Gmade Gs01 Sawback

Moderatorji: kurnt29, atf300

Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

pravkar prevzet s carine, kljub carini še vedno cenejši kot iz evrope.

Gradnja se začenja zvečer.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tole je bilo pa hitro. Skratka super, cakamo na slike sestavljanja. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

=D>
RC Addict!
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

No pa začnimo, danes sicer bolj manj zaradi delovnih in drugih obveznosti

Slika

Poleg samega kita sem pri Junfacu vzel ze takoj CVA-je za boljse krmiljenje.

http://www.junfac.com/shop/index.php?ma ... cts_id=584
http://www.junfac.com/shop/index.php?ma ... cts_id=588

Prvi vtis je zelo dober , dobro pakiranje , spodobna navodila , kvaliteta plastike tudi dobra ,bolj podobna tamiyinim dragim delom, ki so okrepljeni z dodatnim materialom.

Slika

Ohišje osi je iz enega kosa, tako tudi kot Locker , izhodni zobnik ma malo lufta , vendar ga bom podlozil ko bo celotna sasija sestavljena. Všeč mi je da zaenkrat ni uporabe samoreznih vijakov.

Slika

CVA-ji so enostaven design , edin un mali ring ki drzi palcko, bi znal bit problematicen dolgorocno, prilozeno mazilo za zglobe je zelo lepljivo in ga imam verjetno vse povsod . Osovine so iz drugačne zlitine kot axialove, mislim da jim pravijo carbon steel, zgledajo pa zelo močne na prvi pogled.

Slika

še ena podobnost z Tamiyami je uporabe E-ringov

Slika

osi sta v primerjavi z AX10/SCX10 osmi tanjše, sicer je moj SCX10 trenutno izven delavnice tako, da ne morem delat direktne primerjave. Še ena pohvalna stvar je, da sta pokrova diferenciala iz kovine in ne kromirane plastike kot sem mislil.

Za začetek moram rečt,da sem kar zadovoljen , feeling sestavljanja je podoben kot pri Tamiya, škoda edino da vijaki niso hex, so pa priloženi philips dobre kvalitete, ki jih ne pobereš tako enostavno.
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

Slika

pri listih sem se po nasvetu z RCCja odločil, da naredim kontra kot piše v navodilih in dal sredinski list pod glavnega ne nad kot pravijo navodila, to bi naj pomagalo proti zvijanju.

Slika

zelo mi je všeč, da so ključni deli metalni in ne plastika

Slika

mal so me zajebavale bunkice v rokah za krmiljenje ,sam sem jih nekako spravil skupaj, je bilo pa potrebno narediti kontra kot pri traxxasovih in prijeti bunkico s klešči in potisnit plastiko čez.

Slika

ohišje prenosa moči in zobniki zgledajo vredu , enostavno sestavljanje in spet nobenega samoreznega vijaka. zanimivo da je priložen zobnik velikosti 32dp , ne 48dp kot pri axialu.

Slika

Plošča za getriebe ima zanimive rolerje na mestih, kje bo verjetno točka za pritrditev 4-link, ki se baje obljublja kot opcija

Slika

motorne gredi so dokaj standardne, mal večje kot stare axialove, nekje dimezij kot ta nove WB8 od Axiala, zanimivo da se eden izmed križnih pinov, da noter posebej in zaklene z tamalim grub vijakom

Slika

vijaki za pritrditev na ploščo, so enake velikosti tako,da ne moreš zamenjat vijaka kot pri Axialu.

Slika

stranici šasije in nosilci za liste so metalni, za moj okus preveč flashy, mogoče jih bom prebarval

Slika

na zanimiv način je rešena pritrditev nosilcev , saj med njih in sašijo vstaviš plastične distančnike, ki preprečujejo zvijanje zaradi pritrditve.

Slika

nosilci za body in fedre uporabljajo matice z zarezno glavo

Slika

oba kosa pripravljena na združenje.

več sledi zvečer oz jutri.
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Dobra predstavitev,zanimiv model =D> =D>
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Pohvalno. Take sestavljanke so mi vedno bile pri srcu.
Slika
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

Slika

lažje mi je bilo pritrdit vse na eno stranico šasije

Slika

rahlo tečno je bilo spravljat matice v luknje , saj so vmes poletele ven , vendar je uporaba njih boljša kot samorezni vijaki v plastiko

Slika

sama pritrditev osi je enaka kot nosilcev za liste.

Slika

blažilci niso polnjeni z oljem , so pa super gladki v gibanju , kar me je zelo presenetilo. malce zajebavanja je bilo dokler nisem ugotovil načina kako spravit enostavno noter ta c ring ki preprečuje preveč gibanja, držiš ring z eno roko in ga na drugi strani potisneš noti z majhim imbusom, potem zamenjaš in primeš kjer si ga pravkar spravil v zatič in še drugo stran noter potisneš.

Slika

zanimivo da blažilci nimajo bunkic za pritrditev fiksnih ampak se jih vstavi in zašraufa .

Slika

prednji odbijač držita dve zarezni matici , ki jih je rahlo težko spravit v pozicijo, vendar to ni še nič proti naslednji stvari.

Slika

feltne so t.i internal beadlock sestavljen iz 3 kosov , da sem jih sestavil perfektno sem rabil cca 2 uri. kriv je design.

Slika

mišljeno je da z dvema daljšima srafuma potegneš obe stranici skupaj, vendar ti ne izvajajo dovolj pritiska , tako da rob gume ni 100% vstavljen.

Slika

rabil sem res preveč poskusov da sem jih spravil skupaj tako kot treba, mogoče je kriv rob gum.

Slika

gume same so na občutek kar mehke, baje da se kar dobro odrežejo na terenu.

Slika

nosilci za pin in hex so plastični , upam da pride čimprej metalna opcija , je pa lepo da ti dajo dve možnosti offseta .

Slika

šasija je fertig, t.i. " rolling" šasija

Slika

tud mačku se že mal rola :D
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lustna zadeva, mogoce res malo "shiny" ampak, saj bo hitro obarvana z naravnimi barvami in bo manj blescece vse skupaj.
Tisti rollerji so namenjeni, da se model ne zatakne na skid plate.. Je pa povsem mogoce, da pride kdaj tudi vpetje tam.

V bodoce mogoce kaksna primerjava z SCX-om? Zanima me kako pasejo karoserije iz SCX-a na Sawbacka, namrec tale originalna se mi ne dopade najbolj. Tudi sicer bi rad videl enega zraven drugega..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Kateri navoj je na teh črnih vijakih z križno glavo? Mogoče bi bil še bol scale look če bi jih zamenjal z vijaki z 6-kotno glavo.
Kašne so listnate vzmeti?Verjetno so trše in debelejške kot vzmeti iz starih budilk?
Na scx10 bi rad od zadaj dal listnate vzmeti samo ne vem iz česa bi se jih dalo narediti doma.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

Scx10 trenutno ni pri meni,ker mi en gospod proizvaja dolocene dele za njega In je lazje ce ga ima tam, tako da do novega lets ne bo primerjav.

Glede bodijev je problem v medosni razdalji, ki je 287mm , vem da paše hilux gor. Jaz osebno bom dal prolineovega blazerja.

Sam body ni tolk slab sam je jeba da je prevelik, dejanskih tam nekje med 1:6 in 1:7 glede na willys jeepa. Kar je pa prevelika razlika na vse skupi k mam.

Vijaki so m3 ,razen na feltnah kjer so 2.6 ,

Za listnate vane ti pa ne morem primerjat, ker nisem nikol budilk razstavljal. Magar kupiš sam vzmeti, ostalo pa narediš sam
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

glede bodyja , takole izgleda , nisem ga mislil uporabljat in je ze prodan.

Slika

ce zeli gdo zgradit lepega willys jeepa v cca 1:6 razmerju je body zelo primeren za to

Slika
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

čas za neki modifikacij

Slika

naredit CMS (Chassis mounted servo) pri Sawbacku je super enostavno,ker se luknje od servo mounta prilegata luknjam od držala za body in blažilca. uporabil sem dva distančnika ki sta ostala od gradnje da se sam nosilec odmakne od šasije, zatem se ga pa pritrdi na glavo in se vstavi servo. Tu sem uporabil dve matici, da sem servo spustil dovolj nizko.

Slika

hkrati sem dvignil drog za krmiljenje nad listnate vzmeti in naredi dalsji "drag link", da sem pridobil enakomeren met servota v obe smeri . Super pri samem modu je , da če uporabite osnoven drag link je CMS mod praktično zastonj.

Slika

zamenjal sem tudi feltne na RC4WD Dick Cepek Gun Metal 1.9 , ki jih imam že od prej mišljen za en drugi projekt. Te feltne imajo dodane že 70 gramov uteži na prednje in 60g na zadnje , kar je še dodano k 67 gramov teže same feltne.

Slika

za enostavnejšo namestitev gum sem uporabil tole pripravico iz sraufa, matice in dveh servo hornov.

Slika

tako je bistveno laže imeti enakomerni pritisk na roba gume.

Slika

ker je pritisk enakomeren samo lepo zaviješ vijake in odstraniš, bistveno lažje za vse feltne ki uporabljajo notranji ring.

Slika

pred namestitvijo sem še temeljito opral gume z razmaščevalcem, kar pripomore k boljšemu oprijemu.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Taksna platisca bi postavil se na kaksen "shelf queen" model. Res dobro izgledajo. =D>
Lepo, da je prakticno takoj in s samimi originalnimi deli na voljo CMS mode.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

Nimam dovolj kapitala, da bi imel se model za na polico, so bli pa dovolj poceni rabljeni, novih za novo ceno nebi nikoli kupil :)

Cms deluje vredu, edino je mal flexa zaradi plastike, bi bilo potrebno servo mount zamenjat za metalnega, vendar glede nato da je gmade naredil pravi cms mount, ki sem ga ze narocil, bo ze zdrzalo do takrat ko pride
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a zan13 »

WAW tele feltne so pa hude! :D =D>

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Lep model. Vidim, da je s "scale" modeli lahko veliko veselja tudi pozimi.

Uživaj naprej in kako sliko več za nas ;-)

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

danes prispel body za sawbacka

Slika

Pro-Line 1980 Chevy Blazer Clear Body for T-Maxx/Savage/Revo 2.5 , sicer je medosna razdalja bodyja 2mm krajsa , kar se vidi odspredaj ,vendar ga itak mislim porezat , ker ne grem na stock izgled.

Slika

začasno sem podaljšal zadnje body palice, da sploh lahko vidim kako izgleda, odspredaj mislim odrezat še vtisnjen odbijač in celotno masko , saj pride po pošti druga iz absa

Slika

mogoče bom vzel še SDI blatnike, na tega bi mi dejansko pasal.

Slika

pri tem modelu želim narediti skrite nosilce za body , da ne bo ubadanja z body pini, najverjetneje bo s pomočjo magnetov. Glede barv sem se že skoraj odločil kaj in kako bo, samo še malo manjka pa jih bom naročil.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Body je res lep in ja blatniki bodo lepo pasali zraven.
Prednji odbijac imas tako ze od sasije tako, da je na karoseriji visek.

Kje si body narocil, ce ni skrivnost?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

body sem najdu najcenejsi pri Jemodels na ebay ,
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

evo , odlocil za barve , nekak tako bo zgledalo, sam še barve naročit

Slika
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

po dveh tednih je prisel tapravi CMS

Slika

sicer je ta zastonjska varianta tudi vredu , edino za moj okus se je plastika preveč upogibala. s poštino iz Koreje je koštal 18 eur, ni bilo potrebno dosti premišljevati.

Slika

inštalacija je enostavna , samo vijake odviješ da lahko vstaviš med okvir šasije. pripne se v luknje od držal za body. Vsi vijaki so z hex glavo, verjetno je za čakat da bojo izdali kit za menjavo vejakov.

Slika

dokončno ga nisem nameščal saj nameravam neki postorit še za medosno razdaljo .
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lepo izgleda, kot bi bil ze od zacetka misljen in ne le kot opcija.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

Saj zna da je bil. Upam cimprej na high steer knuckles in se en precni nosilc za od zadaj in opcije za overdrive v sprednji osi
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: Gmade Gs01 Sawback

Odgovor Napisal/-a atf300 »

elektronika za Sawbacka oz Blazerja je nameščena

- Savox SC-0251 MG Servo
- Axial AE-2 ESC
- Mabuchi 540SH 27 turn motor
- Castle 10Amp BEC


Slika

bolj ali manj je vse bolj na budget ampak vseeno namensko , regler je rabljen od frenda ampak je to že drugi ki ga mam in so super , saj so v bistvu sidewinderji 2 od castla brez brushless softwerja, motor bo vredu dokler ni pridem do enga 35t , servo s 16 kilami pa tudi . BECje uporabljam pri vsakem crawlerju, še posebej pri Savoxih ki so mal požrešni za štrom.

Slika

na prednjem nosilcu sem zvrtal novo luknjo in ga premaknil nazaj , tole bo mal skrajšalo medosno razdaljo.

Slika

tko nekak zgleda zdaj , sicer body ne stoji prav ,ampak ko pride nov prednji del se itak začne rezanje kar bo tud to rešilo
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli