servo motorcek

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

servo motorcek

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Danes se mi je pokadilo iz servo motorcka sedaj pa sprasujem vas mojstre ali so si motorcki podobni da enega kupim ali mora biti tocno za ta model ker pri elektro buggiju je zelo podoben in mislim da bi celo pasal?prosim vas za odgovore ker imam jutri kupce za buggija pa bi rad to zrihtal...Aja pa kje imajo izbiro v okolici ljubljane da ga kupim!!!!hvala lepa vsem!!!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Servomehanizma za točno nek model ni(vsaj v masovno proizvedenih ne).

Servomehanizmi se grobo razlikujejo po
-velikosti
-moči
-zobnikih(kovinski,plastični)
-analogni/digitalni

Ti rabiš servomehanizem ki je po velikost približno enak zdajšnjemu(lahko je tudi večji če ga dobiš v pripravljen prostor) ter vsaj toliko močan. Na avtomobilu je priporočljivo tudi da ima kovinske zobnike vsaj tisti za zavijanje. Kaj ustreznega bi skoraj moral najti v večini modelarskih trgovin.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

mihec87 napisal/-a:Servomehanizma za točno nek model ni(vsaj v masovno proizvedenih ne).

Servomehanizmi se grobo razlikujejo po
-velikosti
-moči
-zobnikih(kovinski,plastični)
-analogni/digitalni

Ti rabiš servomehanizem ki je po velikost približno enak zdajšnjemu(lahko je tudi večji če ga dobiš v pripravljen prostor) ter vsaj toliko močan. Na avtomobilu je priporočljivo tudi da ima kovinske zobnike vsaj tisti za zavijanje. Kaj ustreznega bi skoraj moral najti v večini modelarskih trgovin.
Sedaj sem malo gledal pa me zanima ali moram gledat analognega ali digitalnega????
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vgrajen je 99% analogni..Lahko kupiš digitalnega samo je ponavadi dražji..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Hvala! Sem ga sedaj monteral od elektro buggija pa je presvoh na mestu ne obraca ko pa vozim pa,tako da moram jutri pod nujno po novega ker mam ze tri oglede narocene!!!!SE enkrat hvala za pomioc!
Gasperowsky
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 13 Sep 2013, 20:12

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a Gasperowsky »

Zdravo ! Sposodil si bom to temo za moje vprašanje glede LRP Rebela BX. Včeraj mi je šel servo motorček za plin/zavoro in sem razmontiral vzvode, ki pridejo nanj. Sedaj pa imam nov motorček in neznam več pravilno sestaviti, da bi bilo tako kot prej. Kakšen namig, nasvet tudi fotografija bi bila zaželjena od vašega modela ali pa iz spleta. Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Gasperowsky napisal/-a:Kakšen namig, nasvet tudi fotografija bi bila zaželjena od vašega modela ali pa iz spleta.
#-o

http://lmgtfy.com/?q=lrp+s8+rebel
Namig: Poglej slike.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a digibum »

Kje si pa motorček staknu?! Nov servo za tvoj avto je zelo poceni. Ne rabiš kupovat 20KG za tak avto...
Gasperowsky
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 13 Sep 2013, 20:12

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a Gasperowsky »

Delko in ni 20kg :) Pa tudi sestavil sem..no saj sama sestava niti ni bila problem ampak je bila na koncu banalna fora :D
tim1
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 06 Avg 2013, 22:20

Re: servo motorcek

Odgovor Napisal/-a tim1 »

Zanimivo meni ta motorcek,original po 36l porabljenega nitra se vedno dela kot nov!
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike