SCX10 Dingo Pick-Up

Moderatorji: kurnt29, atf300

tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Mene pri scalerjih vedno bol vleče k vozilom ki prevažajo tovor-vozne lastnosti se spremenijo ko so natovorjeni,zato sestavljam SCX10-dingo kit ki bo imel od zadaj prtljažni prostor,prikolico in pa verjetno še plug za sneg.
Kit je za sestavljanje zelo zanimiv,ker je priloženih kar nekaj delov več,npr opcija 3-link ali 4-link obes.Z lahkoto se mu spreminja medosna,zanimiva je tudi opcija kjer mu lahko sestaviš 6x6 ali v teoriji 8x8.
Zadnja os je podaljšana za 1cm,karoserija pomaknjena naprej,zadnji amortizerji so pod šasijo da bo keson čimbol nizko, keson pa bo verjetno še daljši od odbijača.
Motor je zaenkrat 15T pinion pa 16,verjetno ga bo zamenjal z 27T.Vse kjer je kaj uležajeno je napolnjeno z mastjo oz pripravljeno za blato,edino razočaranje je RC box ki ni vodotesen.
Preizkusil sem še tehniko barvanja z soljo da avto ''porjavi'' oz postara,vendar mi to ni uspelo.Če je kdo barval z to tehniko prosim za nasvet.
Zaenkrat so uteži samo v zadnjih kolesih (samo 40g v vsaki),sem pa delno izrezal pene v gumah.

Slika

Slika

Malo napredka,keson iz bambusovega lesa počasi dobiva obliko.

Slika

Slika

Tudi,ko je od zadaj polno natovorjen je vzmetenje še vedno pretrdo.

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lahko pricakujemo kaksne stranice kasona? Sicer je tole lepo izpadlo. =D>
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Keson bi bil res pust brez stranic,manjka pa zaščitna ograja med kabino in tovornim prostorom.Dolgo sem okleval ali naj odrežem preostanek roll cage-a.Zadnji stebrički so iz mesing profilov,enako bom naredil še odspredaj.Še vedno manjkajo prednje luči in pa nekaj detajlov.
Odspredaj bi rad plug za sneg,ne vem pa ali naj uporabim servo za dvig pluga,ali naj na prednji odbijač namestim vitelj in kar z njim dvigam plug(enako kot pri štirikolesnikih).
Ta vitelj sem imel v mislih ; http://www.rc-shop.at/catalog/product_i ... s_id=10800 ,ima kdo s tem kaj izkušenj?
Prvič na terenu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Na terenu se je izkazal da je motor-regler še vedno prehiter,čeprav je bil verjetno tudi teren prezahteven.Končna hitrost ni večja od 15km/h,vendar mu manjka navora za res precizno plezanje,je pa zanimivo da hitrost zadošča za ta tip vozila (verjetno skregano z logiko speed junkies :D :D ).Verjetno tudi regler ni najbol primeren.Preizkusil bom še druge combo varjante npr motor T55.Škoda da avto nima menjalnika.
Velika razlika je tudi med stock in novimi gumami.Nove so precej bol trde in bojo verjetno dosti bolše na zemlji kot pa na skalah.Zamenjat bo potrebno tudi zadnje vzmeti za ene precej mehkejše.Takratki del vzmeti je rdeč-najmehkejši,tadolgi del pa zelen-12.5x40mm 4.08 lbs/in -srednja trdota.Mehkejša ima trdoto 3.6 še mehkejša pa 2.7.Ne vem katere naj naročim,je pa trenutna trdota vzemti takšna da z lahkoto prenese 1,5kg na kesonu.
Nek težek tovor mu res spremeni vozne lastnosti,sem se pa naučil lekcije da se pri prevozu težjih tovorov,tovor nikakor ne sme premikat :D .
Težave mi povzroča izbira komande,saj bi potreboval vsaj 3-4 kanale.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Dobro se ti je izslo. Je bila v mislih tudi zadnja stranica? Zadnji del roll-cagea bi tudi znal zanimivo izgledati, ce bi ti ga uspelo na kaksen lep nacin zakljuciti v blatnike/koloteke ali v sam keson, vendar kar je je..
Kar se tice menjalnika, tako je nima ga, kar pa ne pomeni, da se ga ne da kupiti.. :wink:

Za res pocasno voznjo bo verjetno 55T prava izbira. Vzmeti bos ob taksni voznji kot je na zgornji sliki zagotovo potreboval mehkejse. Olje si ze kaj menjal?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

tavzy napisal/-a:Težave mi povzroča izbira komande,saj bi potreboval vsaj 3-4 kanale.
Lepo je tole izpadlo, še posebej slike naravi.

Najcenejša opcija štirikanalnega radia je tole: viewtopic.php?f=64&t=83858 (8 kanalni!), http://www.rccrawler.com/forum/electron ... hread.html

Potem so tu še Flysky FS-iT4 (http://www.rccrawler.com/forum/electron ... it4-3.html)

Pa seveda klasični letalski daljinci in Futabe / Sanwe če so cekini.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Če misliš olje v amortizerjih,še ne,notri je 30wt.Sem pa zmanjšal gumijaste omejevalce hoda tako da je amortizer brez vzmeti možno stisniti skoraj do konca.
Glede roll cage-a,ni še vse izgubljeno,ne vem še kako bo narejeno bo pa iz mesinga..Tak kot je sedaj je še vedno pust.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Imel sem v mislih olje v amortizerjih ja. Ko si model sestavljal, katere batke si uporabil za amortizerje (koliko lukenj)?
Seveda, caka te se kar nekaj dela vendar si na dobri poti k zelo lepemu in unikatnemu izdelku.

Zmanjkuje ti kanalov? Za?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tudi sam imam težave z kanali na avtomobilskih komandah, sicer imam letalsko ampak z njo se mi zdi nemogoče vozit avto. Imam futabo 2pl in 3pm predelani na frsky ki sicer odlično delujeta a imata premalo kanalov.
Sem že razmišljal da bi kupil eno letalsko komando (8kanalov) in komplet vezje displej in vse preselil v ohišje avtomobilske, kamor bi namontiral stikala in trime za vseh 8 kanalov ta rešitev sicer ni tako enostavna a mogoče bi bila izvedljiva bi pa verjetno zraven komande mogu namontirat kakšno dodatno ohišje kamor bi spakiral vezja saj so avto komande precej na tesnem z placom.

Kakšna lažja rešitev?

Super zgleda tale avto drugače, tudi sam gledam da bi nabavil ampak če bi bi bil to:

AX90027
SCX10™ 2012 Jeep® Wrangler Unlimited Rubicon 1/10th Scale Electric 4WD - Kit

Ker se mi zdi res scale pa še dost prostora maš pod kabino za razne modifikacije, vsekakor pa bi mu v štartu privoščil tega lepotca:
http://store.rc4wd.com/AX2-2-Speed-Tran ... _2463.html

Res ne vem a je tako težko nardit enga crawlarja/scalerja ki bi bil vsaj približno kos summitu zame zelo pomembe stvari menjalnik (po možnosti 3 prestave) in pa zaklep diffov ampak tega ne dobiš niti pri 800€ dragi tamiyi.

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Če želiš imeti specifičnega 'scalerja' pač moraš pobrati najboljše iz vseh svetov. Naprimer menjalnik (hi-lift ali bruiser) pa karoserijo od Tamiye, osi od rc4wd, pa ostalo od recimo axiala. 'Frame' in drobnarije, ki so specifične pa magari izdelati doma ali koristit aftermarket trg. To potem stane več kot naprimer Summit ali Tamiya za 800 € vendar maš brzine, artikulacijo po meri in pa seveda 'custom' izgled. Sumit itak nikam ne izgleda in po moje ne paše v nobeno kategorijo (razen mogoče med napihnjence - sorri tak ga pač dojemam, traxxas nasploh). Samo po moje treba prej naret nekaj standardnih kitov z postopnimi modifikacijami, kot to počne naprimer atf300, ker nagruntaš stvari ki jih drugače nikdar nebi.

Tukaj delajo pubeci nore stvari.
http://scalebuildersguild.com/forum/
http://www.scale4x4rc.org/forums/
http://www.rccrawler.com/forum/

Na kak način pol v praksi uporabiti 8 kanalov pri FlySky Gt3 B/C? Se mi zdi zanimiva komanda drugače.
RC Addict!
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Po dolgem času je bilo malo napredka na mojem Dingu.Na streho sem namestil košaro oz prtljažnik,obenem pa sem prednji dodatni luči namestil na streho.
Vitelj je glede na ceno še kar vredu ,čeprav je preslab da bi izvlekel avto ko se vkoplje v snegu.Zelo trpi tudi plastični nosilec prednjega odbijača ki se močno zvija.Tega bo verjetno treba nadomestit z kovinskim.
Zadnjim amortizerjem sem zmanjšal hod za 7mm ,ker so vpeti precej nižje od prednjih,vzmeti pa sem zamenjal z najmehkejšimi.Zadaj je še vedno bol trd.

Slika

Na spodnji del prednje osi sem naredil nasilce z plug za sneg.Upam da bo plužil z čim manj zatikanja ker je nameščen tako nizko,čeprav dvomim da bo letoš še sploh kaj za splužit.Dvigat ga mislim z vitlo ,verjetno preko škripca.

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Dobro je izpadlo tole. Dopade se mi kosara, ki ni cez celo streho, to redko vidis..
S snegom ga pa nikar ne pokaj, za to zimo ga je dovolj, se vidimo proti koncu leta. :lol:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Končno malo napredka,zamenjal sem rc napravo za Futabo 4PLS ( http://www.rc.futaba.co.jp/english/prop ... /4pls.html ),hotel pa sem obdržati star sprejemnik AR500 ( 5kanalni Spectrum sprejemnik).Žal se napravi nikakor ne povežeta.Ima kdo idejo zakaj?
Na Futabi imam nastavljeno na ''Normal'' odajanje,ima pa še kup drugih nastavitev.Oddajnik oddaja v S-FHSS sprejemnik pa v DSM2,karkoli že to pomeni.Mi lahko kdo pojasni?
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Ne poveže se zaradi tega ker nista med seboj kompatibilna. Oddajnik in sprejemnik morata biti istega proizvajlca oz. morata delovati na istem sistemo/protokolu (futaba uporablja S-FHSS, spektrum pa DSM2). Torej rabiš DSM2 oddajnik oz. S-FHSS sprejemnik.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Da malo up-dejtam to temo.Dingo je po skoraj enoletni uporabi dobil Light kit znamke Killer Body za vsega 12e.Kit je bil namenjen za short course. Zelo sem bil skeptičen glede razmerja cena-kvaliteta,vendar stvar deluje.
Skeptičen tudi zato,ker naj bi vezal servo za smer in pa regler preko tega modula,obenem sem moral še vse veje led luči prirediti po dolžini in pa št. luči.Delovale naj bi kratke,dolge,vzvratne,zavorne in pa še dodatne luči za na streho.Ima tudi smernike,ki se vklapljajo že ko malo obrnem krmilo.Tudi dolge luči se vkopijo le ob polnem plinu,zato je vožnja po temi tezavna ker avto pri kratkih lučeh osvetli bol malo okolice.
Imel sem občutek da sestavljam novoletno jelko :P

Slika

Še vedno manjka snežni plug.

Slika

Ker je zadnji del kesona podaljšan je le ta zadeval ob skale pri tem pa je je krhal les,zato sem naredil zaščito iz mesing profilov,obenem pa je tudi nosilec za priklop.

Slika

Vedno z temi vozili mi je vedno bol zanimiva,pa tudi z finančnega vidika je ok,ker mi po enem letu še vedno vse deluje brez zlomljenih delov.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Naslednji projekt je bila prikolica.Odločil sem se za manjšo da ne bi zgubil terenskih zmogljivosti avta.Da se ne bi ustavljala ob ovirah sem naredil še zaščitni lok-podobno kot nerf-bar pri ATV.Načrtovanje;

Slika

Testna vožnja je rakrila nekaj nepravilnosti pa tudi gume so malo prevelike.Manjkajo še blatniki in pa kup detajlov da bo vse še bol realistično.

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Dingo je končno dobil še enosmerni snežni plug,narejen iz bakrene cevi.Potisna sila pa se prenaša direkt na prednjo os,zato se ob pluženju na asfaltu ostavi šele ko zadane ob ledeno ploščo.

Slika

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Za Dingota iščem nove felge s katerimi pa ne bi rad spreminjal širine medosja.Všeč so mi te felge ki po videzu spominjajo na felge starih stoenk :)

http://shop.rc-hp.de/RC4WD-19-Vintage-C ... e-Wheels-4

Imajo pa negativni off set 11mm.Kaj to pomeni oz kaj se bo zgodilo,če namontiram te felge ?
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a atf300 »

negativni ofset pomeni da je pritrditvena površina bližje zadnji stran feltne , torej je širina osi širša .

v tvojem primeru , če je original feltna offset 0, bo širina širša .
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a atf300 »

negativni ofset pomeni da je pritrditvena površina bližje zadnji stran feltne , torej je širina osi širša .

v tvojem primeru , če je original feltna offset 0, bo širina širša .

vendar preveri koliko je ofset trenutne feltne k jo maš
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Če maš sedaj recimo offset 0 in so felne poravnane z blatnikom bodo potem 11 mm pomaknjene noter pod blatnik...drugače pa relativno glede na trenutni offset ki ga imaš.
RC Addict!
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Glede na tole shemo, bo negativni offset pomenil pomik koles navzven.
Priponke
gmade_wheel_offset_guide.jpg
gmade_wheel_offset_guide.jpg (52.39 KiB) Pogledano 5396 krat
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

A tako se to gleda!

Sem vedno mislil, da je glih kontra ](*,)
RC Addict!
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Felge,kolikor se vidi po slikah so sestavljene iz treh zunanjih delov in pa dveh notranjih,ki držita nek določen off set.V primeru da bi res zožale medosno,bi se verjetno dalo kaj postružit in pa zamenjat vijake z daljšimi...
Hvala za obrazložitev.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Montiral sem Pahnrad link,ker se osi precej zvijajo,sploh pri pluženju. Imam poceni kitajski kit brez navodil. Sestavil sem kolikor sem videl po drugih slikah,zgledalo pa naj bi takole ;

Slika

Potrebno je precej improvizirat,os je bol toga vendar v praksi ne deluje.Ima namreč zelo moteč ''bump stear'' .Kolesa skozi cel hod amortizerja močno zavijajo,zato sem obrnil in podaljšal link za krmiljenje.Negativnega učinka skoraj ni več.V stering linke sem naredil jamice da sem malo povečal kot krmiljenja.Če bo avto bol okreten bo verjetno naslednja nadgradnja 6X6 :P


Slika

Nosilec za servo sploh ni privijačen ampak je malo širši da stisnjen ostane na mestu.Tega sem privijačil z M1,5 vijakoma.
Prestavil sem še težko Ni-Mh baterijo,za nosilec pa uporabil originalno Alu ploščo.Upam da ne bo preveč teže na eni strani.

Slika

Če ima kdo odvečne rabljene originalne osi naj me prosim kontaktira?
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: SCX10 Dingo Pick-Up

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Sprememba pozicije baterije je bila nekoliko pretežka na eni strani,zato sem model obtežil še z druge strani z lažjo utežjo.Pozna se velia razlika kot pred prvotno namestitvijo nad prednjim servom.
Ker je model toliko težji ,se manj pozna teža tovora.
Težave mi povzroča Ni-Mh baterija , (regulator nastavljen na Li-po) ki povzroči da ko se nekoliko sprazne začne avto cukat da je vožnja skoraj nemogoča.Takoj ko pa odklopim regulator za vitel dela spet vse ok.Regulatorja pa ne znam preklopit na Ni-mh ker nima več originalnega stikala :-k .Tudi regulator za vitel dela ok,čeprav se rado zgodi da se začne sam od sebe počasi navijati ali odvijati ,kar je lahko nevarno če je navit do konca .
Namestil sem nekaj delov iz alu pločevine in pa zavese na blatnike-so v fazi krajšanja.

Slika

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli