Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja in odgovori začetnikom.

Moderator: mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Rocher »

N0t0ri0us napisal/-a:Če hočeš imet 100€ dovolj za prvo leto sploh ne glej "bencinskih" modelov. Kot prvo je metanol drag, ko ti bo šla blajerca ali karkoli drugega narobe pri motorju bo stalo 100€+ Potem še nastavljanje vplinjača, umazanija in za moje pojme še nadležen ropot.

Sicer nimam izkušenj z metanolarji, lahko pa rečem da pri elekto bolj kot ne filaš in voziš. Seveda ti tudi tukaj lahko odpove kakšna stvar in si hitro pri 50€ stroška.
Se ne strinjam. Poleg tega pri teh modelih uporabljaš Nitrometan, velika razlika proti Metanol gorivu o katerem govoriš.
Za nitraše je potrebno več časa preždeti med papirji, forumi in še čem da razumeš delovanje in nastavljanje takšnega modela. Kar hitro pa lahko motor uničiš do te mere z znanjem začetnika da bo potreben večji servis ali nakup novega motorja. Je potrebno med vožnjo poslušati motor in spreminjati nastavitev, spremljati temperaturo motorja ...

Zato se začetnikom ponavadi predlaga elektrika, manj stvari lahko gre narobe in manjša verjetnost je da skuriš motor in krmilnik. Veliko več voziš, kot pa nastavljaš in tako imaš od tega hobija več. Vsaj na začetku.

lp
Zadnjič spremenil Rocher, dne 19 Dec 2016, 17:48, skupaj popravljeno 1 krat.
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

Če si v mladosti šraufal mopede in si toliko tehničen tip, da imaš posluh za motor ni noben problem. Enako kot motorna žaga..nizki, visoki obrati in prosti tek, pa naj bo nitrometanolar ali bencinar, ki je tak motorka. Pri nitrometanolarju rahel dim iz izpuha čez vse obrate.
Senko
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 09 Feb 2017, 10:11

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Senko »

:-({|=
Zadnjič spremenil Senko, dne 13 Apr 2017, 19:40, skupaj popravljeno 1 krat.
:P :-({|=
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Meni se tisti iz drugega linka bolj zdi kot 1:10, ne pa 1:8. Ali pa je nekje vmes, ne vem. ESC 40A se mi definitivno zdi malo slaboten za 1:8.
Na HK imaš tudi precej komentarjev na ''review'' zavihkih, preberi.
Tisti iz 1. linka zgleda OK, kako pa je v resnici in kako je z dobavo in ceno nadomestnih delov, preveri (recimo v ebay de ali ebay uk vtipkaj model in spare parts in boš videl rezultate, cene in dobavne roke) ali naj pove kdo, ki morda tak model ima.
Sam lahko iz prve roke komentiram samo Carson Virus 4.0 (imam sam 2 komada) in iz druge roke LRP S8 BX (ima sodelavec elektro in metanol verzijo).
Za LRP imaš budget mogoče za ARR (če ujameš kakšno ugodnost na ebay.de).
Za Carson pa imaš dovolj.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo,

Od HK sem "prežvečil" par modelov avtov in glede na izkušnje se strinjam s predhodnikom glede HK avtov.

Poglej še AussieRC na YouTube. Sabertooth bi znal biti OK.

Glede Rattletja bi pa prej rekel, da poglej Vandala XL ali Desert Fox. Izdelana na osnovi Vandala, ki je po mojih izkušnjah "best budget RC enty level".

Vsake toliko se najde kak rabljen profi 1/8 buggy (Mugen, X-Ray itd), ki ca 300€ prekaša vse zgoraj omenjeno "all day long"

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
kilgoretrout
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Dec 2016, 22:32

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a kilgoretrout »

Senko napisal/-a:Pozdravljeni

<snip>

Najlepša hvala že vnaprej in lep pozdrav
Živ,

Sam sem bil par mesecev nazaj pred zelo podobnim vprašanjem, kot ti.
Bil sem že skoraj odločen za HK Desert Fox, a sem po prigovarjanju forumašev nabavil rabljenega Xraya.

Ali sem naredil prav? Ne vem.
Ker nisem imel pojma kaj kupujem in česa se lotevam, nisem opazil nekaterih stvari, ki so me stale precej €€€, preden sem avto dejansko naredil vozen. Posledično je šel tudi proračun v trenutku skozi streho.
Po drugi strani, ko sem v živo videl kako je izdelan HK buggy, mi je bilo hitro jasno zakaj je najbolje ob naročilu novega že kar v naprej kupiti vrečko nadomestnih delov - in zakaj je cena premium znamk x4.

Glede price/performance entry level avtov ima moj predhodnik prav - RTR kitajcu za <150€ je težko priti blizu.
Senko
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 09 Feb 2017, 10:11

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Senko »

:-({|=
Zadnjič spremenil Senko, dne 13 Apr 2017, 19:40, skupaj popravljeno 1 krat.
:P :-({|=
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Senko napisal/-a:Bom pa že v štartu zamenjal diff olje in shock olje v sabertoothu (ker je v novemu baje slabo)
Me pa zanima, če bi bila vredu takšna kombinacija, glede da je truggy?
Diff: spredaj 5000 cst, center:7000 cst, zadaj: 5000cst
Spring/shocks: 700-900cst
Niti kupil še nisi avta, pa že razmišljaš, da bi menjal olje. Zakaj? Ker je nekdo na forumu to napisal. Najprej kupi in se previdno nauči voziti, da ga ne razbiješ že po 100 m vožnje. Kar nekaj takih primerov poznam, tudi avto, ki sva ga s sinom prodala, so razbili v dveh dneh zaradi neznanja vožnje. Pa vsak misli da zna voziti RC avto.

Kako se naučiš voziti? Nariši si progo na dvorišču ali parkirišču, da se naučiš voziti tudi ovinke proti sebi, ne samo ful gas po parkirišču. Šele ko boš to obvladal, boš morda imel potrebo po menjavi viskoznosti olj. Vsekakor je pa dobro po vsakih nekaj vožnjah odpreti diferenciale, jih očistiti ter na novo podmazati in doliti olje v amortizerje.
Senko
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 09 Feb 2017, 10:11

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Senko »

:-({|=
Zadnjič spremenil Senko, dne 13 Apr 2017, 19:39, skupaj popravljeno 1 krat.
:P :-({|=
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Senko napisal/-a:Potem ko že polomiš avto,je prepozno menjat... :lol:
Pa ni nekdo,ampak,skoraj vsi ki imajo ta avto,v štartu svetujejo da se zamenja takoj,ker je tovarniška "napaka" :P
In gre se tudi,da narocim vse skupaj,da ne rabim pol se enkrat...
Glede vožnje te pa ne rabi skrbet :wink:
Blagor trgovcem za take kupce.

Moj sin je v tekmovanjih razbil kar nekaj avtov, pa ne zaradi napačnega originalnega olja. Imela sva stalno zalogo različnih olj, masti, 6 vrst različnih gum in še za pol avta rezervnih delov, tako da ne mislit, da ne boš ponovno naročal. Razbil boš pa tako tisto, kar nimaš na zalogi.
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Pozdravljeni,

tudi jaz bi rabil malo pomoči pri izbiri prvega avta. Koliko sem prebral in prelistal net se mi dopadejo bolj monster trucku variante. Vozil bi avto v okolici hiše (beri: trava, malo asfalt, pesek...). IšÄ‡em v podobnem rangu kot moju predhodniki nekje do 200€, brez baterij. Načeloma bi imel pol lipo baterije, ker polnilec že imam od prej.

Včeraj sem zasledil pri dmt-ju tole:
Slika
https://www.d-m-t.at/rc-cars-fahrzeuge/ ... ghz-detail

Iščem neko začetno varianto toliko, da vidim kakšen je filing vozit rc avte(trenutno sem na letalih 😉).
Gre za nov model, vendar z deli naj ne bi bilo problemov. O proizvajalcu po drugih forumih nekaj veliko negativnih izkušenj nisem našel. Naj bi šlo za nemško podjetje...

Druga varianta pa je malo bolj riskatna. Trenutno ima lindinger akciji treh hpi modelov, ki bi se jih dalo malce cenej dobit vendar nimam pojma kako je z rezervnimi deli. Zanimiv mi je predvsem hpi jumpshot mt. Evo še link: https://www.lindinger.at/en/abvervauf_auto_en

Kaj predlagate?
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Bosti1904 napisal/-a:
O proizvajalcu po drugih forumih nekaj veliko negativnih izkušenj nisem našel. Naj bi šlo za nemško podjetje...
Najverjetneje je proizvajalec HSP. Nemški je samo preprodajalec. Kar ni slabo, če bo skrbel za rezervne dele. Poglej še na voelkner.de Reely, Carson, Amewi... cirka ista pašta. https://www.voelkner.de/categories/1315 ... -Cars.html

V tem rangu, ki si ga navedel dejansko dobiš samo kitajce, morda kak 1/10 buggy bi se še našel in bo bolj trpežen od MT, a težje za vozit po travi.
https://hobbyking.com/en_us/h-king-dese ... k-rtr.html
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-tro ... k-arr.html
samo z deli običajno traja, da pride iz čajne.

Budget buster:
https://www.ebax.si/elektro-slash-6738.html, deli vedno na zalogi...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Hvala za informacije!

Tale Slash zgleda prekleto dobro. Tega bi se kasneje verjetno dalo tudi nadgradit recimo na 4x4, drug motor in podobno,ne? Je dobra osnova?

Vidim, da pesem povsod ista. Začnem gledat osnovne modele pa na koncu pridem do zaključka, da je boljše že v štartu kupit boljše. :D
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Bosti1904 napisal/-a:Hvala za informacije!

Tale Slash zgleda prekleto dobro. Tega bi se kasneje verjetno dalo tudi nadgradit recimo na 4x4, drug motor in podobno,ne? Je dobra osnova?

Vidim, da pesem povsod ista. Začnem gledat osnovne modele pa na koncu pridem do zaključka, da je boljše že v štartu kupit boljše. :D
2WD ni mogoče nadgraditina 4WD.

Pojdi v Delkota, morda prej pokliči Duškota in se dogovori da prideš pogledat in ti bo svetoval kako in kaj.

2WD niti ni tako slab, naučiš se vozit in obvladovat prst za gas :wink:

Review - maolo biased, ker je Jang TRX fan, a vseeno precej korektno: https://www.youtube.com/watch?v=3gOS3SfX8bk

Pa review kitajca iz HK: https://www.youtube.com/watch?v=FArVbJOOo3E

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pri Absimi me moti, ker je 40 A BRUSHED. Na ebayu imaš delov za Absimo kolikot hočeš. Tudi za HSP. Pri temu trgovcu sem že kar nekaj kupoval - cene, stroški pošiljanja in odnos 10+. Blacksmithproducts:

http://stores.ebay.co.uk/blacksmithproducts/

Pošilja iz UK in DE, zelo hito in brez stroškov poštnine. Razen neka malenkost za pakiranje. Na vprašanja se odziva expres hitro.
Levo so rubrike po abecedi in boš videl, da je za HSP ogromno na zalogi.

HPI je z NiMH akumulatorji.
Po mojem (razen crawlerjev), če ni LiPo in brushless s primerno amperažo, ne bo ne vem kake zabave.
Če ti je zgornja meja toliko, kolikor stane JumpShot, vsekakor dobiš kaj bolj konkretnega.
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Zdaj se nekako odločujem med HPI Jumpshot SC in Traxxas Slashem, absima je padel iz izbora :D . V ceni je trenutno precej razlika (Jumpshot v tem trenutku 200€ mooče celo manj, Slash 247€) tako, da človek res ne kaj bi naredil. Slash je model star 8 let in so deli res vsepovsod, za hpi pa prebereš na forumih vse živo. Od tega, da bodo crknal in ne bo delov, do tega, da se "pobirajo". A so ti HPI jumpshoti res toliko slabši od slasha?
MilanAF
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 09 Jul 2016, 22:59
Kraj: Prevalje

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a MilanAF »

Kak so pa kaj toti RC avteki od Modsterja, ki jih Schweighofer prodaja. Sploh https://www.der-schweighofer.si/MODSTER ... 10-a210688 se mi zdi zanimiv. Mel pa bi ga za čisto občasno (mogoče 2x na mesec čez poletje) divjanje po raznih terenih (asfalt, trava)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

MilanAF napisal/-a:Kak so pa kaj toti RC avteki od Modsterja, ki jih Schweighofer prodaja. Sploh https://www.der-schweighofer.si/MODSTER ... 10-a210688 se mi zdi zanimiv. Mel pa bi ga za čisto občasno (mogoče 2x na mesec čez poletje) divjanje po raznih terenih (asfalt, trava)
To je ena od HSP jevih izpeljank. Bratec od Vandala XL.
Cena tam tam, deli dostopni iz več virov...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Odločitev oziroma naročilo je potrjeno. HPI Jump shot SC je na poti! Cena pa 170€ s poštnino. Za prvi avto bo bomba.

Hvala še enkrat za vse nasvete!

Lp Boštjan
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pa po možnosti poročaj kako in kaj. :wink:
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Paket je prišel že prejšnji teden v sredo, vendar sem bil na dopustu in lahko zdaj pokažem kako zadeva zgleda.
Gre za 2016 HPI Jumpshot sc (short course), zadeva je res RTR, ker je v paketu vse vključno z baterijo za komando. Zraven so tudi navodila kako servisirat,itd... Baterijo bom zamenjal za lipo v prihodnjih dneh.

Za razliko od letal bom tukaj celo malo šraufal :D
p.s.: pri lindingerju je še akcija tri dni, zdaj je cena pod 150€
Slike:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

No, zdaj pa še kakšen video, da vidimo, kako gre s temle krtačnikom. :wink:
matic ž.
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 02 Okt 2017, 06:10
Kraj: postojna

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a matic ž. »

Zivjo, star sem 13 let in nameravam kupiti rc avtomobil. Zanima me monstertruck pa nujno elektro. pripravljen sem dati okoli 300€. Velikost modela naj bo 1/8 ALI 1/10. Hvala.
Uporabniški avatar
Bosti1904
Razpravljalec
Prispevkov: 177
Pridružen: 11 Mar 2011, 23:00

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a Bosti1904 »

Evo končno sem uspel naredit video. https://www.youtube.com/watch?v=65osJNUyjT0
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Nakup modela (katerega, kaj potrebujem...)?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Ni slabo za krtačnika.
Voziš na NiMh ali LiPo?
Voltaža, mAh je koliko?
In kolikšen je runtime?
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike