Dremel - alternativa

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
mihaaa
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 03 Jul 2013, 12:53

Dremel - alternativa

Odgovor Napisal/-a mihaaa »

Pozdravljeni,


mogoce za koga neumno vprsanje, zame ne tak osamoumevno, imam Dremel 300 (malo manj kot leto) in sem ga imel ze dvakrat na servisu,.. med delom preprosto neha delati iz normalno dleujocega na popolno nulo,.. tako kot ce bi mu sla varovalka :D .. na servisu so seveda popravili (in btw danes super hitro, v istem dnevu) rekli so da je slo navitje, ko sem vrpasal ce vejo zakaj so rekl dia verjetno pregretje... ko sem brskal po netu sem zasledil da je to precej pogosta napaka.. Dremel upodabljam za rezkanje, brusenje, poliranje in rezanje 8najveckrat trdega lesa) ...

Zanima me kaj priporocate kot BOLJSO alternativo Dremel-u, ce se da taksno ki ima v pri nas servis. Za Dremel imam obcutek da bo spet prislo do iste tezave (po moznosti ko bo garancija pretekla).

LP in hvala
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Dremel - alternativa

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Menda Dremel gredi nima prečno uležajene in zato ni preveč odporen na pritiskanje v material od strani. Po tujih forumih tako pravijo: "Z Dremlom se rezka z obrati, ne s silo!" In imajo prav.
Če hočeš kaj boljšega vzemi Proxxon. So dovolj dobri, da jih domači mojstri uporabljajo na svojih CNC strojih. So pa težji in bolj okorni.
Če še nisi preveč zasovražil dremla, pa poskusi z novo serijo X000 (ena nula več). 4000 ima vgrajeno elektroniko, ki ti ves čas drži iste obrate kot jih nastaviš, tako da ti ob pritisku rezkarja v material poveča moč, da so obrati konstantni.
mihaaa
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 03 Jul 2013, 12:53

Re: Dremel - alternativa

Odgovor Napisal/-a mihaaa »

hvala za odgovor, na Proxxon sem tudi sam pomislil ko sem iskal informacije, nisem pa preprican ali je boljsi od Dremla... Drugace sem jaz z Dremlom zadovoljen, ce mu kdaj zmanjka moci (kar je seveda tecno) potrpim, pocakam, zmanjsam, moti me predvsem to da je star cca pol leta mogoce kaj vec in se je ze 2x pokvaril, kar se mi zdi za izdelek tega cenovnega razreda nesprejemljivo (saj ne da je nevem kaksen denar, ampak firma pa le mora nekaj dati nase), skratka, Dremel se mi se ni zameril, je pa res da ce se bo se kvaril bo zgodba kmalu zakljucena in predvsem zato sem se odlocil malo pogledati kaksne so kaj alternative, kaj ljudje preverjeno upobljajo in so zadovoljni.. sploh je fino videti kako je s tem pri nas ker na ameriskih forumih je seveda dosti mnenj, alternativ, ki pa tu niso dosegljive
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dremel - alternativa

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zadeve so bolj hobby in je pri delu treba delat po pameti oz z občutkom, jemat malo po malo sploh trši materiali ne tiščat v material da motorček kar jamra(saj se sliši gdaj se matra)..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Dremel - alternativa

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Nekoč davno nazaj sem imel Dremel. Dejansko ni bil kaj prida, precej težav z njim...

Pred kakim letom sem nabavil tale proxxon (z alu ohišjem) http://si.farnell.com/proxxon/ib-e/dril ... dp/1075588

Za nekaj manj €€ se ga dobi v Bauhausu.

Ali pa takole: http://www.ebay.de/itm/PROXON-MICROMOT- ... 2ecb557666

Pravo nasprotje. Dela lepo, orodje teče v sredini, zraven dobiš komplet stročnic in tako nisi omejen na samo enega dobavitelja orodij z nekim čudnim premerom stebla..

Priporočam.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Dremel - alternativa

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Meni ta proxon po letih uporabe ob vsaki večji obremenitvi kar zasmrdi. Imam že kaki dve leti v predalu rezervo, a zaenkrat še neče crknit ;)

Sem pa pred leti že fental eno tako reč, pozabil znamko ... notri je bil 12v speed 400, ko sem ga zamenjal s 7.2v varjanto in jo gnal na 12v, je brusilo in vrtalo da je bilo veselje.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dremel - alternativa

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

proxxon majo ponavadi dobro ceno tu https://www.voelkner.de/ +9eur postnine
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Dremel - alternativa

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

pegasus napisal/-a:Meni ta proxon po letih uporabe ob vsaki večji obremenitvi kar zasmrdi. Imam že kaki dve leti v predalu rezervo, a zaenkrat še neče crknit ;)

Sem pa pred leti že fental eno tako reč, pozabil znamko ... notri je bil 12v speed 400, ko sem ga zamenjal s 7.2v varjanto in jo gnal na 12v, je brusilo in vrtalo da je bilo veselje.
Na ebaju take poceni propagirajo kot za uporabo pri pedikuri in manikuri. Približno isti motor(večja napetost) uporablja švohnejša serija od Proxxona katera je primerna za fina vrtanja, za groba dela je bolje uporabiti Proxxonovo gibljivo gred, ki jo vpneš magari na rezkar. Je kar vredu, menda dosti boljša od tiste v OBIju od Lux tools, ampak še zmeraj dosti cenejša od Metaba.
Slika
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike