Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Odgovor Napisal/-a Motka »

Pozdravljeni vsi skupaj.
Zadnjih par dni sem porabil za iskanje brushless 1:10 street, drift ali trophy truck modela, a brez uspeha.
Pripravljen sem zapraviti 100-150€ po možnosti za nov model ARR ali KIT saj komande in sprejemnik že imam, baterijo pa bi kupil po potrebi in je ne vključujem v ceno.

Moje brskanje po spletu me je pripeljalo do zaključka, da ne najdem nič uporabnega. Vse kar sem našel je ali RTR z komandami in 200€+ ali pa KIT brez vsega za 150€ in če nabavim motor, ESC in servo sem spet na, če ne čez 200€. Edina dovolj poceni opcija, ki mi pa ni najbolj všeč je kitajska roba street/drift na jermen za 80€ + 20€ poštnine.

Zanima me, če kdo ve za kak model street, drift ali trophy truck, ki bi bil v omenjenem rangu. Skratka ne najdem ARR ali KIT različic, za modele RTR v rangu 200€.
Naj še omenim, da iščem zadevo za preganjanje prostega časa ne za profesionalne namene, ampak vseeno dovolj "napredno" da lahko kake dele zamenjam.

Za vsak nasvet se že vnaprej zahvaljujem.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

tamiya tto1,hpi e10 mi padet na pamet za ta budget.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

Re: Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Odgovor Napisal/-a Motka »

Zdravo,
mi lahko zaupaš kakšno trgovino kje bi se to dobilo? Moje iskanje po vseh možnih slovenskih in avstrijskih trgovinah ni obrodilo sadov. Kot pravim, našel sem veliko RTR za 200€, ki pa mi je škoda dat denar za komplet, ko pa komande že imam. Brez komand pa enakega modela ni nikjer v ponudbi.
Skoraj celotna ponudba je RTR razen kakšnega KIT-a za 500€ seveda za profesionalno rabo. Kako se vi srečujete s tem, če hočete dodaten model? Pozabite na denar in vzamete zraven komande?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

Re: Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Odgovor Napisal/-a Motka »

Hvala, sem gledal po teh straneh in sem očitno nesposoben iskat KIT-e.
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

Poglej še nomalo po HK-ju :D imajo del kje se dobi vse za drift avtomobile :D lahko ti bo prav pršlo :wink:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Drift.html
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

Re: Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Odgovor Napisal/-a Motka »

Zdravo,
hvala za link, sem že pogledal in mi ta HK roba ne diši najbolj.
Na žalost sem bolj omejen na zunanjo uporabo, tako da ti jermenaši niso najboljša opcija.

Se razgledujem za rabljenimi in pa pretehtavam možnost tamiye tt01 na lidinger.at ampak so vsi KIT-i z krtačnimi motorji.
Malo dnarja, malo muzike...

Hvala vsem za pomoč!
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Re: Nakup 1:10 elektro street, drift, trophy truck

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Saj tudi z jermenaši se drifta zunaj. Midva z sinom driftama po parkiriščih, pač prej vzameš v roke taširoko metlo in pometeš. Za drift ne rabiš poligona velikosti nogometnega igrišča, dovolj je nekje 4x2m (štirje parkirplaci).
Pa tudi, če vzameš tamiyo, moraš iz roada na drift poblokirati dife: razdreti sprednjo in zadnjo plato, vzeti dif narazen, dati vmes med zobnike kos gume in zapreti vse nazaj. In dati gor plastična kolesa.
Trophy trucka pa za tvoj budget ne boš dobil. Short cursa že. Pri trophiju je potrebno dati daljše amortizerje, ponavadi nekam na karoso daš rezervne gume, opremiš z lučkami...
Mentor modelarskega krožka.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike