Buggy 2wd 1:10

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
oktalz
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 13 Mar 2014, 11:20

Buggy 2wd 1:10

Odgovor Napisal/-a oktalz »

Pozdravljeni. Po dolgem času sem si spet zaželel Rv model avtomobila (buggy). Ker sem v preteklosti že imeu Cestni ter sct model, bi sedaj probal buggy sceno. Zanima me ker buggy v merilu 1:10 je vreden svojega dnarja, razmerje cena kvaliteta izdelave vzdržljivost modela. Ker sem bil odsoten že vrsto let, nevem v katero smer gredo trendi.. Nekako optiram za Team associatade ( rc5b, rc10b6d ) ter xray( xb2 ). Uporabljal bi ga predvsem na odprtem, ne na tapetah ipd. Če imate še kak predlog dobrega buggija je dobrodošel. Hvala..
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Buggy 2wd 1:10

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Najbrž veš, da je 1:10 primeren za zelo ravne podlage? Zunaj ni ravno na pretek površin, primernih za 1:10. Pa še 2WD. Če točno veš, kje ga boš vozil in so površine primerne, potem super. S TA po mojem ne moreš zgrešit. Kot že velikokrat povedano: prepričaj se, da so rezervni deli hitro dobavljivi.
oktalz
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 13 Mar 2014, 11:20

Re: Buggy 2wd 1:10

Odgovor Napisal/-a oktalz »

mimixrv hvala za odgovor.. Zgleda da so 1:10 buggy res samo za ravne površine, na to nisem kej dosti razmišljal, je pa res da imam namen narediti neko mini progico s jumpi, in lih zaradi jumpanja gledam buggye, je pa res da trenutno nimam nobenih progic primernih za ta avtek, če je res da se znajde samo na ravnih površinah.. Jah avto ki lepo jumpa si želim..! Mogoče kak sct ki dobro jumpa al kej podobnega.. Gledau sm tudi traxxas rally, sam uno zgleda full okorno :D
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Buggy 2wd 1:10

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Tudi zame pri avtomodelarstvu brez skokov ni prave zabave.
Če je model kolikor toliko, je to, kako bo jumpal v največji meri odvisno od tistega, ki drži ''pištolo'' v roki. :D
Tudi sam sem si doma naredil mini progo za 1:8. Kar OK, samo ni skokov. Ni mi pa do tega, da bom ne vem kaj iz lesa zbijal ali kubike zemlje premetaval po dvorišču.
Zato hodiva s sinom v Zeleni dol in Strugo.
Za strugo lepo skrbijo, tako da tam bi tudi 1:10 šel, Zeleni dol pa je bil kak mesec nazaj čisto preveč luknjast - za nas začetnike je bil že z 1:8 problem - če si ga imel na nizko, je na veliko koncih zapenjal v podlago in ga je katapultiralo, če si ga dal pa višje, se je pa, predvsem ker še ne obvladamo, kar naprej prevračal. Ampak smo se navadili (prilagodili hitrost :D ). Z 1:10 mislim da nikakor ne bi šlo.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike