Vzmetenje

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
Spanheim
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 08 Mar 2015, 21:09

Vzmetenje

Odgovor Napisal/-a Spanheim »

Pozdravljeni!
Preko iskalnika nisem našel nič o vzmetenjih ali pa sem enostavno spregledal. Če tema že obstaja, me prosim preusmerite tja.
Na mojem Lrp blast-u bx2, se mi je spredaj levo, "odšraufal" amortizer spodaj in je olje steklo ven. Naročil sem novo olje in ga zamenjal v vseh štirih. Naredil sem vse tako kot je treba. Iztisnil sem odvečno olje, zrak sem spravil ven. Ko sem buggyja pritisnil k tlom, se je lepo dvignil nazaj na višino katero sem nastavil.
Problem pa nastane ko grem vozit. Med vožnjo amortizerji "ne delujejo več". Ko avto pritisnem k tlom, tako tudi ostane. Zakaj?
Sem naredil kaj narobe? Bo potrebno menjati amortizerje? Amortizerji in vzmeti na avtu so stock, uporabil sem pa tole olje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

LP
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Vzmetenje

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Običajno kaj takega povzroči zvita batnica.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Vzmetenje

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Snemi vzmet dol in z roko preizkušaj če batnica teče gladko.
Meni se je zgodilo, da sem pri zapiranju pokrovčka cilinder prijel z "grip" kleščami ker mi je drsel v roki zaradi olja, potem sem pa na koncu ugotovil, da se bat zatika.
Problem? S kleščami sem preveč stisnil ohišje, ki se je zvilo in stisnilo bat.
Spanheim
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 08 Mar 2015, 21:09

Re: Vzmetenje

Odgovor Napisal/-a Spanheim »

To sem preizkušal ravno včeraj ko sem drugič menjal olje. Samo eden se malo zatika, ne teče čisto gladko. Drugi trije pa delujejo normalno.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike