Losi Night crawler

Moderatorji: kurnt29, atf300

Odgovori
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Losi Night crawler

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Zaradi res ugodne cene (iz 285e na 160e 8)) , sem nabavil RTC losijevega 2.2 crawlerja.
Avto je poenostavljen do te mere da je karseda poceni,pa vendar se da kar nekaj komponent še naprej uporabljati...Navaden krtačni motor,Li-Po kompatibilen regler,servo je preslab,še posebej pa se to pokaže,ko začneš dodajati uteži na prednja kolesa,ostalo mi je všeč.

Ena prednost pred Axia crawlerji polž namesto klasičnega zaprtega diferenciala,ker se kolesa v trenutku ustavijo,ko jih motor ne poganja več.

Imel sem kar nekaj težav z iskanjem primernega svinčenega traku za obtežitev koles (uporaba svinca v takšne namene je pri nas prepovedana
#-o :roll: )
Pri vulkanizerju sem dobil nadomestek-samolepilne niklane železne uteži,ki lepo pašejo na felne,sedaj pa ne vem koliko g obesiti na posamezno felno?

Najprej sem samo na sprednje dal na vsako 140g,zamenjal pa sem tudi vse 4 originalne pene v gumah z spominsko peno.Sedaj imam v prednjih170g (za kaj več bo težko najti prostor) v zadnjih pa 120g...

Po forumih obešajo na prednje od 180-250g,na zadnje pa od 80-150g.

Priporočajo tudi menjavo gum za nekoliko večje in pa bol mehko mešanico gume.

Zanimive so mi HB Sedona in pa Proline Chisel (slednje naj bi bile za bol spolzke skale).

Prosim za kakšne nasvete,crawlerji so res zakon :P
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
severziga
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 10 Maj 2009, 13:56

Odgovor Napisal/-a severziga »

me veseli da so ti crawlerji usec :) res so zakon...ce boste gdaj hodili kej mem brezovce se lahlo oglaste namrec 5min stran mam ogormen kamnolom ...:) glede difa oz polzka jaz ce imas dober crawler motor se tudi ustavjo kolesa (funkcija motorja) :))) lp ziga
Cyclone more editione
Axial ax10,swx,intigy
micro-t,brushless,lipo, tiuning parts 50%
lrp blast tc
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Danes se mi je pojavila nova težava,plezal sem pri -2stopinjah in so mi zmrznile spominske pene v gumah.Gume so bile res trde,gripa skoraj ni bilo.

A se to dagaja pri vseh spominskih penah?
Moje so iste kot jih uporabljajo za izdelavo vzglavnikov :oops:
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
tavzy
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 13 Sep 2007, 10:36
Kraj: Dravograd

Re: Losi Night crawler

Odgovor Napisal/-a tavzy »

Stari Twin Hammers je dal skrajšano karoserijo Losiju. Primerjava staro-novo. Scale look je mal bol zanimiv za vozit .

Slika

Slika

Slika
Samo da je belanca,ni važno ka je spod...
Odgovori

Vrni se na Crawler/Scaler/Trail modeli