vzdrzljivost nitro motorjev

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Zanima me koliko vam kaj vdrzijo motorji preden jih zamenjate ali obnavljate,kako to merite v litrih porabljenega nitra ali v delovnih urah????
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

????? :o
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

To je zelo različno od tega da je bil dobro utečen, vzdrževan(redno čiščen ter naoljen zračni filter) do same nastavitve motorja..Ko motor izgubi moč oz ne drži več kompresije lahko zamenjamo bat+srajčko kakšne ležaje pa je dober za nekaj časa velikokrat se kupi kar nov motor sploh če so kakšni bolj poceni...Ob ustrezni uporabi par 10L goriva..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

hvala lepa!! =D>
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Webra 10 ccm Longstroke je na Matadorju F3A zdržala brez vzdrževanja 81 l goriva ali 270 poletov. Potem je bila pri Webri zamenjana srajčka brez plačila (sami so se spomnili) čeprav sem jo jaz poslal gor, ker mi je "izginila" vzmet pri vplinjaču in sem zraven napisal, da jo naj še malo pogledajo.

Webra 160 AAR ne vem, ker je pri meni pokurila 30 l metanola in sedaj počiva ter je naprodaj.

OSMAX140 RX enkrat letno zamenjati zadnji ležaj. Jaz sem na dve leti in je bil star čiso OK vsaj "na uč".

Po vsakem letalnem dnevu sem v motor nalil 1/3 jedilne žlice olja. Pozimi sem to ponovil 2x.

Lp
Igor
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pri avtomobilih kolikor mi je znano je malo večja obraba(obrati ter vsebnost nitrometana(20%) in 10% olja)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a tornado »

mihec87 napisal/-a:Pri avtomobilih kolikor mi je znano je malo večja obraba(obrati ter vsebnost nitrometana(20%) in 10% olja)
Katera goriva imajo 10% olja???
Lp Rado
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a tornado »

Lp Rado
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Samo za vesdnost drugim v kolikor bo se koga zanimalo, da ne bo toliko praznih vprasanj kot jih je na tem forumu sem dobil podatek da naj bi od rebela nitro motor zdrzal okoli 60 do 80 l .
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

O vzdržljivosti metanolskih motorjev je sila nehvaležno govoriti, saj je ogromno parametrov, ki vplivajo na njegovo dolgoživost. Če naštejem nekaj poglavitnih; kakovost motorja (kakovost uporabljenih materialov), režim delovanja (število obratov, termične značilnosti, ipd.), kakovost in ustreznost goriva (predvsem zadostna količina mazalnega olja), ustrezna nastavitev uplinjača (glede na splošne in trenutne pogoje), drugi zaščitni ukrepi (prestrezanje prašnih delcev, ustrezno hlajenje, ipd.), obremenjenost (velikost in trajanje obremenitev), ipd.
Zaradi vsega naštetega o splošni življenjski dobi ni mogoče govoriti, lahko pa zatrdimo, da bi vsak kakovosten, ustrezno vzdrževan ter pravilno uporabljan metanolski motor moral pred večjimi vzdrževalnimi posegi vzdržati vsaj nekaj 10 litrov goriva.

Koliko je posameznemu uporabniku določen motor vzdržal pa je, glede na zapisano, praktično nemogoče posploševati.

LP
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

se strinjam lepo povedano! samo z neko povprecno obremenitvijo ter dobrim vzdrzevanjem in dobrim mazanjem z malo srece bi moral zdrzati okol 50l a ne?
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

mihec87 napisal/-a:http://www.tornado-products.com/car/off ... ad-25.html
http://www.tornado-products.com/car/car ... ar-25.html

Pa še kakšno morgan fuel sidewinder, lrp pa ne najdem sestave v %..
Ponavadi, ko greš brat podatke o motorju skoraj pri vseh najdeš, da mora gorivo vsebovati najmanj 15%olja. Tudi pri Micro Motulu piše, da se gorivo meša s 15% do 20% olja.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Jaz sem samo odgovarjal na začudeno vprašanje katera goriva vsebujejo 10% olja, ki niti niso tako redki.
So pa to pripravljene mešanice, ravno tako količina olja pri rtr modelu ni navedena(večini), par let nazaj je bil na voljo ta tornado ter še kakšen z 20% ali več nitrometana so vsi za avtomobile imeli okoli 10% olja potem se je pojavil rapicon oz bil dobavljiv vsaj v lindgnerju. Gorivo še redko gdo meša sam...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ja najbrž bi radi tudi tukaj dosegali performens. No ja meni se vsekakor zdi premalo, metanol je presuh napram bencinu, nitro še malo bolj pripomore k vlečenju vlage nase. Hkrati se opravičujem, ker sem nameraval replicirat tvoj prisevek, ki se nahaja nad omenjenim.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: vzdrzljivost nitro motorjev

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

NP..Gdo bi vedel, se mi zdi da malo tudi v hobiju želja po zaslužku dela svoje
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike