrjamem, mi je pa všeč za pogledat =;
Samo ogenj!!
super decathlon 3,6m
jetiduplex 8)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Sem nekaj slikal, pa ni prav lepo ratalo. Zvezda je tako majhna, da še na makro izgine.
Emblem TAM
Emblem TAM
CloseupTAM-800x600.jpg (80.47 KiB) Pogledano 6311 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Res drobno!

Bravo Matej :-)

Iz inata sem naredil remont na svoji mašini in se ne vdam :-)

Bo pa lepo, ko bo namontirano?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Sicer je TAM-ič lep ampak nekako omejuje že tako slabe 'trailing' lastnosti šasije. Zato sem se za letos odločil narediti nasprotno - karoserijo, ki ne bo ovirala zmogljivosti šasije med samo vožnjo v kočljivih situacijah. Biti mora torej nekoliko ožja od zunanjih robov koles, spredaj in zadaj minimalen 'overhang'... Sprednji odbijač je v tem primeru pomaknjen bolj nazaj - h kolesom in je ožji ter narejen iz kovine, saj se je plastični prevečkrat zlomil. Še vedno pa nisem odstranil sprednjega bloka šasije, ker hočem imeti možnost montaže obeh nadgradenj.

Tako je nastala prava 'ekasta' grdobija - sicer še ni čisto konec ampak za peljat pa je.

*ČipŠit* kitajske gume na alu platiščih so pa super.

Sproti sem ustvarjal še video: KLIK
RC Addict!
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Superica =D>

Komaj čakam na kak trail. Sedaj sem tudi jaz ˝vozen˝ :D
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Lusten projekt :-)

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Enostavno, zanimivo, lepo, v pričakovanju posodobitve :D
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Torej, trail na Planino (LINK) je pokazal, da je nova karoserija korak v pravi smeri. Celo pot je model doživel 'manhandle' le dvakrat, če bi montiral vitlo bi to še razpolovil. Mogoče bi moral še nekoliko zožati sprednji odbijač - ena 2krat zapel in moral najti drug 'approach angle'.

Zadovoljen zelo...
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Več kot eno leto, pa nobenega 'updejta'. Vseeno pa se ves čas nekaj dogaja.

V začetku leta me je prijelo odrezati 'cigl' na sprednjem delu šasije.
Kar z žago.
Kar z žago.
CC-01-42.jpg (55.02 KiB) Pogledano 4092 krat
Zadevo sem zaprl z lepo oblikovanim delom ABS plastike, prilepljenim z epoksijem. Prostor med 'getribi' in novim delom pa sem zalil z epoksi smolo in svinčenimi kroglicami - za težišče pa to.
Lepo sfiniširano - do prve skale;)
Lepo sfiniširano - do prve skale;)
CC-01-43.jpg (61.76 KiB) Pogledano 4092 krat
Nad to res 'budget-friendly' izboljšavo sem še sedaj navdušen.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Vmes sem še malo dolival olje v amortizerjih, drugega vzdrževanja pa model praktično že v četrtem letu uporabe ni rabil.

Da pa le ni neuničljiv se je pokazalo na poligonu na Vrhniki. Po nežnem prevračanju, že pri tretjih vratcih, je Tamiya skoraj ostala brez kolesa.
Škoda...
Škoda...
CC-01-44.jpg (47.08 KiB) Pogledano 4091 krat
Ali gre za utrujenost materiala ali je to posledica 'Male šole avtomodelarstva', kjer se je z modelom marsikaj dogajalo, ne vem. Sem pa z nekajkratnim 'švasanjem' s pomočjo CA lepila vseeno zvozil cel poligon. Doma sem zadevo razstavil, da se vidi točno kje je spustilo. Če bi bil odlitek brez vrzeli na kritičnem mestu...
Pod drobnogledom...
Pod drobnogledom...
CC-01-45.jpg (35.31 KiB) Pogledano 4091 krat
Malo sem kolebal med aluminijastimi 'upgrejdi' in original deli in se na koncu odločil za 'original fit'. Tony's Tamiya Parts, se je izkazal z vrhunsko storitvijo. Sem pa del pred vgradnjo na kritičnem mestu popraskal s šilom in brusnim papirjem ter vrzel zalil z epoksidno smolo, mogoče bo kaj več nosilnosti.
Nov del...oriđinal;)
Nov del...oriđinal;)
CC-01-46.jpg (32.08 KiB) Pogledano 4091 krat
Obenem sem očistil vse dele krmilnega mehanizma in jih našprical s suho mastjo, tako da tudi samo krmiljenje sedaj dosti lepše teče.
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Evo, malo ga prebujam iz dolgega spanja.

Že dolgo je model stal na polici s TAM nadgradnjo. Potem pa se je izkazalo še, da bo dobil 'žlahto'.
CC-01-47.jpg
CC-01-47.jpg (106.97 KiB) Pogledano 669 krat
Ja vrača se svoji prvotni namembnosti saj je tagrda 'kišta' šla na 3 Racinga, King Blackfoot pa se tudi kotali nekje po predalih. Ker sem nekoč 'odrezu cigu' mam sedaj problem s pritrditvijo 'karose'. Le ta je bila spredaj pritrjena na odbijač, ki pa je bil pritrjen na mesto katerega sedaj več ni ](*,). Je pa ta situacija privedla do tega, da imam v izdelavi nov odbijač, iz tapravega materiala, kar bi itak moral narediti že davno. Več o tem drugič.

Še prej sem imel za zrihtat nove 'aksšenkle' saj je desni, po dolgem času uporabe modela, končno popustil. Zasilno je bilo popravljeno, kot kaže spodnja slika. Sem pa imel že nove, sicer za FF-01, kar nekaj časa na zalogi.
CC-01-48.jpg
CC-01-48.jpg (95.52 KiB) Pogledano 669 krat
RC Addict!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Pred vgradnjo novih delov sem v le te vrezal navoj M3, da ni 'kugla' direktno uvita v plastiko. To naj bi, do neke mere, zmanjšalo dolgotrajno napetost v materialu in podaljšalo 'življensko' dobo dela. Navoja pa nisem končne globine, vrezal skozi plastko, da bo še vseeno malo upora za preprečevanje odvijanja - verjetno.
Zakaj nisem dal aluminijatega dela? Ker le malokateri 'upgrejd' dosega kakovost original delov, čeprav plastičnih. Ker sem stiskač je seveda pravi razlog. :oops: :-k #-o
CC-01-49.jpg
CC-01-49.jpg (74.79 KiB) Pogledano 661 krat
Vso železnino sem vzel iz starih, jo očistil, preveril in namestil v nove dele. Ležaji še precej lepo letijo in sem jih samo na rahlo obrisal, da nebi morebitne nesnage 'prisilil' v notranjost - no good. Na tem modelu imam na vseh krogelnih zglobih tanke kose silikonske cevi za modelarsko gorivo. Namen tega je, da je 'prijemnik' - ali kako se temu reče, potisnjen iz centra 'krogle', kar ga nekako 'zašpana' in posledično zmanjša zračnost.
CC-01-50.jpg
CC-01-50.jpg (90.9 KiB) Pogledano 661 krat
Tudi šalčke diferenciala in kosti sem lepo očistil, če sem že imel odprt dostop do njih. In kaj naj rečem. Praktično vsi deli so brez vidnih znakov uporabe in površina je še vedno sijoča. Na kosteh je malo viden rob, kjer nasedajo 'od vsega silnega zavijanja' na šalčke.
CC-01-51.jpg
CC-01-51.jpg (81.59 KiB) Pogledano 661 krat
Res lepo je delti na Tamiya-h. Nekak me ma, da bi vse drugo prodal in delal samo še na CC-jkah in FF-kah :-({|=
RC Addict!
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hello!
Malo off top. ..če si lahko sposodim... :oops:
Zate vem da si lastiš Tamiya zadevce in tukaj v tem simpatičnem retro videu imaš vse najboljše tistega časa .. https://youtu.be/qIFst28Pdd8
Kot otrok sem sanjal o Hornet in Hot Shot buggiju ...
Ampak nikoli ne reci nikoli...mogoče ga bom pa še kdaj imel :-k [-o<
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Tamiya CC-01 'TAM 110 T7'

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Sicer imam verzije 'tvojih' naštetih in sicer Grasshopper in Hotshot 2. Oba v bolj kot ne razsulu, delno obnovljena z veliko novimi deli po predalih ](*,)

Sedaj ma tamico.de spet na zalogi Hotshot-a.

p.s.
Trenutno pa imam na poti FF-01 z Japonske :-({|= Naj bi bil 'mint' avto, kar bomo še videli :whistle:
RC Addict!
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli