Olje za diferencial

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
gregas
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Sep 2016, 12:26

Olje za diferencial

Odgovor Napisal/-a gregas »

Na lrp s8 bx sem se spravil obnovit vse 3 diferenciale. Srednji diferencial sem razstavil, ampak je bil noter suh (zobniki suhi, le po ohišju je malo masti (sklepam da bi moralo biti notri olje).
Kje kupujete olje za diffe, kakšno viskoznost dajete notri in približno koliko se rabi za 3 diffe?
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Olje za diferencial

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

v difu je bila verjetno mast. Kako je z mazanjem v tem primeru ne vem..

Olja kupujem na http://www.towerhobbies.com/. Poceni poštnina in pa velika količina - associated olje. tudi cena je zmerna. Pri MT4 G3 imam notri 60k spredaj, 30k zadaj in 1M v sredinskem diffu. Sedaj odvisno od načina vožnje in kaj želiš od avta.

Kolikor vidim, si napisal da bo večinoma offroad, tako da podobna kombinacija kot moja verjetno ustreza. Je pa res, da zaradi 1M olja bolj trpi pogonski sklop in boš pogostje moral menjat zobnike. Vsaj jaz jih ampak to že od vsega začetka.

Drugače lahko kupiš tudi nevem 1M in 10k olje in jih zamešaš v željeni kombinaciji glede na to kaj ti bolj ustreza.

Edino pazi pri naročanju. nad 22€ je carina. sem se enkrat opekel in na 30€ plačal še 15€ pošti in državi #-o
peterpan
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 10 Jan 2012, 18:02

Re: Olje za diferencial

Odgovor Napisal/-a peterpan »

Pozdravljeni,

prvo se opravičujem za oživljanje stare teme :)

Iščem kje v SLO ali EU bi lahko naročil olje za diferencial?

Naročenega imam Basher Sabertootha (1:8) pa sem zasledil, da priporočajo menjavo olja v difu, ker naj bi iz tovarne prišel podmazan samo z mastjo.

Je 15k spredaj in zadaj ter 500k v srednjem diferencialu ok kombinacija?

Iskrena hvala za vaše odgovore 8)
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Olje za diferencial

Odgovor Napisal/-a freak »

Rc guru
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike