VATERRA ; twin hammers, ..

Moderatorji: kurnt29, atf300

tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Mogoče nasvet,če sestavljaš kit z tako močnim motorjem,nastavi sklopko kar se da nežno.V mojem primeru je že čisto odtegnjena pa v trenutkih ko bi mogla zdrsnit pa preprečit zlom kakšnega dela se to ne zgodi.Uporabljam Traxxas VXL,pri speljevanju na asfaltni podlagi na 3s pa naredi flip z mesta.
Razen vijakov,ki so res premehki,mi pri mojem skos crkuje tisti sornik v gredi zadnjega kolesa ki skrbi da se felna ne zavrti v prazno.Nadomestne pa se težko dobi ker so 1,5mm.Prevrtati gred na 2mm pa je skoraj nemogoče.
Pri vožnji po blatu rad zariba menjalnik oz tisti vod ki potiska vilice,zato ga raje mažem z WD ker se nanj ne veže toliko umazanije,bo pa po nekaj vožnjah ta vod šel precej težje (fini pesek ki se zaje v plastiko ),pa tudi originalni mehanizem za menjalnik z servo saverjem ti ne bo dolgo koristil oz bo na koncu nastradal servo.
Tu ti priporočam da narediš tak sistem kot ga imajo nitro avti na gasu (z vzmetjo od npr kulija ali npr silikonsko cevko)
Še en del strada -stering servo ker je mehanizem dokaj tog brez saverja.
Pri originalnem RTR servo nima niti krogličnih ležajev ampak puše,če te zamenjaš z ležaji je malo močnejši ampak kasneje je pri mojem počilo ohišje.
Po nekaj porodnih težavah postane avto zelo vsestranski in pa zanimiv za vožnjo.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Po krajši pavzi spet malo premika...

Tole sem naredil še pred časom, pa nisem imel volj in časa o tem pisat... Dnevom je manjkalo po ene par ur ;-)

Montaža koles:

Najprej sem pobarval pritrdilne obroče:
Slika

Platišča so pobarvan s srebrno barvo že tovarniško:
Slika

Slika

vložki pa so dvoslojni, mehki del mislim da celo iz spominske pene...
Slika

Slika

Vijaki pa spet znameniti M2:
Slika

Ker so pene precej velike v primerjavi s platišči in gumami:
Slika

Slika

je bilo treba uporabiti pristop kot pri pravih avtih - brez milnice je montaža nemogoča:
Slika

Preden sem gume namestil, sem na dveh mestih na 180°naredil dve mali okrogli luknji za izcejanje vode. Izkušnja od 1/8 buggy, ki se je izkazala za zelo dobro. Tiste notranje luknje vodo samo lovijo...
Slika

Slika

Sestavljeno kolo:
Slika

Gume - verjetno boljši predstavnik svoje vrste. V primerjavi s Pangolinom je razlika svetlobna leta. Ko po gumi podrsaš, se ne umakne ampak se dobesedno ovije okrog prsta...

Še slika deloma zloženega prednjega konca:
Slika

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Včeraj in še malo danes pa sem kar nekaj postoril...

Najprej dokončna montaža prednjega dela, predvsem krmilnega mehanizma. Žal so tu navodila nekoliko neskladna z dejanskim stanjem, pa ni navedeno, katera skupna mera povzav je prava vsaj za začetek...

Ker pa je v poplni zmešnjavi z vijaki nekaj vijakov za dokončno montažo v vrečki s stabilizatorji, sem moral odpreti tudi to. Čeprav nisem imel namena v začetku sploh namestiti stabilizatorjev...
Slika

drobiž od vijakov sem varno stresel v škatlo...
Slika

Namestil sem najtanjši stabilizator, ki bo povzročal še najmanj škode ;-)
Slika

Material za prednje povezave in volan je na prvi pogled enostaven, par vijakov in trije nastavni vijaki...
Slika

tudi navodila omenjajo enak kos:
Slika
Slika

v praksi pa sta dva enaka, tretji za povezavo na servo pa je drugačen in daljši...
Slika

skladno z Mrfijem - poraviti...
Skoraj do konca zmontiran prednji del, za katerga pa se je kasnej izkazalo, da sem ga malo narobe sestavil
Slika

Naprej na zadnji diferencial...
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zadnji diferencial je bil malo veselje :-)

Najprej vrečka:
Slika

Kljub temu, da notri ni nič, razen jeklene blokade, je zaradi kompatibilnosti dobavljeno vse potrebno:
Slika

Ohišje diferencial je relativno kompaktno, kar je dobro za vožnjo po grobem terenu. Pangolin ima sicer res M3 vijake in zelo robustne zobnike - a ohišje se zaradi velikosti pogosto zatika ob ovire...

Tu je ohišje majhno in deloma to omogočajo tudi te finomehanski vijaki. Na mesta, kamor pridejo uviti vijaki so zaliti ALU vstavki. Lepo!
Slika

Slika

Ostalo brez posebnosti:
Slika


V ohišja osi pridejo ležaji vstavljeni s konkretnim razmakom, kar je tudi dobro:
Slika

Seveda pa se leva in desna os razlikujeta in je treba biti pazljiv:
Slika

C povezave, ki izgledajo plastične, so zalite jeklene palice:
Slika

Slika

Če kaj crkne, bo treba kupit celo novo, ne samo ušes...

Roller:
Slika

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ko sem si avto ogledoval, me je najprej zmotil kot prednjih koles - zelo navzven...

Kaj dosti bolje pri štelanju povezav na pamet brez podatka v navodilih itak ne more biti...

Slika

To sem relativno hitro naštelal na rahel kot navzven...

Potam pa avto migam gor in dol in je "bump steer" obupen... Gledam - ja seveda - na napačni strani sem zadevo privil na povezavo :lol:
Slika

Slika

biti bi moral na spodnji strani:
Slika

Pa dva vijak sta ostala:
Slika

Nekaj podobnega se mi je že prej zgodilo - en vijak iz prve vrečke sem rabil šele po več korakih in vmesnih vrečk... Spraviti.

Nato sem se lotil amortizerjev...
O olju nikjer nič in sem štartal na mehki strani - s 400-tko:
Slika

Ko odprem vrečko, pa v prozornih tubah najdem prozorno tekočino:
Slika

Slika

32.5WT, kar naj bi bilo približno 388cst (http://www.rcten.com/threads/team-assoc ... hart.5143/)

Matr sm dobr ;-)

NAto sem se lotil vrečk in najprej previdno pregledal in posortiral robo po mizi...

Ohišje ležaj je iz dveh plastičnih delov, predsestavljeno, z že vloženimi o-ringi:
Slika

Slika

Batki na 3 in 1 luknjo. Tisti na eno luknjo se mi je zdelo, da bodo za prednje amortizerje in res je bilo tako.
Slika

Osi, ušesa in kroglice:
Slika

Zaskočka je bila celo ena v presežku. Ne vem, ali slučajno ali namenoma - a to je roba, ki rada uide naznano kam v delavnici. Vedno sem z njimi ultra previden in že mi je kaka kam padla :-? Skratka, bil sem malo bolj miren.

Potem pa še matice , oringi, ušesa...
Slika

Najbolj enostavna naprava za polnjenje amortizerjev:
Slika

Oring na risbi samo eden, v praksi dva:
Slika

Slika

Kam je itak jasno, a vseeno:
Slika

Slika

Slika

Napolnjeni:
Slika

Naprej pa na školjko...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Največja vrčka, ki skriva fino izdelane in domišljene dele:
Slika

Paneli, kletka in vijaki:
Slika

Kletka ima na štirih mestih vgrajene ALU navojne puše, kar sicer občutno podraži izdelavo, a so tam, kjer so potrebne in se veliko uporabljajo. Žal so dve mesti, kjer se pritrdita še vijaka skozi nosilec baterije spregledali...

To je namreč tistih 6 vijakov, ki jih je treba odviti, da prideš do drobovja avta...
Slika

Tehnološki ostanki, ki jih je potrebno lepo odščipniti ali idrezati razkrivajo, da so pazili na to, da na teh mestih plastika ne bo pokala...
Slika

Enega od ostankov vsem malo zasmodil - značilen vonj najlona. Torej bo reč elastična in trpežna.

Do sem sem prišel danes:
Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
maliboo
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 25 Maj 2012, 21:02
Kraj: Tepanje

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a maliboo »

Odlično!! Zadnjič, ko sem pisal da bi najraje menjal mojo Tundro, sem malo gledal crawlerje in tole vaterro. Na youtubu so dobri posnetki! Cena je pa tudi primerna glede na to da je menda rtr ne? Komi čakam da končaš in stestiraš zadevo ter poročaš kako se obnese na samem terenu. Sori za offtopic ampak zdaj sem dvignil menjalnik na mojem in kmalu bom narocil 4link in 2.2 kolesa. Če ne bo zadovoljiv rezultat, bom vse skupaj prodal in nabavil takšno vaterro!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

maliboo napisal/-a:Odlično!! Zadnjič, ko sem pisal da bi najraje menjal mojo Tundro, sem malo gledal crawlerje in tole vaterro. Na youtubu so dobri posnetki! Cena je pa tudi primerna glede na to da je menda rtr ne? Komi čakam da končaš in stestiraš zadevo ter poročaš kako se obnese na samem terenu. Sori za offtopic ampak zdaj sem dvignil menjalnik na mojem in kmalu bom narocil 4link in 2.2 kolesa. Če ne bo zadovoljiv rezultat, bom vse skupaj prodal in nabavil takšno vaterro!
Naj te filmčki z Jutuba ne zavedejo. Tam lahko vidiš marsikaj, nihče pa ne pokaže slabih plati.

TH ni plezalec je dirkač. Rock Racer. Dvoživka, spet nekaj vmes. Zame osebno Ultimate Basher - kako se bo pa izkazal bom pa še videl. Glede plezanja ne pričakujem od njega bogvekaj v primerjavi s Pangolinom.

Nekaj takega sem že imel basher - racer (e-revo, truggy / monster truck), pa mi ni sedel in je šel od hiše... To je drug eksperiment, ki mislim, da mi bo bolj sedel.

Če bi rad crawlerja - poglej katera klasa ti paše in glej med crawlerji. TH je na drugi strani kot tvoja Tamiya, nobeden ni crawler.

Kar se tiče RTR - moj je kit. Spektrumu ne zaupam kaj prida, saj so ponaredki od sprejemnikov delali bolje od originala... Tako da sigurno raje KIT, kakrkoli boš že vzel.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Prejšnji teden sem kablovje in vse skupaj povezal in pripravil za probo (na suho, brez karoserije)

Očitno je tista zadev s servotom za menjalnik res malo faljena, saj se je s 4.5kg Corone kaj hitro pokadilo, kljub temu, da sem EPA naštelal kot se spodobi...

Nikar na silo - vzami večji servo:
Slika

nov nosilec:
Slika

lepo vgrajen:
Slika

Nova povezava (ostanki od 1/10 DB ;-) )
Slika

Sprobal po dvorišču in sedaj menjalnik "škljocne" na ukaz, brez zatikanja... 15kg očitno pomaga.

Ampak bo treba nazaj k risalni deski:
Slika

Karoserija ne paše #-o

Bom probal vgraditi takole:
Slika

Pa še težišče bo nižje....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Po moje najelegantnejša rešitev: http://m.youtube.com/watch?v=buGfKp-txCE.
Setup precej podoben 'gas/bremza' komandi na nitro modelih.

Drugače pa 'fensi' gradnja.
RC Addict!
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Stanko P. napisal/-a:Po moje najelegantnejša rešitev: http://m.youtube.com/watch?v=buGfKp-txCE.
Setup precej podoben 'gas/bremza' komandi na nitro modelih.

Drugače pa 'fensi' gradnja.
Ja, to sem že videl... Pa sem imel tisto na lagerju in sem uporabil.

Problem je, da vzvod ne teče prav zlahka in se hitro zgodi, da se pri 4kg ne premakne. In se pokadi...

V bistvu sem uporabil servio zavolan, ki ni pasal in ima viška navora. Sedaj moram sam še stuhtat nov nosilec...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Pol leta kasneje...

Vmes sem zrihtal nosilec serva in avto malo preizkusil...

Nosilec serva:
Slika
Slika

Ker mi po prvih testih delovanje motorja ni bilo prav nič všeč (senzorski brezkrtačni) - sem prebasal nazaj na krtačke na obeh crawl modelih.

Pangolin je dobil 45T motor, TH pa motor iz tiskalnika, ki se je kasneje prri prvem preizkusu prav fino izkazal:
Slika

Pred posegom:
Slika

Da zadevo odpreš je treba odviti vsaj 8 vijakov, pa še kakega bi moral, če bi res vse vgradil :roll:
Slika

In ko jo odpreš (po priporočilih sem pustil tista extra dolga v odbijaču - je avta čez pol ponka ](*,)

Slika

Po posegu:
Slika

Hiter test po dvorišču - nizka hitrost prav simpatična, višja pa bi lahko bila višja. Škoda, da je razmerje visoka / nizka 2 in ne 3...

To je tudi zaključek gradnje. Panelov se bom lotol, ko bo kaj več časa - prej pa gre v redno uporabo.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a atf300 »

končno !
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

atf300 napisal/-a:končno !
Planina vabi ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a atf300 »

rc-ryder napisal/-a:
atf300 napisal/-a:končno !
Planina vabi ;-)

LP
sam da se mal posuši pa greva
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

atf300 napisal/-a: sam da se mal posuši
Mevža :lol: Blato tud šteje ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a atf300 »

rc-ryder napisal/-a:
atf300 napisal/-a: sam da se mal posuši
Mevža :lol: Blato tud šteje ;-)

LP
nism glih vodotesen trenutno.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

atf300 napisal/-a:
rc-ryder napisal/-a:
atf300 napisal/-a: sam da se mal posuši
Mevža :lol: Blato tud šteje ;-)

LP
nism glih vodotesen trenutno.
Ah, tako hudo ni. Dva dni po dežju ni nikjer več blata...
Lpp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

rc-ryder napisal/-a: Odgonske gredi za kolesa so v CVD izvedbi, tako kot vsi zglobi in seveda spet s tistim colskim vijakom...
Kar moram pohvaliti je varovanje malega pina z zvzmetjo, ki zagotavlja, da bo pin ostal v zglobu, tudi, če se zgodi da tisti mali zatični vijak kljub lepilu izgine... Pri drugih nekaterih drugih modelih sem podobno rešitev videl z oringom, ki pa je sigurno manj zanesljiva rešitev.
Seveda v filigranski varianti... Pangolin in Vandal imata pine formata 2mm, tale pa 1.5mm

Posledice po dveh rundah na 3S:
Slika

Odrezal sveder 1.6, ravno paše...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Danes sem v avto vtaknil motor 45t na 2S in se z ATF300 odpravil na 3 urno pohajkovanje po Rožniku. 3S Quicrunu ni všeč :-k

Šele danes se je avto pokazal v res pravi luči. Je bil že na isti poti kot e-revo (sem se ga na koncu znebil)

Najprej sem se lovil s setupom, vmes zgorela dva servota za menjalnik, nato predelava nosilca servota za menjalnik, polomljen pin, dobre vožnje pa skoraj nič.

No, danes je bilo vse drugače :-)
v prvi prestavi počasen kot pravi crawler, v drugi pa ravno dovolj hiter, da se ni prevračal ..., kak manjši skok in hitra vožnja čez korenine :D

Za konec sem mu privoščil, da se je malo povaljal v blatu:
Slika

Če bo ATF300 pri volji, pa pride še kaka slika in film s terena...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Aja, pa še to - klon se je pojavil:
https://www.google.si/webhp?sourceid=ch ... q=xk%20949

Slika

WL Toys XK 949, 200$ free shipping v banggood, RTR z rebrandanim in redizajniranim FS GT3B oddajnikom

Čas bo pokazal, kako so zadevo skopirali...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
atf300
Tekmovalec
Prispevkov: 345
Pridružen: 03 Sep 2012, 18:31
Kraj: Ljubljana

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a atf300 »

danes je bilo super !

Slika

in še pripadajoč video , naslednjič ga morava nardit ne čist pred koncem ;)

https://www.youtube.com/watch?v=4_7FLGF9BUA
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a tavzy »

atf300 napisal/-a:danes je bilo super !
Ko sem se sam odločal o nakupu TH ,me je prepričal lastnik je imel Wraitha ,SCX-10 in pa TH.Rekel je da je pri TH največji fun faktor.
Svojega res ne vozim kot po jajcih,leti tudi po 5m in se večkrat zabija v double...,vendar so po enem letu precejšnje uporabe še vedno ORIGINAL.
Kletka je zadaj precej zvita,nosilec baterij je nekoliko poloman,največ zračnosti pa je pri krmiljenju zaradi tistega sredinskega dela ki drsi v plastičnem vodilu.
Pini se lomijo na 3S,nekajkrat sem moral dolit amortizerje,zaradi zračnosti izpadejo prednje polosovine.To je to,neverjetno vzdržjiv avto (v primerjavi z Traxxas,Carson,Tamiya,...)
V prihodnje bom kupil še kit verzijo,premontiral elektorniko in spet dobil nov avto z veliko rezervnimi deli za precej mali denar.Resnično mi je všeč.
Mogoče bo vožnja za nekoga,ki ga prvič sproba težavna,ker se hitro preobrne ,pač imej v mislih da ne voziš plastične igračke :-?
Avto postane še bol zanimiv z manjšimi 2.2 gumami (npr Losi Claws ) ali z večjimi 1.9.Rad bi preizkusil 1.9 Irock.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Sestavljam kit TH pri tem pa poizkušam odpraviti stare napake.Nekaj jih je odpravil že proizvajalec.
Nove so prednje polosi-notranji del ki je daljši pa tudi robustnejši.Nanje pašejo manšete od Vaterre Glamis fear,te mašete pa pašejo še na zadnjo pogonsko gred.
Nove gume so cca 8mm večje,vendar že te odspredaj zadevajo v karoserijo ko je ta stisnjena.
Žal niso spremenili vodila za krmiljenje,ki se zatika v blatu,prahu,poskrbi pa tudi za veliko zračnosti.

Tu je elegantno rešen ta problem pa še veliko prostora pridobi za Li-po; http://www.rccrawler.com/forum/vaterra- ... mmers.html

Sam se namontiral alu roke ,ki so za helikopter ,ker so na sredini uležajene.Tam kjer je vijak pritrjen v plastiko je ojačano še z alu U-profilom.Tudi zgornji nosilec je iz alu,ker naj bi plastični rad počil... Upam da bo vse skupaj dovolj močno :-k

Slika

Slika

Večino končnikov sem zavaroval z mehkimi podložkami,ki so narejene iz zaščite za ušesa,zadaj pa sem uporabil O-ringe,ki pa žal zmanjšajo artikulacijo zadnjega vzmetenja.
Pri menjalniku sem zamenjal pinion iz 28t na 20t ker uporablajm Velineon brezkrtačnik.20t je najmanjši ki se še da namontirat.Zaenkrat še nisem testiral v praksi.
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: VATERRA ; twin hammers, ..

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo!

Lepo, še en TH na slovenskem.

Očitno se nas bo do jeseni nabralo za en spodoben trail ;-)

Jaz spet malo premetavam tehniko.

ESC se je že parkrat odlepil, saj tisti dvostranski trak slabo drži pod vplivom vode, blata in vibracij.

Sedaj bo izvedba alu, privijačena na nosilec serva menjalnika:
Slika

Nekaj moram stuhtat še za sprejemnik...

Pa še nov motor je prišel:
HK 35T
Slika

Slika

Slika

primerjava s Hackmoto motorjem:
Slika

Moram preverit, ali so nosilci krtačk bakreni ali železni... Pa motor vtečt...
LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli