Nitro modelček ne vžge

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
nitro_beginner
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 Jan 2019, 21:25

Nitro modelček ne vžge

Odgovor Napisal/-a nitro_beginner »

Živjo!

Situacija je taka. Imam zelo star 1/8 model imenovan hotlander p240 od conrada. Model je star okoli 8-10 let, vendar sem ga v tem času vozil le nekajkrat. Zadnjih 5 let je avtomobilček nepremično stal lansko leto pa sem se odločil da ga ponovno poskušam oživeti. Vendar ko sem ga probal zagnati motor nikakor ni vžgal, iskra je bila gorivo je prihajalo v cilinder vendar nič. Nato sem začel malo raziskovati in sem ugotovil da pušča malo bencina pri ležaju na ročični gredi. Motor sem popolnoma razstavil a ležaja nikakor nemorem spraviti ven. Moram tudi omeniti da sem probal model pretvoriti nekaj let nazaj na electric start(problem je da stvar ni ravno popolnoma kompatibilna) zato ker se mi je pull start pokvaril vendar še do tega dne nevem če electric start deluje, ker vedno ko ga uporabim se motor obrača in bencin pride v cilinder vendar nikoli ne vžge. Na tej točki sem popolnoma obupal in bom najbrž celotno stvar vrgel v smeti. Upam da mi kdo lahko pomaga.

Lp. Nejc

Slika modela:
Slika
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Nitro modelček ne vžge

Odgovor Napisal/-a freak »

No,za v smeti ziher ni.Preizkusi še svečko (lahko da žari vendar premalo)oz. baterijo grelca.Preveri še dovod goriva in cevko z izpuha na rezervoar(badtlak).Potem so tu še nastavitve uplinjača.Oba vijaka zapri potem odvij obrat in pol.Motor bi moral vžgati.Je pa ptreben še finetunning.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Nitro modelček ne vžge

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Ko napišeš bencin, upam, da imaš v mislih usterzno gorivo, ki je vse prej kot bencin, kajne?
Gorivo je ustrezno?
Če ima kaj kompresije in če je vse ostalo OK, bi kljub malo puščanja pri ležaju moral vžgat.
Sesalni in izpušni del mora tesniti: motorček mora vleči zrak samo preko vplinjača, nikjer drugje (spoj vplinjač / motor).
Izpuh mora tesniti od cilindra do konca, ravno tako nadtlak iz izpuha v rezervoarček.
Ob vžiganju naj bo v prostem teku - ne poln plin.
Preveri pravilno delovanje servota za plin, blokado prostega teka (reža 1-1,5mm ko pogledaš v sesalni del vplinjača).
Če se ti zdi, da je preveč goriva v motorju, malo PRIVIJ glavni vijak na vplinjaču (da zmanjšaš količino goriva).
Če gorivo pride v motor in če svečka pravilno žari, MORA vsaj zakašljat.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike