9,6V na regulator, ki je za 4,8-8,4V

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

9,6V na regulator, ki je za 4,8-8,4V

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pozdravljeni,

v naprej se oproščam, ker je vprašanje smešno, ampak sigurno nekdo ima izkušnje s podobno situacijo.

Imam star LRPjev regulator Super reverse A.I.Digital

http://www.lrp-americastore.com/83200-a ... digital-d/

Z motorjem speed 700 in 7 celicami 4600mAh lepo dela - predelana stara Mantua Amika. Dobra igrača, runtime vsaj 25 min.
Lepo piše, da je za 4-7 celic. Ampak to sem videl šele, ko sem že naročil 9,6V akumulator. ](*,) :lol:
Če priklopim 9,6V akumulator, se bo definitivno skadilo ali je možno, da preživi?
Če je 100%, da se bo skadilo, ne bom tega delal, škoda.
Če pa je vsaj 20% možnosti da preživi in dela, pa bom poskusil. In če skurim, bom objavil oglas, da kupim krtačni regulator. :D

V naprej se zahvaljujem za mnenja.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: 9,6V na regulator, ki je za 4,8-8,4V

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

predvidevam, da bo delalo, možno pa je, da ti zaradi tega prej odpove regulator. napetost nebo veliko večja.. ampak večja je...

doma sem enkrat predelal avto iz 4x AAA na 2s lipo.. :lol:

4x aaa imajo 6v napetosti, 2s lipo pa 8.4V če je polno. Stvar je delala nekaj ur, potem pa avto ni več hotel peljat naprej, medtem ko je zavijanje in nazaj še vedno delovalo. Mogoče je pripomoglo k temu tudi previsoka voltaža. Je pa bila neka poceni igrača ki se jo dobi v trgovini za par € :D

sem 100% prepričan da bo delovalo, edino če ima kakšno varovalo previsoke napetosti. kot sem pa že rekel je pa možno da ti zaradi tega prej crkne.

če te zanima imam eno lipo baterijo 2s 6600mah na zalogi.

ne odgovarjam pa če kaj crkne :D
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: 9,6V na regulator, ki je za 4,8-8,4V

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Zakaj pa iz baterije ne odstraniš celic? Tako boš z modifikacijo dobil željeno napetost in višek celic za vtaknit kam drugam. Plus nepotrebnega stroška nakupa novega pogonskega seta se boš rešil.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: 9,6V na regulator, ki je za 4,8-8,4V

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pozdravljeni,

prav imate, stvar dela. In (še :) ) ni crknila.

Hotel sem, da stara kripa malo bolj gre in sedaj tudi gre. Bi šel še na večjo napetost, če bi bilo možno oz. smiselno, saj naj bi motor bil od 6 do 16V. Da pa bi kupil brusheless pogon in LiPo za to staro kripo pa ni smiselno. Za igrat se pa je odlično tako kot je.

Sedaj sem kupil Carson Virus 4.0 bl in je proti temu raketa. Pa vem, da je to bolj osnovna in nizkocenovna varianta. Vendar proti sodelavčevem LRPju Serpent X8 rebell XE z 2200kV pogonom nič ne zaostaja. :o Najverjetneje zato, ker sva oba popolna začetnika. :D Pa on lahko 6S priklopi. Samo še 4S ne obvlada. :wink:
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike